Bouřky 29.6.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V pátek 29. června 2012 nad střední Evropu zasahuje od jihu výškový výběžek vyššího tlaku mezi dvěmi brázdami, jednou nad Ruskem a druhou nad V Atlantikem, jež je spojena s přízemní tlakovou níží nad Britskými ostrovy. V teplém sektoru této cyklony, v týlu nevýrazné tlakové výše, se nad stř. Evropu dostala velmi teplá, vlhká a instabilní vzduchová hmota od jihu, ve které bude díky insolaci docházet k mírné až silné labilizaci prostředí a tak je potřeba počítat s možností výskytu ojedinělých bouřek i před samotnou studenou frontou.

Očekáváme proto možnost výskytu ojedinělých bouřek s možností silných projevů.

Bouřky se mohou vyskytnout na celém území ČR i SR (kromě V části). Vyšší šance na výskyt bouřek (>40% dle SW) je v Karlovarském kraji a západní části kraje Plzeňského. Vyšší intenzita bouřkových projevů (st. 1 dle SW) se očekává na území Z, JV a J Čech a J Moravy + JZ Slovenska.

Předpověď SkyWarnu:

Obrázek

Obrázek

Text: http://www.skywarn.cz/tstm_day.php?id=281

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Text: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás opět všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanále AmaterMeteoCZ, na který se snadno a lehce dostanete poklikáním na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešeného tématu. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Cu hum, jinak žádná sláva. Počítám, že ta cirrovitá oblačnost tomu taky moc nepomůže.

EDIT: Apropos, už tu pár návrhů na mapování bouřek sice padalo, ale já bych do toho zahrnul i výskyty tornád, prachových vírů a jiných konvektivních jevů a pak na mapě vyznačil místa, kam (teoreticky) má cenu jezdit. Je to jen nápad, ale snad bych nebyl sám, kdo by to využil. Od Slanýho k Berounce je to zoufalost, a člověk se pak užírá bezmeznou závístí nad fotkama třeba z Moravy.... :(
"Zhrzenej rosničkář...."
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“