Bouřky 26.4.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V úterý 26. dubna 2011 jsou očekávány možné přeháňky a bouřky, ojediněle nelze vyloučit i ojedinělé krupobití a to na celém území České republiky a severozápadě Slovenska. Větší šance na výskyt bouřek je v Čechách a Jesenících.

Předpověď SkyWarnu:

Obrázek

Obrázek

Text: http://www.skywarn.cz/tstm_day.php?id=136

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás opět všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanále AmaterMeteoCZ, na který se snadno a lehce dostanete poklikáním na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešeného tématu. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim vespolek, zde popršelo z pár přeháněk a po 14te odpoledne vznikala zajímavá oblačnost na východě, zde ke shlédnutí na Youtube : http://youtu.be/nhJps2Se0lk
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

4 bouřkový den v řadě. Už jsem ani nedoufal, že se dnes dočkám. Nejprve jsem slyšel k večeru velmi vzdálené zadunění od východu a říkal si, že to bude asi vše. Dočkal jsem se překvapení a přeháňka postupující od jv vyprodukovala 6 blesků a já jsem stihl akorát ten poslední:
http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/3/3460 ... 4.2011.jpg

Další jadérko se dvěma blesky se probudilo západně od Větřkovic.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Zdravim
Tak jsem se i já dočkal první letošní bouřky, zatím v Plzni. Bouřky měly docela slušnou strukturu i když blesková aktivita byla zanebatelná, potěšilo to. Na Borech padaly i malé krupky, ve výšce bylo poměrně chladno. Potom se oblačnost protrhala a byl krásný svěží vzdoušek. :) Ne žádnej syrovej hnus jako v předchozích dnech. Den pak zakončila hezká večerní konvekce včetně Cb na východě od Plzně osvíceného zapadajícím Sluncem. S prvním bouřkovým dnem jsem spokojenej.
http://www.youtube.com/watch?v=js0YnqmH578
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,
tak já jsem si sice prožil první bouřkový den už o 24 hodin dřív, ale přeci jen jeden jediný pozorovaný blesk s hromem člověka až tak neuspokojí, že? ;)

Dnes jsem si to ale vynahradil... sice jinak, přesto mnohem lépe.
Začal jsem pozorovat od 3. hodiny odp. z OC Šestka u letiště Ruzyně, kde jsem očekával příchod slabých bouřek od JJV přes Prahu. Po mém boku se poprvé představila i "naše" Dáša, a tak jsme společně mohli sledovat nejprve beznadějně vyhlížející oblohu, aby se to nakonec večer obrátilo k lepšímu. Nebudu se tu rozepisovat, protože vše bude v článku, který má tu čest napsat právě Dáša, ale jen stručně, co jsme zajímavého viděli... pár mammatů, pěkného Kelvin-Helmholtze a na samý závěr, kdy jsme se vydali statečně bouři vstříc, velmi fotogenický shelf cloud na slábnoucím Cb.

První nefalšovaný výjezd za bouřkami v roce 2011 se tedy nakonec velmi vydařil. Sice se to obešlo bez blesků, ale shelf cloud všechno vynahradil. Uvidíte brzy. :D
mfuhrer
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2010 15:12
Bydliště: Šumperská kotlina

Za sebe vyslovuji s výškovou níží spokojenost, první tři dni s bouřkou, včerejšek sice bez, srážky měly spíše trvalý charkater, ale kousek za kopcem se večer blýskalo, takže aspoň blýskavice. Za čtyři dny napršelo krásných 0,5+1,5+18,5+19mm, což je pro zajímavost zhruba totéž co napršelo (nasněžilo) za 100dnů předtím!
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“