Bouřky 13.7.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Tak včera u nás bola 1 silnejšia búrka, ďalšie nás len obchádzali. Urobil som asi 100 fotiek, tu pridávam 2 najlepšie, ktoré sa mi najviac páčili.
Přílohy
DSC00399.JPG
DSC00426.JPG
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Včera jsem sledoval jen konvekci na východě .Přikládám fotku včerejší konvekce na východě mám i video ale nejsem schopný to převest do Avi v AVCHD convert a zrychlyt to video někde jsem četl že to při delších videich se seká a nepřevede to zkoušel jsem do Avi a já nevim čeho a nejde hlásí to chybu video ma nějakých 20 minut:( škoda video je to zajimave při zrychlení na fotáku bouřkový mrak náhle vystřelil do téhle výšky.
Přílohy
P1030646.JPG
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

dobrmanek píše:http://www.youtube.com/watch?v=zP75a5BZT3g (aneb hrnečku vař)
Zdravím! Koukám dobrá souhra náhod... "tajmlapsoval" jsem tu samou bouřku nad Beskydama :))). Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=QLidOB2gF4E
PS: Je možný že to video na YT nepojede, nějak jim to poslední dobou blbne... tak to zkoušejte pořád dokola zapínat snad se to rozjede:-D
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Zdar, omlouvam se za OT. ale co rikate na tu ,,lajnu bourek'' tedka v nemecku. Jak je mrska pekne dlouha, to se zase tak casto nevidi.
:devil:
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

IMP píše:Zdar, omlouvam se za OT. ale co rikate na tu ,,lajnu bourek'' tedka v nemecku. Jak je mrska pekne dlouha, to se zase tak casto nevidi.
:devil:

Přes půl německa a to ještě chcípnul vršek. Jestli vydrží, tak tu máme nejspíš derecho, každopádně takhle dlouhá a kompaktní sql tu dlouho nebyla. Trochu mám obavy, aby nedošla až k nám. Ideálně někde snímky archivovat a potom si to pustit.
Šířka kolem 300 km, rychlost cca (hrubý odhad) 80 km/hod. Dneska mají něměčtí stormfilové vánoce. Zítra bude nejspíš spousta z nich uklízet ten brajgl co to udělá.
Přijít něco takového k nám, tak máme spoustu nových členů a lesákům zruší dovolenou aby mohli odklízet kalamitní dřevo.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Hm, kazdopadne se na ni vyskytli narazy vetru neco kolem 100-120km/h, co jsem tak koukal. Ne-li nekde jeste vic. Takze to nebude zadna ,,sragora'' A asi i nejaky ty kroupy, nekde musela vyhazet. Bude to jeste mozna zajimavy...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Žádnej velkej zázrak. Ty bouřky se tam rozpadaly stejně rychle, jako vznikaly. Na to že to byly liniové bouřky, tak tedy strašně krátká životnost.
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Bouřky pečlivě sleduji ale vypadá to že u mě nic nebude, jakoby to SZ vítr oddeloval od sebe... :(
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
michal.w73
Příspěvky: 17
Registrován: 10 črc 2010 18:12
Bydliště: JABLONEC NAD NISOU,515m,POVODÍ LUŽICKÉ NISY A ODRY

Václav Sedláček píše:offtopic: Nešlo by to napsat s vypnutým Caps lock?
ontopic: Bouřka ani oblačnost se na teplotě neprojevila, aktuálně 32 stupňů.

CAPS LOCK POUŽÍVÁM NE,PROTO ABYCH KŘIČEL JAK SE VÁM MŮŽE ZDÁT,ALE PRO LEPŠÍ ČITELNOST NA BLÍZKO...ŠLO BY TO,ALE NEJSME TU PRO VELIKOST PÍSMA,ŽE ;)
Uživatelský avatar
michal.w73
Příspěvky: 17
Registrován: 10 črc 2010 18:12
Bydliště: JABLONEC NAD NISOU,515m,POVODÍ LUŽICKÉ NISY A ODRY

Jardis píše:
Ondris píše:
Amerika píše: Jak je teda vidět, ani tejden pětatřiceti stupňových veder západu nepomohl k tomu, aby byla bouřka.
Naprosto souhlasím. Týden se smažíme a pak tu na SF ani nekápne? Kde jsou ty časy, kdy po každé vlně veder šla večer výrazná zvlněná SF od Z/JZ s tisíci blesků? Toho se letos asi nedočkáme... :(
Achjo, to už je tak dávno... ;( jen pro připomenutí (asi většina zná tenhle archivní materiál, ale je to krásný):
http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/arch ... 050729.gif

tak to je opravdu nádhera,padalo to tam velmi hustě
Uživatelský avatar
michal.w73
Příspěvky: 17
Registrován: 10 črc 2010 18:12
Bydliště: JABLONEC NAD NISOU,515m,POVODÍ LUŽICKÉ NISY A ODRY

k úternímu vývoji v Jablonci n n,kolem 19-20 h. jsem pozoroval postupující souvislou oblačnost v prostoru přehrady,přicházející od jihozápadu,na pohled tmavá linie,s několika menšími cb mraků,slibující možné výboje..před 20 h bylo slyšet hřmění, ale bez viditelného výboje.Nárazy větru odhaduji 5-7 m/s.Jako by se souvislá linie rozpadla a vyhnula se městu.Jen hustější deštík trvající max.10 minut později slábnul.

:arrow: Mám tento dotaz,jak silně dokáže ovlivnit stoupající teplý,spíš horký proud z ploch města,střech,betonu a jiných povrhů+směsi oxidů CO2,NO,i ostatních plynů a prachových částit ,na přicházející frontu a doslova se tento proud přeřízne,nebo se vyhne-odtlačí na okraj města-aglomerace.Samotná bouřka a průvodní jevy jsou v městě minimální,ale v okrajových částech a okolních obcích má silný efekt.Díky,M
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak posle me to vystoupa nahoru a za mestem se to neudrzi a leti to zpatky.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
mfuhrer
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2010 15:12
Bydliště: Šumperská kotlina

Obnovující se oblačnost nad jižní stranou Hrubého Jeseníku
http://mfuhrer.rajce.idnes.cz/20100713Cu_nad_Jeseniky/
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Krátké video vývoje bouřkové oblačnosti nda východem ČR :http://testholasice.euweb.cz/Videa.html
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“