Bouřky 8.7.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V pátek 8. července 2011 bude přes střední Evropu směrem k východu zvolna postupovat zvlněná studená fronta. Před ní sem bude proudit relativně teplá a vlhká vzduchová hmota. Očekáváme proto možnost silných bouřek s krupobitími a přivalovými srážkami.

Bouřky se mohou vyskytnout na celém území ČR i SR (kromě oblastí západně od Prahy), vyšší šance na výskyt bouřek je na Moravě, ve Slezsku a na celém Slovensku. Silnější bouřkové projevy se očekávají na Moravě, ve Slezsku a na Z a JZ Slovensku.

Předpověď SkyWarnu:

Obrázek

Obrázek

Text: http://www.skywarn.cz/tstm_day.php?id=192

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Text: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás opět všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanále AmaterMeteoCZ, na který se snadno a lehce dostanete poklikáním na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešeného tématu. Děkujeme.
stefco
Příspěvky: 54
Registrován: 30 říj 2008 15:56
Bydliště: Spišská Nová Ves

Takto to teraz vyzerá u nás v Spišskej Novej Vsi. Severne od nás postupuje na východ pomerne rýchlym tempom podvečerná búrka z tepla. A elektrinou rozhodne nešetrí. Do minúty produkuje aj 3 blesky. Pridávam aj foto.
Obrázek
Obrázek
Tkachyk Bohdan
Příspěvky: 16
Registrován: 20 čer 2007 17:14
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

tento den podle modelu met byt zajimavy pro stredni moravu. rano jsem se probudil koukl na radar a jedine co me prekvapilo ta destova linie co z vecera vykukovala z nemecka. dlouho se ocekavalo co kde. az kolem 11 hodiny vznikla bunka nad litovli ktera rychle postupovala smerem na vychod. zachytl jsem pouze zadni cast postupovala opravdu rychle.

http://tkachyk.rajce.idnes.cz/8.7.2011_ ... rostejova/

nez jsem skoncil z focenim SV kovadliny. jsem zahledl mraky na zapade a v ten okamzik jsem si rekl dnes uz nic nebude pripomelo mi ty mraky jednu frontalni linii na konci cervna. takze jsem odkracel dom

http://tkachyk.rajce.idnes.cz/8.7.2011_ ... rostejova/


po ceste jsem zahlidl kovadlinu vychodne kterou se mi taky povedlo nafotit:

http://tkachyk.rajce.idnes.cz/8.7.2011_ ... rostejova/

a tymto nad mestem prostejov mraky se rozpadli a uz nic jinyho v tento den neodehralo.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Modely něco slibovaly, ale zůstalo to daleko za očekáváním. Bouřky se nakonec vytvořily, ale struktura veškerá žádná. Co nedohnala struktura, dohnaly blesky. Sice jich nebylo mnoho, ale jeden naprosto pro mne nečekaný (díval jsem se z auta na jih a tento blesk udeřil za zády) napáchal velké škody. Trefil se přímo do starostova domu a nějaké přepětí se dostalo i do dalších třech domů. U starosty odešlo na onen svět vše + komplet zařízení na šíření bezdrátového internetu v obci a v dalších domech padly za obět hlavně televize. Další blesky jsem již měl možnost pozorovat. Jeden blesk zaroveň s hromem a další dva do dvou vteřin. Jižně bylo pravděpodobně krupobití.

Fotogalerie
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“