Bouřky 26.7.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
misa12
Příspěvky: 76
Registrován: 10 kvě 2012 19:09
Bydliště: Trutnov okr. Trutnov (Královehradecký kraj) 431 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Předpověď ESOFEXu je dne příznivá pro 99% území (až na Z výběžek okolo Chebu). Ale i tam možná něco přijde.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak kolem už rostou Cb s kovadlinami. Uvidím, co dojde. Včera žádná sláva.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Dneska se to vydařilo. Konečně po delší době. Strukturově byly sice bouřky nijaké, výbojů však bylo hodně a valná většina z nich šla pod kilometr. Jeden z nich byl opravdu až nepříjemně blízko, prodleva mezi bleskem a hromem téměř nijaká.
Video-dokumentace je dost, zpracuji a co nejdříve nahraji na YT.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak Černotín pár pěkných větvených CC+ CG blesků a pár blesků v jádru, co šlo západně. Přímo před náma se to rozpadlo. Jeden výboj podle hromu CG+ asi 3 km daleko.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dneska velký kulový. Postupně se kolem nás vyskytovaly 3 oblasti bouřek, ale všechno celou dobu ve vzdálenosti 70 km. Nejdřív to šlo z východních Čech, pak něco na západě ale zas moc daleko, pak to konečně začalo přicházet od severu z Německa, ale 70 km od nás to všechno soustavně chcípalo. Strašný.
A k tomu ještě tak šedivá obloha, že snad někde musela zase bouchnout nějaká sopka. Nebylo skoro vidět ani na 10 km.

misa12 píše:Předpověď ESOFEXu je dne příznivá pro 99% území (až na Z výběžek okolo Chebu). Ale i tam možná něco přijde.
Dohodli jsme se tady, že téma nezakládá ten, kdo první vstával, ale kdo už zaznamenal nějakou bouřkovou aktivitu. Pokud chceš založit téma kvůli předpovědi, tak tam aspoň dej předpovědní mapu a text předpovědi Estofexu pro ČR přeloženej do češtiny (a čitelně).
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Severní Čechy vůbec nic. Velice slibně začínající odpolední konvekce nakonec moc zázraků nepředvedla. U Slanýho jsem chytil jen tři kumuly, co za něco stály. Na Kladně jsem si všimnul věže na západě, jenomže ta byla tak blízko slunce, že jsem si s tím nedokázal poradit. Taky to vypadá, jak to vypadá. Nakonec se rozpadla během pěti minut.
Nakonec to částečně zachránil večer v Unhošti, kdy se začala objevovat mohutnější oblačnost, jenomže pak to všechno se západem slunce zdechlo.

Btw, jsem zvědavej na fotky z Moravy a západních Čech, radarový snímky z doby kolem 14:00 UTC mě jako kladeňáka strašně nas... naštvaly ]:) No, tady jsou moje:
http://dragoniac.rajce.idnes.cz/Konvekce_26.7.2012# :)
misa12 píše:Předpověď ESOFEXu je dne příznivá pro 99% území (až na Z výběžek okolo Chebu). Ale i tam možná něco přijde.

Dohodli jsme se tady, že téma nezakládá ten, kdo první vstával, ale kdo už zaznamenal nějakou bouřkovou aktivitu. Pokud chceš založit téma kvůli předpovědi, tak tam aspoň dej předpovědní mapu a text předpovědi Estofexu pro ČR přeloženej do češtiny (a čitelně).
Předpověď si najde každej sám a zbytek je jen zbytečný plašení. I kdyby ESTOFEX hodil pro celý Čechy "trojku", tak dokud není vidět, že se něco děje, tak nemá cenu se nikam hnát.
"Zhrzenej rosničkář...."
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Včerejšek byl o něco lepší, podařilo se mě ulovit 2 blesky za dne :). První chtěný, kdy jsem zkoušel postřeh (stojí za hnědé voňavé, protože CG uteklo snad 20) a druhý naprosto nečekaný při projíždění fotek dnes ráno. Struktura k focení moc nebyla, snad jen zadní straně bouřky odpoledne. V okolí bylo bouřek více než dost a tak jsem poslouchal po několik hodin dunění. Většina CG opět od 1 km a dále. Letos se jim blíž nechce..(hlavně to nezakřiknout, nerad bych kupoval další stanici). Srážkově dal včerejšek 16,3 mm.

4 fotky ze včera
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/26.7.2012_bourky/
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 27 črc 2012 18:05, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Včera jsem ani nic moc nečekala a ani neplánovala, jen jsme se večer s Tomášem sešli v OC Šestka nad fotkami..ale jakási souhra náhod - osvětlený cébák u Berouna, pak přejetá odbočka u Zdic a pak nemožnost najít nějaký rozumný exit..způsobila, že jsme si na zadku poslední bouřky, která se kolem Plzně promenádovala, vyfotili jeden z posledních blesků toho dne :lol:
Přílohy
IMG_4420_X.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“