Bouřky 20.5.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Kocelovice
Kontaktovat uživatele:

V Praze brzo ráno hned 2 bouřky, již zminovaná okolo 1:30h a pak byla ještě jedna vzdálenější, která zasáhla S části města. Při té první napršelo 5mm, druhá se obešla zcela beze srážek. Celkový počet blesků přibližně 30 - 35.

Ten den jsem ještě pozoroval poměrně silnou bouřku na Strakonicku
DSC00803.JPG
DSC00819.JPG
nejvíce blesků - 5270 - červenec 1976
extrémní srážky: 139mm/6h (90mm/40min)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

V pátek 20. května mě potkala dvojitá bouřka, a to jak na bouřkovém semináři v Radostovicích (určitě bude článek), tak i doma ve Svatoňovicích.

V Radostovicích nás zasáhla bouřka někdy krátce po 17. hodině (odpoledne jsme sledovali vzdálenější bouřku na SV). Začala velkými kapkami, které přešly ve slabé, asi tíminutové krupobití a pokračovala dalším, pětiminutovým lijákem. Pak se odsunula na severovýchod a odkryla nám své srážkové pruhy a především vcelku slušné blesky. Pár fotografií najdete na http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... _22.5.2011.

Doma nás podle detekce a radaru + dat z meteostanice přešly 2 multicely, ze kterých spadlo celkem 12,4 mm srážek (včetně slabého krupobití na první), první bouřku doprovázel taky náraz větru až 8,7 m/s.

Grafy z meteostanice: http://www.amaterskameteorologie.cz/dav ... 5-20AB.gif
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Video z krupobití v Táboře. Průměr krup kolem 2 cm.

http://www.youtube.com/watch?v=lQyEy7-FzF8
Tomáš.Malek

:) Takže v noci z 19 na 20 května v Praze velmi silná bouřka! Vše začalo blýskavicí na západním obzoru již v 11 večer. Spát jsem šel okolo půlnoci ale ani jsem neusnul. Mezi 01. 02. hod silná el. aktivita. Nádherné čárové i větvené blesky C-C i C-G. Pak už nespal nikdo. Spustil se silný liják a nad prahou se rozsvicelo každých 10 až 30 sekund. Nejbližší zásah - vysílač vzdálenost vzdušnou čarou cca 300m. Silný akustický křápavý hrom s tlakovou vlnou :clap: Jak je mi líto že nemám čím fotit blesky. To by byla nádhra tu noc.
Nejsilnější bouře roku 2011 zatím a tentokrát přímý přechod mého stanoviště. Několik desítek blesků i velmi blízko, parkrát pěkné C-C blesky i anvil crawlery a intenzivní déšť.

Ještě ten den odpoledne jsem byl již v severních čechách na chalupě 20 km sz od Liberce. Konvektivní vývoj vyustil ve vznik dvou bouřek okolo 15 hodiny. Jena šla přes Ještědský hřeben druhá nad Lužickými horami. Ozývaly se střídavě hromy z obou míst. Obě ale minuly jedna jihozápadně a druhá severozápadně. pak již klid. 20.05 byl den s dvěmi pozorovanými bouřemi z toho jednou intenzivní. Mé třetí a čtvrté letošní pozorování bouřky. ;)
Monika
Kontaktovat uživatele:

Já byla v Ostravě a vyrazily jsme s kámoškou i na výlet do Klimkovic zrovna v době, kdy někde nad Třincem bouřilo. A druhá fotka je večer z Přerova.
Přílohy
Třinecká bouřka
Třinecká bouřka
Přerov
Přerov
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“