Bouřky 20.8.2007

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2007.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Aktuálně v 18.10 se před Větřkovicema vytvořila bouřková buňka a nyní již krásně hřmí. Zatím se jedná o blesky CC. Vyrostla během 20 minut. Už se nemůžu dočkat až přijde ta hlavní část. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek. Doufám, že nebudu zklamán.

Jedna taková blbá otázečka. Nešla přes Moravu supercela?
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Hanz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 kvě 2007 12:28
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

rekl bych, ze ano

podle radaru 16:00 - 17:30 UTC

muj odhad je teda LP, jelikoz z ni moc blesku neslo
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

[quote="dobrmanek"]Aktuálně v 18.10 se před Větřkovicema vytvořila bouřková buňka a nyní již krásně hřmí. Zatím se jedná o blesky CC. Vyrostla během 20 minut. Už se nemůžu dočkat až přijde ta hlavní část. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek. Doufám, že nebudu zklamán.



Momentálně teda nic moc... Včera bylo líp. Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Podle Davida Rývy to supercela nebyla, ale i tak v Přerově nejhezčí letošní bouřka: náraz větru 22 m/s, ochlazení z +25°C na +14°C, 21 mm srážek za hodinu (na letišti) a hlavně nádherná oblačnost.

Fotka je tady: http://web.telecom.cz/geryk/IMG_5953.jpg
Nepovedené panorama tady: http://web.telecom.cz/geryk/pan_012.jpg
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Rekapitulace této bouřky:
srážky: 27,5 mm ( intezita deště 10 mm / 8 minut)
blesky: CC, CG
dohlednost při největší intezitě 50 - 100 m
vítr: 80km/h ( v nárazech možná i víc, při jednom nárazu jsem málem spadnulObrázek )
zvláštnost: nádherná hůlava, stovky jisker padajících z drátů elektrického vedení

fotky dám zítra na web.

Všem přeji příjemnou dobrou noc.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

No včera přes Bohumín taky přešla nádherná potvora. Byli jsme zrovna v Lutyni, kde prarodiče staví barák a obezdívali sme trámy a dozdívali štíty, a kvečeru přišla jsem jenom viděla na jihozápadě nádhernou hůlavu, ale než jsem našla foťák a zařídila ještě pár věcí kolem baráku, tak už byla nad náma a začalo pěkně foukat a blesky začaly šlehat jeden za druhým a struktura oblačnosti byla prostě nádherná. Rychle jsme s mamkou šly upevnit plachtu kterou je provizorně přikrytá střecha, a kvůli věštru nešla skoro udržet. pak se spustil přívalovej liják, a dohlednost se kvůli tomu snížila na několik desítek metrů. Musela jsem běžet ven pro věci, které jsme měli venku a když jsem se vrátila dovnitř, musela jsem se převléct, protože oblečení na mě se dalo ždímat. začala vypadávat elektřina takže jsme si svítili jenom baterkou. PO asi 10 minutách, se déšť na několik minut zmírnil, ale zase se spustil se stejnou intenzitou. někdy kolem půl desáté večer se déšť opět na chvíli uklidnil. ALe po desáté,mohlo být tak čtvrt na jedenáct ale i později, pršet zase začalo a déšť a občasné hřmění trvaly ještě několik hodin. nárazy větru a silný déšť mělo zřejmě na svědomí bow echo.
Think like a proton: always positive. :-)
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Celkové srážky za včerejšek byly 30,5 mm. Na vítkovsku jsou největší škody ve Větřkovicích a na Podhradí. Škody na lesních porostech jsou rovnoměrně roztroušeny. Jedná se o jednotlivé vývraty. Škody jsou zpravidla na polích, která byla čerstvě oseta řepkou. Z těchto polí bylo vytopeno několik zahrad (vrsta bahna až 20 cm). Elektřina nešla asi půl hodiny po bouřce. Jiskry, které jsme pozorovali byly způsobeny vzájemným dotykem kabelů a větví.

Slibovaná fotogalerie:
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourka_ ... _nasledky/
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 03:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hasi
Příspěvky: 206
Registrován: 25 čer 2007 23:00
Bydliště: Sloup v Mor. krasu (okres Blansko)

nemohl sem té ráně uvěřit. To sem netušil že může být tak šílená perda od blesku. Nevíte jak to ve skutečnosti bude vypadat dnes ? Na estofexu je obrovská oblast s levelem 2. Myslím že jsem takhle velkou oblast s dvojkou v jejich předpovědích ještě neviděl. Na radaru zatím nic.
Michal Koupý píše:Přes Blansko přecházela slabší západní polovina rozsáhlého bouřkového systému. V 16 hodin se začalo zatahovat od jihu a kolem 17. hodiny začaly první blesky a slabý déšť, oblačnost vypadala všude stejně (celá obloha šedá bez húlavy), takže na pozorování nic zajímavého. Kolem 17.45 hod. blesků přibylo až na střední intenzitu (1-2 blesky za minutu) a déšť zesílil, ale ani tento déšť bych si netroufl označit za silný, protože se téměř nesnížila viditelnost.
K neobvyklému úkazu došlo asi v 17.53 hod. Ve vzdálenosti 600 m JZ od nás uhodil do sloupu s vedením vysokého napětí blesk. Vyhodilo nám to jistič (jak jsem dnes zjistil, zdaleka nejen nám), a o 2 sekundy později následovala rána, při které se mi podlomily nohy a přeběhl mráz po zádech. Bouřky sleduji už řadu let, takže jsem na podobné situace zvyklý, ale takhle silnou ránu ze 600 m bych nečekal. Řekl bych, že pokud byl někdo blízko od tohoto blesku, tak mu to mohlo i poškodit sluch. Jindy přitom uhodí třeba i 100 m od nás a rána je mnohem slabší.
Jinak bouřka nebyla doprovázena žádnými extrémy, trvala až do 19.30 hod., celkově 2,5 hodiny.
Zajímalo by mě, jestli také máte zkušenosti s podobnými neobvykle silnými blesky.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

hasi píše:nemohl sem té ráně uvěřit. To sem netušil že může být tak šílená perda od blesku. Nevíte jak to ve skutečnosti bude vypadat dnes ? Na estofexu je obrovská oblast s levelem 2. Myslím že jsem takhle velkou oblast s dvojkou v jejich předpovědích ještě neviděl. Na radaru zatím nic.
Michal Koupý píše:Přes Blansko přecházela slabší západní polovina rozsáhlého bouřkového systému. V 16 hodin se začalo zatahovat od jihu a kolem 17. hodiny začaly první blesky a slabý déšť, oblačnost vypadala všude stejně (celá obloha šedá bez húlavy), takže na pozorování nic zajímavého. Kolem 17.45 hod. blesků přibylo až na střední intenzitu (1-2 blesky za minutu) a déšť zesílil, ale ani tento déšť bych si netroufl označit za silný, protože se téměř nesnížila viditelnost.
K neobvyklému úkazu došlo asi v 17.53 hod. Ve vzdálenosti 600 m JZ od nás uhodil do sloupu s vedením vysokého napětí blesk. Vyhodilo nám to jistič (jak jsem dnes zjistil, zdaleka nejen nám), a o 2 sekundy později následovala rána, při které se mi podlomily nohy a přeběhl mráz po zádech. Bouřky sleduji už řadu let, takže jsem na podobné situace zvyklý, ale takhle silnou ránu ze 600 m bych nečekal. Řekl bych, že pokud byl někdo blízko od tohoto blesku, tak mu to mohlo i poškodit sluch. Jindy přitom uhodí třeba i 100 m od nás a rána je mnohem slabší.
Jinak bouřka nebyla doprovázena žádnými extrémy, trvala až do 19.30 hod., celkově 2,5 hodiny.
Zajímalo by mě, jestli také máte zkušenosti s podobnými neobvykle silnými blesky.
Věřím takovou ránu jsem už taky jednou slyšel. S hromem to nemělo nic společnýho, spíš jako když vedle vás bouchne granát nebo tak něco...
Uživatelský avatar
hasi
Příspěvky: 206
Registrován: 25 čer 2007 23:00
Bydliště: Sloup v Mor. krasu (okres Blansko)

Opravdu to bylo jako výbuch, něco podobnýho sem slyšel při odstřelu v lomu. Zajímavý byl i blesk který osvětlil místnost velice jasným světlem i když jsem stál v pod velmi silným zářivkovým osvětlením a zády k oknu. Docela rád bych se zeptal pana Koupého kde přesně uhodilo, tedy pokud to viděl. Mě bylo jasný po tom silným světle že to bylo blízko, ale ten třesk přišel řekl bych tak po 4-5 vteřinách. Jinak se litoval ty okolo Kroměříže a tak, ale v Blansku to byl po několika blescích nádherný tříhodinový déšť s naprosto stejnou intenzitou po celou dobu
Ondris píše:
hasi píše:nemohl sem té ráně uvěřit. To sem netušil že může být tak šílená perda od blesku. Nevíte jak to ve skutečnosti bude vypadat dnes ? Na estofexu je obrovská oblast s levelem 2. Myslím že jsem takhle velkou oblast s dvojkou v jejich předpovědích ještě neviděl. Na radaru zatím nic.
Michal Koupý píše:Přes Blansko přecházela slabší západní polovina rozsáhlého bouřkového systému. V 16 hodin se začalo zatahovat od jihu a kolem 17. hodiny začaly první blesky a slabý déšť, oblačnost vypadala všude stejně (celá obloha šedá bez húlavy), takže na pozorování nic zajímavého. Kolem 17.45 hod. blesků přibylo až na střední intenzitu (1-2 blesky za minutu) a déšť zesílil, ale ani tento déšť bych si netroufl označit za silný, protože se téměř nesnížila viditelnost.
K neobvyklému úkazu došlo asi v 17.53 hod. Ve vzdálenosti 600 m JZ od nás uhodil do sloupu s vedením vysokého napětí blesk. Vyhodilo nám to jistič (jak jsem dnes zjistil, zdaleka nejen nám), a o 2 sekundy později následovala rána, při které se mi podlomily nohy a přeběhl mráz po zádech. Bouřky sleduji už řadu let, takže jsem na podobné situace zvyklý, ale takhle silnou ránu ze 600 m bych nečekal. Řekl bych, že pokud byl někdo blízko od tohoto blesku, tak mu to mohlo i poškodit sluch. Jindy přitom uhodí třeba i 100 m od nás a rána je mnohem slabší.
Jinak bouřka nebyla doprovázena žádnými extrémy, trvala až do 19.30 hod., celkově 2,5 hodiny.
Zajímalo by mě, jestli také máte zkušenosti s podobnými neobvykle silnými blesky.
Věřím takovou ránu jsem už taky jednou slyšel. S hromem to nemělo nic společnýho, spíš jako když vedle vás bouchne granát nebo tak něco...
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 03:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Michal Koupý píše:Opravdu to byl téměř stejný zvuk jako při odstřelu v lomu. Bydlím na Husové ulici a okna máme na západ. Chtěl jsem zapnout televizi a podívat se na předpověď počasí. V době blesku jsem se díval do místnosti zhruba směrem na jih, po pravé straně na JZ od nás jsem uviděl světlo, v té chvíli vypadl jistič, takže nám zhasla zářivka v místnosti, očekával jsem proto ránu, ale rozhodně ne takovou, jaká potom přišla. Přímo jsem ten blesk neviděl, ale zřejmě dostalo zásah vedení vysokého napětí z Olešné do Blanska, v tomto místě bývají při některých bouřkách blesky častější než v okolí asi kvůli těm sloupům s vysokým napětím.
Chtělo by to najít někoho, kdo blesk viděl, ale to se mi zatím nepodařilo.
Přemýšlel jsem o tom, co mohlo tak silný hrom způsobit, a zatím mě napadly tři možnosti:
V každém případě předpokládám, že podle zvuku šlo o čárový blesk.
Jedna z možností je, že blesk mohl mít tvar části kružnice (nebo alespoň část blesku), což by potom způsobilo, že do středu této kružnice přijde tlaková vlna z mnoha míst v jednom okamžiku, což může hrom několikanásobně zesílit, v takovém případě by zřejmě byl hrom silnější dál od blesku než třeba 100 m od blesku (kde se ty tlakové vlny nesečtou a přicházejí do tohoto místa z různých částí blesku s časovým odstupem). Pokud byl střed této kružnice v Blansku, tak se od tohoto místa šířila velmi výrazně zesílená tlaková vlna, než při jakémkoliv jiném blesku.
Další možnost by byla, že déšť nebyl příliš silný, takže se možná v oblačnosti postupně nahromadilo více energie, než jindy, která se dlouho nevybíjela a pak to na zem prostřelilo všechno naráz, v takovém případě by asi byl blesk silnější a rána větší, to ale tak dobře nevysvětluje, proč rána přišla v jednom okamžiku jako výbuch.
Mohlo jít i o kombinaci obou možností (silnější blesk a zároveň neobvyklý tvar blesku zahnutý jako po kružnici).
Třetí možnost by byla, že od blesku něco opravdu vybuchlo, třeba transformátor, ale nejsem si jistý, jestli by to mohlo udělat tak silnou ránu. Podobnou ránu by možná mohl způsobit výbuch kulového blesku, ale ten je podle mě velmi nepravděpodobný.
V každém případě jsou to jen spekulace, nejsem žádný odborník, jen jsem o tom takhle uvažoval.
Možná by to někdo z odborníků na bouřky vysvětlil lépe.
Tak to s tím deštěm bych vyloučil ,protože já jsem tu ránu slyšel při přívalovém dešti a výbuch nějakého transformátoru též ,poněvadž to bylo uprostřed lesa. Každopádně ta rána byla neuvěřitelná a to jsem seděl v autobuse a měl na uších sluchátka... Někteří lidé šli skoro pod sedačky...Obrázek
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Podobný zážitek mám i z Č.budějovic. Myslím, že to bylo v neděli 19.8. Jihozápadně od Budějek přecházela celkem silná bouřka (vícezábleskové výboje). Tak do 23. hodiny jsem pozoroval dění venku a potom jsem šel zalehnout, protože vstávat do práce v pondělí a nevyspalý je vopruz. Zatáhl jsem žaluzky a zalehnul. Nemohl jsem usnout, protože se začalo blýskat poměrně blízko ( hrom mezi 0-3s). Potom už začala bouřka odcházet. Asi kolem půl dvanácté se i přes zatažené žaluzky rozsvítil celý pokoj žlutým světlem, že by se dalo v pohodě číst. Pak bylo 1s ticho a potom přišel hrom, ale přesně takový jako popisujete. Prostě to nebyl normální hrom, to byla šlupka, že se třásla okna a začali houkat alarmy u aut. Ozvěna hromu byla slyšet snad půl minuty. Takovouhle šlupu jsem předtím zažil jen jednou v Uhl.Janovicích asi před 10-ti lety. Ten jsem i viděl - obrovský výboj ve vzdálenosti cca.1-2km, široký skoro jako palec natažené ruky.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
luckeee

Takovy jaky popisujete sem taky zazil. 20.8. Byla na JM velka bourka mozna supercela no uz sem ji popisoval jinde ale k tomu blesku (hromu) nevidel sem jej ani zableskbyl sem na chodbe kde nam zatekalo :D. Mno ale ozvala se obrovska rana vsechno se traslo. Bylo to sileny potom sme museli na sebe kricet aby sme se slyseli protoze sme vubec neslysely :D:D nefim jestli to byla opet velice silnaaa rana jakou popisujete vy nebo nam to hodilo primo do baraku :D:D mno jinak by to snad ani nebylo mozne ale dalsi den sme po tom ze by v nevetsi bliskosti uhodil blesk nezjistili....Obrázek
bugr
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2008 20:00
Kontaktovat uživatele:

sakra, jsem to video nahodil jinam a on je tu i správný datum.
Tohle bylo 20/8/2007 nad ruzyňským letištěm.

http://bugr.savana.cz/

někde toho mám víc, bylo to delší video ale tady bylo účelem točit letadla. Ta bouřka měla být v pozadí :-D
když bude zájem vyhrabu to někde
moje letecká videa na http://www.planesvideo.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

To je bomba! to první je supercela?
bugr
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2008 20:00
Kontaktovat uživatele:

netuším, jsem amatér, znám bouřky jen jak jsem se naučil na paraglajdu, najdu snad lepší záběry
moje letecká videa na http://www.planesvideo.cz/
duo
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2009 19:30
Kontaktovat uživatele:

jen tak dal bouřky
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,Toho 20.8.2007 byla i u nás hodně silná bouřka trvala přes 3 hodiny stále se obnovovala.Byl při ní dost silný větr nárazy 26m/s.Napršelo tehdy pěkných 63mm srážek z toho 40mm za první hodinu bouře. :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Sice je rok 2009, ale není nad to si něco připomenout, co se událo v naší obci, bohužel dosud jsem o tomto videu nevěděl :oops: :oops:
Sice opožděně, ale aspoň něco, toto video dokumentuje jak to vypadalo ve Větřkovicích.

Zaběry, které uvidíte z počátku videa jsou pořízené až v době kdy již voda významě opadla. Doporučuji ke schlédnutí

http://www.youtube.com/watch?v=5-s8PSxpEyc
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No já dělal diplomku na protierozní revitalizaci krajiny, takže tyhle záběry mi moc dobře nedělaj... Nejcennější část půdy mizí v potoce :(
Uživatelský avatar
Ctiborv
Příspěvky: 41
Registrován: 11 kvě 2009 18:08
Bydliště: Řídeč, podhůří nízkého jeseníku, 30 km S od Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Odpovidam na 1. otazku zda tehdy sla pres nas supercela : sla! Zrovna sem hral volejbal ve Sternberku kolem 18h a dival se smerem na jih, jak se sine boure s vyraznou hulavou, ktera rotovala kolem vlastni osy!. Za hulavou vyrazny shelf cloud, za ktery uz neslo videt. Pouze se "rozsvecoval" docela castymi blesky. Bohuzel boure vyrazne zeslabla tesne pred tim nez dorazila do Sternberka. Co si pamatuju pak prisel docela intenzivni dest s par vyboji, ale nic vyrazneho.
Mam 2 fotky, ale az po "zeslabnuti", kdyz sem dojel dom.Kdyby nekdo mel zajem mohu je nekam hodit, ale moc na nich videt uz neni. Nemohl jsem prerusit hru v pulce a zacit fotit , bohuzel :)
Meteostanice WS 2350. Data ze stanice : http://ctibor.borec.cz
Ze střední moravy zdraví Ctibor Venus
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ctiborv píše:Odpovidam na 1. otazku zda tehdy sla pres nas supercela : sla! Zrovna sem hral volejbal ve Sternberku kolem 18h a dival se smerem na jih, jak se sine boure s vyraznou hulavou, ktera rotovala kolem vlastni osy!. Za hulavou vyrazny shelf cloud, za ktery uz neslo videt. Pouze se "rozsvecoval" docela castymi blesky. Bohuzel boure vyrazne zeslabla tesne pred tim nez dorazila do Sternberka. Co si pamatuju pak prisel docela intenzivni dest s par vyboji, ale nic vyrazneho.
Mam 2 fotky, ale az po "zeslabnuti", kdyz sem dojel dom.Kdyby nekdo mel zajem mohu je nekam hodit, ale moc na nich videt uz neni. Nemohl jsem prerusit hru v pulce a zacit fotit , bohuzel :)
Pokud myslíš tuto bouřku http://picasaweb.google.cz/michal.geryk/Arcus2082007# , tak prošla téměř přímo přes Přerov a byl to můj nejhezčí arcus, jaký jsem kdy viděl. Bydlel jsem tehdy v 8.patře s nádherným výhledem nejen na jih. Ale supercela to podle všeho nebyla (skywarňáci to tehdy vyloučili) - struktura ani pohyb bouře nebyl typický pro supercely.
Ale tady http://picasaweb.google.cz/michal.geryk ... 62006Vecer# je pravděpodobná LP supercela, která prošla kolem Olomouce (pohled opět z Přerova na S-SZ).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ctiborv
Příspěvky: 41
Registrován: 11 kvě 2009 18:08
Bydliště: Řídeč, podhůří nízkého jeseníku, 30 km S od Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Opravdu krásne fotky, škoda že nešlo o Supercellu, ale co se dá dělat, já opravdu viděl rotaci arcusu, asi zřejmě šlo o roll cloud. Rotace byla myslím po směru hodinových ručiček. Bouře šla z jihu na sever, čili šlo asi o stejnou bouři, kterou jste uvedl na fotkách. Znovu chválim foto, good job!
Meteostanice WS 2350. Data ze stanice : http://ctibor.borec.cz
Ze střední moravy zdraví Ctibor Venus
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2007“