Bouřka 10.6.2007, Přerov

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2007.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Včera večer po moc a moc dnech k nám zavítala opravdová bouřka. Od SZ se k večeru nasouvala stratovitá oblačnost (Ac, As) a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo přijít něco zajímavého (žádné Cb nebyly nikde na obzoru). Po 20. hodině ale začala výrazně tmavnout oblačnost. Napřed jsem myslel, že jde jen o nízký Sc a dojem tmy dělá pozdní hodina. Ale když jsem škvírou v mracích nad hlavou uviděl nádherně západem slunce osvětlenou kovadlinu, tak jsem doufal, že snad konečně i u nás sprchne. Bohužel se jádro bouře vytvořilo těsně na západ od Přerova a někde v okolí Tovačova či Troubek to muselo být podle radaru dost "husté". A šlo to jako obvykle mimo... Naštěstí se severně od města kolem 21. hodiny vytvořilo druhé jádro bouře a to už jsem věděl, že nás to nemine. Základna Cb vypadala velmi mohutně a temně a během půlhodinky na vyprahlé město spadlo 14 mm srážek + slabé krupobití (pod 0,5 cm) - není to nic mimořádného, ale u nás ano... Nádherné byly i blesky - hlavně typu CG, ale jak se bouřka vzdalovala a slábla, tak už převládaly blesky CC. Blesky vyřadily z provozu turnikety u mně v práci a tak jsem klidně mohl přijít pozdě...

Bouřka se trefila přesně na město, protože kousek na východ nespadla ani kapka...

Z hlediska ČR šlo o bezvýznamnou bouřku, ale pro nás přerovany to byl konečně svátek a aspoň přechodná úleva z prachu a horka.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem v neděli večer kolem 21 hodiny vyfotil krásný Cu který byl od nás jižně, tipoval jsem že to může být nad Olomoucí. Dost se u nás zvedl vítr s nárazy tak 15 m/s. Těžko bylo v zástavbě určit směr. Na jednom stromu to vypadalo že vzduch proudí směrem k bouřce, na jiném opačně... Koukám že to prošlo až k Přerovu. Z dálky to vypadalo jako slušná bouřka.

Obrázek smazán administrátory. Pro fotky je tu případně Fotogalerie Obrázek
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský : Ano v neděly jsem po Formuli 1 (zhruba ve 21:00) bežel za barák na pole a tuto bouřku jsem natočil. Bylo tam docela dost úžasných blesků. Bohužel šla bouřka na opačnou stranu než jsem potřeboval.
Tak ty jsi z Bohuňovic? Já jsem ze sousední obce - Bělkovice. Je nějaká pravděpodobnost že se známe?
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak si právě v Přerově užíváte, co? Olomouc to zase minulo...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Neužíváme - bouřka se západně od Přerova rozpadla a pouze slabě poprchá a je stále sucho. Slyšel jsem 2 hromy a teď už dlouho nic. Zatím to vypadá bledě...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

A co teď, teď to vypadá nadejně... Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Vůbec nic, svítí sluníčko a vzdáleně hřmí na jihu... Spadlo pár kapek... Obrázek Ale jde to na Kroměříž - kamera je tady: http://cam-km.nwt.cz/
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2007“