Bouřky 28.5.2007

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2007.
Odpovědět
ondris

Celý víkend kdy byla vydána výstraha před bouřkami jsem jsem netrpělivě očekával i nějakou končně u nás v Praze Řepích. Bohužel se až na bouřku z 26.5. která nás jen "škrtla" celý víkend nic nedělo... V neděli večer jsem šel spát s tím, že tenhle "bouřkový" víkend pro mě nedopadne nejlíp. Jenže cca. kolem půl druhé ráno mě vzbudil hrom. Podíval jsem se z okna a bylo mokro takže jsem si myslel že to byl ojedinělý blesk z nějaké večerní rozpadající se bouřky a počítač se mi takhle v noci rozhodně zapínat nechělo. Šel jsem si tedy lehnout jenže do dvou minut další hrom a další. Řekl jsem si, že tohle už náhoda být nemůže a zapl jsem tedy počítač. Na radru byla rostoucí slabá bouřka která šla na Prahu od jihovýchodu. Jak se bouřka přibližovala byla evidentně stále silnější a blesků přibývalo. Nebylo jich sice nějak extrémě moc, ale zato pěkné CG a to velmi velmi blízko (pěkné šlupky). Jádro se u nás projevilo přívalovým deštěm a cca. tak 5 minut i krupobitím. Radarový snímek pak kroupy potvrdil, protože jádro dosahovalo až 56 dBz.
Václav Sedláček

Jo ta bouřka mě taky probrala, já si ještě nechal otevřené okno... Probudilo mě v půl třetí hřmnění, bouřka přecházela přímo nade mnou, pěkné rány hromu, byly blesky typu Mrak-mrak. Byl u nás pořádný přívalový déšť. Bouřka u Nás byla asi do čtvrt na čtyři.
Velmi podobná bouřka přes naše sídliště šla k večeru po osmé, opět se blýskalo přímo nademnou, opoět přívalový déšť, Spadlo asi 40 mm srážek. Asi za hodinu přešla ještě jedna slabá bouřka.
ondris

Ano přesně tak, večer to taky stálo za to...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2007“