Stránka 1 z 1

Bouřky 27.7.2015

Napsal: 28 črc 2015 02:05
od S-ChaserMR
Zde v Říčanech šlo velmi dobře pozorovat postupující bouřky od západu, na jedné z nich se s největší pravděpodobností objevil wall cloud, viz fotky. Nemá cenu se tady příliž rozepisovat, spíš pokud máte nějaké fotky z toho dne také tak sem s nimi, jedna ta buňka co nakonec směřovala k severovýchodu vypadala opravdu velmi zvláštně, možná by to projistotu chtělo ač se mě to zdá dost nepravděpodobné někdo prozkoumal na doppleru, time lapse mám, toho wall cloudu, video nějak zpracuji a dám na net, pak budu/em moudřejší.

Zde na počátku:
wallcloud1.jpg
A zde v pozdějším vývoji (jakoby už po odchodu bouřky) Ten útvar hrozně "mlátil do očí" jak barevně tak strukturově, působil jako kdyby vůbec nebyl spojen se základnou ale byl:
panorama.jpg

Re: Bouřky 27.7.2015

Napsal: 30 črc 2015 16:28
od Rosnič
Se zpožděním, ale stejně si tady to nitro vyleju :-). 27. 7. 2015 byl pro mě zatím vrchol sezóny. Akorát jsem odcházel z práce (16:15 SELČ), když se přihnala bouřka ostrá jako břitva, s nádhernou strukturou, přídělem CC blesků a s určitě přes 10mm srážek během dvaceti minut. Navíc, i když přešla přes Kladno, tak nejen že nechcípla, ale dokonce ještě nabrala na síle. Škoda jen, že jsem se musel spokojit s pohledem přes autobusy na Zličínském autobusáku.

Re: Bouřky 27.7.2015

Napsal: 14 srp 2015 20:27
od Amerika
Se zpožděním přináším další zprávy o této bouřce. Byl jsem v Práci - na východě Prahy. Přes den bylo vidět i vyvinutější přeháňky - jak kovadliny, tak základny. Jedna taková se přehnala odpoledne přes nás. Zatáhlo se velice výrazně, až to vypadalo i na bouřku. A také to bouřka byla. Oknem jsem viděl asi nejména 10 blesků/hromů. K tomu silný vítr a zajímavá základna s výrazným srážkovým polem a náznakem shelfu. Zmiňovaný možný wall-cloud jsem z Hloubětína nepozoroval. Přišel silný déšť asi na 10 minut.