Bouřky 30.6. 2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
emboracas

Již od ranních hodin byla pozorovatelná intenzívní konvekce a teď se konečně začaly bouřky vyvýjet i ve východních Čechách. Momentálně je jedno bouřkové jádro zhruba nad Náchodem a druhé roste směrem od Krkonoš k Červenému Kostelci, přičemž to nad Náchodem už je elektricky aktivní.
Mara
Kontaktovat uživatele:

Zde vzdálené hřmění zhruba ze SV a Z, zatím beze srážek...na východě to vypadá vskutku zajímavě :angel:
Naposledy upravil(a) Mara dne 30 čer 2010 17:20, celkem upraveno 2 x.
emboracas

Tak ta druhá bouřka také elektricky aktivní, zatím 2x zahřmění... Doufám, že nás to nemine...
IMP
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, tak tady okolo 13:30-14:00, se od Z/SZ prehnala takova celkem solidni el. aktivni prehanka s nekolika blesky, nejspis cc, ale dosti vzdalenych, tak kolem 3km a vice a az silnym destem (dosti velke kapky) a v jednu chvili i krupobitim o velikosti krup cca 0.2-0.5 cm a take s castecnym zesileni vetru na cca 10m/s. Aspon se to trochu zalilo a je lepe dychatelno a z 26°C, klesla teplota na 19°C, ale tedka uz to tam zase pere slunce, takze bude zase hyc...
Ale po delsi dobe aspon nejaka zmena ;) Ani jsem to tady dneska necekal, dle Skywarnu sance jen 10%, na nejakou bourku :)
Ikdyz teda tech blesku bylo poskrovnu, tak vseho vsudy ani ne 10. Tak uvidime jestli dneska jeste neco bude. Jinak tedka pekny narazy vetru a privalak se prehnal pres Plzen, co jsem tak koukal na Chmu kamery. Naraz kolem 22m/s.
http://portalh.chmi.cz/http://portal.ch ... cam=plzen2
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jak tu již uvedli kolegové z regionu, na Trutnovsku a Náchodsku se to dnes kumulonimbí solidně. Bohužel první bouřku jsem prošvihl v Lese Království nad Nemojovem, takže jsem z ní slyšet jen 3 masité hromy. Při návratu do Trutnova bylo mokro mezi železničním přejezdem u Vlčic a sily v Trutnově Poříčí - to je pás od západu k východu (a jinak už ve městě bylo po dešti).
Momentálně se něco vyvíjí západně od nás, ale zatím je to neaktivní. Uvidíme jestli se to ještě probudí nebo ne.
Jarda

Pěkně to dnes bouřilo na Karlovarsku.Opravdu hojná el aktivita i když dlouho nevydržela.Postupem na východ slábla.Ve Varech dokonce padaly kroupy o velikosti (prům)1cm.Dokonce se mi zdálo, že se bouřky pak sformovaly do MCLS východně od Toužimi na Karlovarsku.Posléze i ty zanikly.Jinak na západě začla konvekce již od raních hodin kdy jsem v Toužimi ráno pozoroval již pěkně rozvynuté congesty.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Barrandovu se dnes 2x bouřka vyhnula z jihu. Bez valné struktury, blesk nespatřen. Pouze hřmělo.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

Dnes najsilnejšie búrky boli na strednom Slovensku, boli stacionárne. Boli až tak mohutné, že oblaky bolo možné vidieť až do Bratislavy. Kovadlina okrajovo zasiahla aj Košice, zrážky nespôsobila. V okolí Rožňavy však padali krúpy veľké 2 cm! :shock: Pridávam 2 fotky kovadliny.
Přílohy
mCvVRe8ysBcL4i1j6xd3Q2TNE.png
DSC00307.JPG
DSC00308.JPG
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

huj, tak včera u nás o5 beze srážek (jen později ráno pár kapek), převažovalo skoro jasno, postupně polojasno, odpoledne oblačno a zejména na J a JV od nás nárůst mohutnější oblačnosti a zde pak i bouřky (nejprve jedna slyšitelná po 16h, další před 19h. Milešovka měla něco přes 6 mm, nejvíce si ale užili v Žatci, tam spadlo dokonce přes 30 mm. U nás tedy na nule a tak skončil červen jako velmi suchý - 17,6 mm tj. 28% normálu :? Tmax 29,9°C Tmin 16,5°C, vítr prom. do 4 m/s.
Amerika

Včera jsem po dlouhé době konečně uslyšel hrom. Celkem byly asi 3, poměrně vzdlené, kromě prvního. Ten byl tak 3 km. Srážky neměřitelné.
Nebýt toho dne, tak to zatím úplně přesně vycházelo 2 bouřkové dny na 1 měsíc. Jinými slovy všechny měsíce této sezony byly stejně bouřkově úspěšné jako březen - co k tomu dodat...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“