Slabé bouřky 12.10. 2013

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2013.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak včera večer nás zasáhla taková slabší bouřka. Radar jsem si pustil až když začlo pršet, červené odstíny mně docela překvapily, tak jsem dal detekci blesků, která ukázala několik roztroušených blesků i v naší lokalitě. Pozoroval jsem nejdřiv 10 minut z okna bez žádného výsledku, pak jsem zalezl a hned slyším hrom. Následné pozorování přineslo dva blesky přímo nad Slaným asi 0,5 až 1 km, včetně patřičných hromů. A to bylo vše. Srážky přes 5 mm.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

jo jo, vyrazil jsem na to na Rovina a zkusil štěstí s triggerem. Dokonce mi 2x spustil a i jednu CC chudinku to vzalo, ale bohužel téměř mimo záběr a navíc jako na potvoru mi zrovna kolem projelo auto a hodilo mi odlesky na okno auta, přes které jsem fotil. Takže ano, mám dokonce i blesk, ale chlubit se jím fakt nemá smysl. Nicméně příjemná záležitost na téměř půlku října. Víc takových překvapení :-)
Uživatelský avatar
MiyuGreer
Příspěvky: 32
Registrován: 08 kvě 2013 17:33
Bydliště: Slaný

Také jsem byl mile překvapen. První blesk mě velice překvapil protože jsem byl v silně osvícené místnosti a tak nebylo možné si blesku všimnout. Až následný silný hrom dal znát že se kolem Slaného vůbec něco děje. Po zhruba 3-5 min. se objevil druhý záblesk a velice brzo po té se ozval opravdu silný hrom. Bohužel jsem nepočítal ale odhaduji to pod 1km. Pak už jsem slyšel asi po 10.min dva velice vzdálené hromy ale ve Slaném už byl klid.

Za svého 8 letého pobytu v Moskvě jsem mohl pozorovat podobné bouřky. Velice rychle se objevily a také velice rychle zanikaly. Tyto bouřky netrvaly dlouho ale jejich kvalita doplňovala kvantitu. Nejlepší bylo sledovat bouřku při velikém chumelení.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Já jsem trávila zrovna víkend doma u rodičů a nebýt SMS od Zbyňka a následně i od Honzy, asi bych si bouřek ani nevšimla, přitom projížděly nedaleko od mého jihočeského bydliště. Vyběhla jsem na to jen tak nalehko bez techniky, neboť jsem usoudila, že přes nízkou oblačnost stejně nic kloudného nevyfotím. První pozorovací místo, kdy jsem se soustředila na již vzdalující se buňky na SZ zhatilo ve tmě cosi dupající a funícího, tudíž jsem raději vyklidila prostor. :) Naštěstí na jižním cípu, celého shluku naskočilo ještě pár nových buněk, takže jsem se po změně stanoviště dočkala na JZZ od mé pozice celkem slušného záblesku, který poměrně brzy následoval i hrom. Mohlo to být cca tak 3 km ode mě. Přestože jsem nic nevyfotila, bouřku v říjnu si snad ani nepamatuji a potěšila. ;)
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, taky jsem odpozoroval pár záblesků, ale vypadalo to skoro jak o silvestra s nízkou oblačností...prostě někde něco bliklo. Ale jo, beru to, kdyť sotva začal ten půlroční půst.
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Hoj, v sobotu bylo zataženo, dopoledne přechodně skoro zataženo, kouřmo, odpoledne postupně občas slabý déšť, večer přechodně až silný déšť a po 20h i bouřka se 3 záblesky a hromy. Pak srážky ustaly a oblačnost se protrhávala, rychle se ale vytvářela mlha. Tmax 12,4°C Tmin 5,1°C, vítr VJv, postupně ZJz do 5 m/s, srážky Obrázek 10,9 mm.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2013“