Bouřky 26.5.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V pondělí 26. května 2014 se očekává vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek (50 %) na celém území ČR i Slovenska, přičemž na celém území se mohou vyskytnout intenzivnější doprovodné jevy - především přívalové srážky, krupobití a ojediněle silný nárazový vítr.

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Text: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
meteotom
Příspěvky: 9
Registrován: 10 kvě 2012 13:36
Bydliště: Sudoměřice nad Moravou (okr. Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Máme za sebou velmi silnou bouřku, během cca 90min napršelo 36,2mm s max. intenzitou deště 174,6mm/h. V poslední fázi dorazily i kroupy, cca 0,5cm v průměru.
Detaily na http://www.meteotom.cz/gauges.php
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 62
Registrován: 26 dub 2010 19:30
Bydliště: Třebíč, 425 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska by to asi byla ostuda se neozvat. Hodně dynamický den. Vypadalo to na nějaké ty vysrávky, jak šly ale podmínky nahoru, tak se schylovalo k peklu. Po prvních slabších bouřkách jsem vyjel 10 km na SSV, kde bylo pěkné jádro a padaly kroupy 6 mm. Pak jsem dojel domů a přišlo hlavní představení. Psal jsem 3 čárky dneska, ta poslední by neměla být čárka, ale nějaká tlustá lajna. Nekonečný train obnovujících se bouřek s přívalákem. Vypotili jsme za celý den 57 mm, a podle toho to tady setsakramentsky vypadalo: http://yves13.rajce.idnes.cz/Bourkova_c ... 6.5._2014/
POČASÍ V TŘEBÍČI NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/pocasivtrebici/

Bydliště:
Třebíč, 425 m n.m.

Aktivní motorizovaný stormchasing v regionech od Znojemska a Brněnska přes dominantní Třebíčsko po Žďársko, Jihlavsko, Jindřichohradecko.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Přes den se u nás nic nedělo, ale ve 12 v noci nečekaně začal radar ukazovat vznik novách přeháněk v našem okolí. Začal jsem tedy pozorovat z okna a po asi 5 minutách jsem uviděl pár km od nás první blesk z těchto dosud přeháněk. Blesků bylo celkem asi 5 , při nejbližším - asi 1 km vypadnul na vteřinu proud. Srážky byly ale spíš slabé, minulo to.
Uživatelský avatar
MiyuGreer
Příspěvky: 32
Registrován: 08 kvě 2013 17:33
Bydliště: Slaný

Přesně jak píše Amerika. Přes den byl docela klid. Ale právě v noci se objevilo jedno malé jádro poblíž Slaného. V době mého pozorování muselo již být přímo nad městem Slaný. Protože kolem 0:03 se ozvala šílená rána, která podle mého poměřování naznačovala úder do 1km. To mě docela nabudilo i přesto že jsem se již chystal jít spát. Též jsem slyšel cca 5 hromů.
První jak jsem již napsal, druhý asi 1 minutu poté byl do 2km. Ostatní blesky naslédovaly též s asi minutovým rozestupem. Od 0:13 jsem již žádnou činnost nesledoval. A radar též ukazoval rozpad a tak jsem šel spát.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“