Bouřky 22.7.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Lukáš1994
Kontaktovat uživatele:

Zakládám toto téma, neboť by se zítra měly především v západní polovině republiky vyskytnout bouřky, které mohou být místy intenzivnější.
Prdek
Kontaktovat uživatele:

Teda nechci rejpat, ale jaky ma smysl zakladat tema na bourky, ktery se mozna nekde, da-li panbuh, vyskytnou?? Tema by se podle me melo zakladat az ve chvili, kdy se doopravdy neco deje a je o cem psat...
Lukáš1994
Kontaktovat uživatele:

Prdek píše:Teda nechci rejpat, ale jaky ma smysl zakladat tema na bourky, ktery se mozna nekde, da-li panbuh, vyskytnou?? Tema by se podle me melo zakladat az ve chvili, kdy se doopravdy neco deje a je o cem psat...
No už se tvoří, tak je to jedno ne ? :)
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Asi budou. Už jsem pozoroval i CB calvus. Zrovna si tu dva dávají dostaveníčko, tak možná i něco bude.
více po IRC.
EDIT: První obešel severněji, druhý bude přecházet.
Naposledy upravil(a) Václav Sedláček dne 22 črc 2010 13:22, celkem upraveno 1 x.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Stormhunter

Kolem 12:00 se začal vyvíjet CB na hranici Čech s Polskem,další buňka se začala vytvářet okolo 12:45,první jádro postupuje pozvolna podél hranice směrem na východ,druhé sílí a je téměř bez pohybu
Udělal jsem pár fotek (omlouvám se za kvalitu ale je to foceno mobilním telefonem)

http://storm-hunter.rajce.idnes.cz/22.7 ... rkonosema/
Mara
Kontaktovat uživatele:

Tady se to začíná zatahovat, zdar a sílu z č Kostelce ;)
emboracas

mara: prosímtě foť, nejsem doama, nemam foťák :-D
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Tak takto to tu teď vypadá.
Přílohy
a takto na začátku
a takto na začátku
Tedka
Tedka
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Tak nám tady prošla bouřka z tepla. Vidět byl cely vývoj od CB calvus přes stádium dospělosti až do teď , kdy se dostala do závěrečného stádia. Prokázala zde i dosti slušnou bleskovou aktivitu (až dva blesky za minutu, pouze 1 blesk typu CG-, jinak výhradně CC), která ale rychle skončila. Počáteční teplotu 34 stupňů srazila na 27 stupňů, tak však se už stihla vrátit na původní hodnotu. Spadlo do 1 mm srážek.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

To stormhunter: Byl jsem v té době na straně protilehlé ke Sněžce (přes Pec p. Sn.) a první výboj ta bouřka vyprodukovala ve 12:30 SELČ. Bouřka stále sílila a postupovala k jihovýchodu. Fotografie bouřky nad Sněžkou a Sněžky v závoji srážek: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 220115.JPG a http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 220116.JPG . Ve 13:06 došlo k úderu CG blesku do vrcholu Sněžky. Protože jsme se nacházeli v 1150 metrech a následně též došlo k výboji necelé 3 km od nás, opustili jsme autem prostor a kolem 13:30 se vraceli do Trutnova. V Peci p. Sn. slabě pršelo, zato ve Velké Úpě jsme vjeli přímo do jádra bouřky a přívalových srážek. Na silnici stálo přes 5 cm vody a dohlednost klesla na pár metrů. Přívaly pokračovaly až nad Horní Maršov. Dále déšť slábl až ustal mezi Svobodou n. Úpou a Mladými Buky. V Trutnově takřka nepršelo, mokro bylo vidět z vlaku mezi Bohuslavicemi n. Úpou a Suchovršicemi. Ve Svatoňovicích pouze 3x zahřmělo a spadlo pár kapek.

Online debata jako vždy na http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Podle radarových odrazů bych řekl, že uživatel Instabilliter má dneska žně.
Instabiliter

Václav Sedláček píše:Podle radarových odrazů bych řekl, že uživatel Instabilliter má dneska žně.
Ahoj, no bohužel dnešek se moc nevyvedl, trčel jsem neobvykle dlouho v práci (brigáda) bylo potřeba dokončit v místní fabrice výrobky pro jednu zakázku, takže se muselo dělat neobvykle dlouho (až o 4 hodiny přesčas) a hodně jsem toho tedy promeškal. Nervy teda byly no :( Teprve teď jsem začal pozorovat, zrovna se mi sem blíží bouřka, hřmí neobvykle blízko, budu muset vypnout PC.
Zatím. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
IMP
Kontaktovat uživatele:

Zdar, tak tady u me klasika, vse se rozpadne/uhne, nez to stihne dorazit a spadne par kapek...
Aspon ze teplota, uz je prijatelna...kdyz jsem sel domu, myslel sem ze zdechnu 31.5 °C a tedka prijemnych 23 ;)
novotny
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, dnes zatim nic moc, bouřky neměly skoro žádnou strukturu, cébáky zdálky by byly třeba fotitelný ale nesmělo by se to tu hemžit doprovodnou oblačností. Doufam že dnešní neúspěch napraví to co de na nás teďka od jz nebo nějaká ta MCS v noci, pokud bude. Lovu zdar
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
emboracas

Tak jsem pořídil nějaké fotečky kumulonimbu nad Krkonošemi v zapadajícím slunci... Tady jsou.. :-)
http://emboracas.rajce.idnes.cz/Cumulon ... 22.7.2010/
Jarda

Na Karlovarsku dnes nádherná podívaná.Jeden cg za druhým.Pěkné struktury .Bouřky se tu motaly celé odpoledne .Ještě teď se vzdáleně blýská.Uvidíme jestli nás v noci lízne komplex z Německa.
IMP
Kontaktovat uživatele:

Tedka v 22:00 SELC, velmi pekny odraz, pres 60 dBZ! JZ od Rakovniku :tmi:
Tam musi mit solidni krupobiti :idea:
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Sakra ta bouřka na Plzeňsku má ale bleskovou frekvenci. Podobná tu nebyla víc než rok, posledně 17.7.09...
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Tak mě to právě vzbudilo. Prudký liják s nárazy větru a velká blesková aktivita. Nabírá to na síle a blíží se to.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Nikki

Tak mě to vzbudilo před čtvrt hodinkou, blesková aktivita velká - každou chvíli se rozsvicí západní směr a slyším úžasné detonace, takže to jsem teprve leze. Fouká silný vítr a dost prší.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Stormhunter

Tak dneska další ale velmi nebezpečná zkušenost z bouřkou:
tedy po tom co jsem psal o bouřce v Krkonoších,jsem chtěl sledovat situaci,ale nevyšlo mi to.Kamarád mě vytáhnul ven že koupíme vínko a půjdem na Terezínku(jeden z nejvyšších bodů u nás,je to skalnatá rozhledna s úkrytem,600 m.n.m) ,ale to se nestalo.Po nákupu jsme se shodli že půjdem lesem na Český Šumburk.Tak jsme vyrazili a sledovali černé mraky bez bleskové aktivity nedaleko od nás,oba jsme si mysleli že se to druhé jádro rozpadlo a že nás zastihne pouze deštík...
Přišli jsme do údolí mezi Velkýma Hamrama a Č.Šumburkem kde byl potok a klády tak jsme se usadili a poslouchali začínající hřmění.Asi po 20 minutách začalo podle očekávání pršet,tak jsme přečkali asi 10 min pod stromem a hned jak přestalo,začala se voda vypařovat,pač jsme tu měli cca 32 C.Po chvíli jsme se rozhodli že půjdem za tou bouřkou,alespoň vidět nějaké CC blesky pač jsme si mysleli že je to ta "rozpadající se buňka" .Tak jdeme lesní cestou prudce do kopce s domněnkou že vyjdeme někde kde uvidíme na tu bouřku a odhadnem situaci,tak jsme došli asi po 300 metrech na rozcestí 3 cest a viděli kládu tak jsme si chtěli dopřát chvilinku odpočinku.Hromy sílí ale podle zvuku to byly CC.Po 5 minutách sezení začalo zase pršet a k tomu slabý vítr takže jsme se schovali pod strom a podle větru chodili kolem stromu abychom nezmokli,v tom vidíme záblesk a za 2-3 vteřiny hrom-CG blesk necelý kilometr od nás pak následovalo dalších asi 10 CC a už téměř nad náma,začalo silně pršet a pod tím smrkem pršelo stále více tak jsme vyhledali 2 menčí smrky pod které jsme se schovali,hned na to další CG,asi 400 m,to už jsme zmokli do půl těla a stále silně pršelo.Přečkávali jsme pod těmi 2 smrky do tý doby něž to prásklo asi 200m od nás,to už jsme byli téměř durch tak jsme sešli do toho údolí,pač stát na vyvýšeném místě,pač pod stromy je to velmi nebezpečné :devil: V údolí jsme přečkávali asi ještě 45 minut než déšť ustal,pak jsme šli domů totálně durch s další zkušeností,že se bouřka může pohybovat i "zpětně" ,na radaru po příchodu jsem se nestačil divit.Jádro se vyvíjelo a pohybovalo proti pohybu bouřek na SZ území

Bouřka se začala vyvíjet již od 12:45,ven jsem šel okolo 14:45,okolo 15:15 přišla ta přeháňka,která dodala blížící se bouři na síle,mno a něco před 4 hodinou to začalo a přestalo a po 5tý hodině skončilo,v bouřce vál velmi slabý vítr,blesková aktivita celkem silná a mohlo napršet asi 30-35 mm srážek

Nedoporučuju nikomu takovýto výlet za "hromy" ,z nedostatku informací a viditelnosti jsme takhle dopadli ]:)
Dáša
Člen AMS

Stormhunter : za bouřky, na vyvýšené míst a pod strom, ... proboha!!! :x :x :x

Jinak mě bouřka na Žižkově vzbudila kolem 3 a trvala poměrně dlouho. Vzhledem k tomu, že mi ve stavu rozespání nedělají blesky moc dobře ( asi jsem tady jediný pozorovatel, který vlastně trpí fobií na bouřky :$ ), tak jsem to moc nesledovala, jen co mi probliklo přes rolety. El. aktivitu bych ale asi označila jako střední. A myslím, že nakonec došlo i na ten vysílač, protože, ačkoliv jsem nezaznamenala žádný výrazný záblesk, pecka to byla pořádná :lol:
H.Pícha
Kontaktovat uživatele:

Zdravím tak konečně jsme si užili i my na SZ Čech.Bouřilo s přestávkama od 16 do 5 hod ranní.Odpolední bouřky doprovázeny pěknými CG za to mizerným srážkovým úhrnem.Večer už to bylo co se týče srážek lepší, co se týče blesků byla tam podle mě převaha CC.Vítr nezesílil do nějakých závratných poryvů maximálně fouklo 11,2 m/s.Srážky za večer a noc 51 mm.
Provoz dvou meteostanic na SZ Čech.Davis VP2 ve Střelné na Teplicku a TFA Nexus v Krásné Lípě na Děčínsku. web: http://www.pocasi-strelna.cz
Storm Hunter
Kontaktovat uživatele:

TAk.. Dnešní ranní bouřka kolem 0:30 byla nejsilnější za tenhle rok.. Opravdu pecka! Co sekunda to tak 2 blesky..
Vůbec jsem neměl odvahu vylézt ven a fotit.. Z okna by to bylo naprd byl slejvák jako číp.. Jen jsem seděl na křesle a dival se z okna na pořád svítící oblohu.. Fakt nářez! Rozhodně bych nečekal takovou bouřku... Škoda že nemám jen ty blbý fotky ale fakt se mi nechtělo ven když tam nebyla sekunda bez blesku.. A co pak ty hromy ty byly taky mazec.. Blesky bych mohl fotit naslepo a stejně bych jich nafotil spousty.
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Musím jen souhlasit se Storm Hunterem. Byl to opravdu nářez. Zkoušel jsem to počítat a když vynechám vícečetné záblesky, tak se blýsklo cca. 70x za minutu. A je pravda, že takováhle bouřka už tady v Budějkách dlouho nebyla. Fotit nebylo co, protože to přes ty husté srážky prostě nešlo :?
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“