Povodně - červen 2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Zlín a okolí hlasí stav ohrožení. Na Uhersko Brodsku jsou některé místa už i uzavřené. :shock:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

To neni dobre. Nas potok se uz taky slusne plni.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
mfuhrer
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2010 15:12
Bydliště: Šumperská kotlina

Východ Moravy se po 50-60mm za den srážek červená, a na Slovensku za o trochu delší dobu místy napršelo i dvakrát tolik, tak su zvědavý až se z rotvodněných potoků naplní větší řeky
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Ahojte.. na SVK situacia zacina byt znova kriticka. Vecsie rieky este stale drzia, no mensie riecky a potoky uz nevydrzali a niekolko z nich sa rozlialo aj mimo brehov. Ak neustanu zrazky, bude to este dost zaujimave, pretoze zem je este stale nasiaknuta od nedavnych dazdov, takze co by mohlo vsiaknut, nevsakuje, tvoria sa na poliach jazera ( co som videl najvecsie vo svojom okoli, tak mohlo mat 130x70m). Ak to takto pojde dalej, nielenze budu dediny zaplavene, ale aj uroda v nadchadzajucej sezone buude slaba, pretoze vsetko co je pod vodou( obilniny a pod) zhnije :( . Na 70% SVK mame 3 stupen. Plus plati hydrologicka vystraha nadalej.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tady právě přestává pršet ;-) , od včerejška napršelo asi 35 mm vody (plus 226 mm za květen...).

Beskydské toky (na horních tocích) právě teď začínají padat dolů a tak Bečva snad bude relativně v pohodě, čekám v Přerově 2.SPA, trojka ale bude „na dohled“ :? .
Horší je to na nedaleké Moštěnce (teče kousek jižně od Přerova), tam už se to prý rozlévá :( .

Déšť se sune do Čech a čekám problémy hlavně v okolí Šumavy a Novohradských hor.
Zítra k večeru a v noci na pátek straší ALADIN dalším přívalem vod do Beskyd a okolí :cry: – snad se předpověď nevyplní...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Koukal jsem, že už je snad půlka republiky v povodňovém ohrožení....už zas :(
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

zatím napršelo u nás okolo 36mm stále ještě prší ale pomalu od V bude konec snad prozatím
Mirek
Příspěvky: 18
Registrován: 15 črc 2009 16:06
Bydliště: Strážnice(okr.Hodonín) 190 m.n.m

Zdravím ze Strážnice,od úterý zde napršelo přes 60mm. Opět máme Moravu na III.stupni, to je nad 700cm a stoupá, tak věřím že ochranné hráze vydrží. Lužní lesy jsou od minula zaplavené a v Bílých Karpatech se museli čerti ženit a umývat.
Voda ve Veličce teče proudem taky na III.stupni. Čau a opatrujte se !
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

U nas zase kurva vsude voda.V dedine 5km pred nama
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 3741_n.jpg
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

hm...jako kdybychom toho neměli už dost...zima, vlhko, studenej vítr...... :( :o :shock:
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Východ ČR opět důkladně zalit a zítra si to zopakuje. Možná zahrozí i silné bouřky. U mne srážky za červen jen 47,6 mm což je víc než 50 % průměrného měsíčního úhrnu. Ač na radaru není nad námi žádný odraz, tak neustále mrholí.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, zde neprší,oblačnos ale je.. ale od rána fouká a teď se už začínají i klepat plechy na sousedovic baráku :geek:
tak již mrholí až prší, s tím větrem to je dohromady mazec
Naposledy upravil(a) Mara dne 02 čer 2010 16:43, celkem upraveno 1 x.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Ráno jsem byl v největším dešti v lese nedaleko Velkého Meziříčí. Všude kaluže, na cestách potoku vody, půda čvachtala pod nohama, pole nacucaná vodou a tekla z nich spousta blátivé břečky. Za hodinu jsem to zabalil a odtáhnul na vlak, neboť mi čvachtalo v botách.
Srážky naštěstí již ustaly, stačilo tak pět hodin navíc a červenala by se i Vysočina.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

http://www.veslavkove.cz/zpravy/slavkov ... hodin.aspx
takhle to vypada u nas,vude pytle s piskem.Pry se reka uz rozlila v nejakych vesnicich,porad mrholi.Nic prijemnyho to neni.
Bleskova povoden a ted trvaly deste,snad to vischni nejak prezijem a bude konecne zase slunko
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 124
Registrován: 14 bře 2010 09:54
Bydliště: Buchlovice, Zlínský kraj, 270mnm

http://metlak.rajce.idnes.cz/2._cervna_ ... a_v_okoli/ pár fotek od nás dnes dopoledne když se situace pod kopci výrazně zlepšovala..dopoledne tady byly dvě cesty zatopené..ted už jenom ten jeden usek co je na fotce..
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem se projel okolo řeky Litavy co se vlévá do Svratky jedna fotka výstižná značka cyklisto sesedni z kola no ono opravdu nebylo kam dál jet :) :http://testholasice.euweb.cz/Fotogalerie.html#foto220 v okolí řeky se čerpala jen spodní voda ze sklepů žádné škody se naštěstí nekonají tedy alespon po dobu mého cykloprůzkumu ale půda je jak houba dělají se jezera po polích už.
Uživatelský avatar
Storm Hunter
Příspěvky: 50
Registrován: 09 kvě 2010 16:20
Bydliště: Jižní Čechy - České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Celá Česká Republika v ohrožení.. U nás od rána prší, zima a vítr.. Fakt už strašný to je :evil: .. Hrůza největší těším se až bude léto a snad bude teplo.. :|
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tom píše:Dnes jsem se projel okolo řeky Litavy co se vlévá do Svratky jedna fotka výstižná značka cyklisto sesedni z kola no ono opravdu nebylo kam dál jet :) :http://testholasice.euweb.cz/Fotogalerie.html#foto220 v okolí řeky se čerpala jen spodní voda ze sklepů žádné škody se naštěstí nekonají tedy alespon po dobu mého cykloprůzkumu ale půda je jak houba dělají se jezera po polích už.
Ta litava je opravdu dost nastoupla,u nas proteka taky.Mame tu myslim 2SPA,nebo uz 3.Zavrely sme protipovodnovy hraze,cela litava je propojena ted s rybnikem,kde je prepad,takze je to opravdu sila,jinak po celym meste vsude pytle s piskem,ted uz nastesti neprsi,ale uvidi se v dalsich dnech
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

U nas zapocal sesuv pudy, ktery vzal kousek baraku, nahl sloupy el.vedeni 230V a kousek hliny se dostala do zahrady jednoho domku. Na vic uprostred kopce mame zahradu, kde naproti ni bydli v baraku kamaradi a Ti rikali, ze ze zeme dole u nasi branky tryskala voda do 20-30cm do vysky :shock: Voda z tama samozrejme tece doted, avsak uz trochu mene a netryska.

Sesuv pudy pokracuji i v jine casti mesta, kde jsem si vsiml mnohdy nahle eletricke vedeni VN, tudis zeme je v pohybu.

Reka Morava je v mezi Otrokovice-Spytihnev opet vyleta v poli a jak vidim ty splouchance od ryb, vodni ptaky na hladine na poli, tak si rikam, ze si zvirata uz zvykaji, protoze toto vyleti se kona uz 2x s rozmezim cca 14 dni :?

A aby toho nebylo malo, dalsi vydatejsi srazky se chystaji na ctvrtek-patek, kdy modely hrozi 20-40mm, coz je mooooooc :roll:

Jinak zpracovavam videa. Zatim co jsem narychlo udelal, je video z mobilu pro Vas. Povoden z dnesniho rana ve Zline na rece Drevnice: http://www.youtube.com/watch?v=-0S_KHIQfOk
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
mfuhrer
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2010 15:12
Bydliště: Šumperská kotlina

u nás napršelo 44mm(zajímavé že o necelé 4km dál na stanici v Špk to ukazuje 15mm),všude stojí voda, ale potoky se nevylily
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Tak sem koukal na ČT24 a jak tady někdo psal předtím, tak je to pravda...už je červená na několika místech i vysočina :cry:
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:U nas zapocal sesuv pudy, ktery vzal kousek baraku, nahl sloupy el.vedeni 230V a kousek hliny se dostala do zahrady jednoho domku. Na vic uprostred kopce mame zahradu, kde naproti ni bydli v baraku kamaradi a Ti rikali, ze ze zeme dole u nasi branky tryskala voda do 20-30cm do vysky :shock: Voda z tama samozrejme tece doted, avsak uz trochu mene a netryska.

Sesuv pudy pokracuji i v jine casti mesta, kde jsem si vsiml mnohdy nahle eletricke vedeni VN, tudis zeme je v pohybu.

Reka Morava je v mezi Otrokovice-Spytihnev opet vyleta v poli a jak vidim ty splouchance od ryb, vodni ptaky na hladine na poli, tak si rikam, ze si zvirata uz zvykaji, protoze toto vyleti se kona uz 2x s rozmezim cca 14 dni :?

A aby toho nebylo malo, dalsi vydatejsi srazky se chystaji na ctvrtek-patek, kdy modely hrozi 20-40mm, coz je mooooooc :roll:

Jinak zpracovavam videa. Zatim co jsem narychlo udelal, je video z mobilu pro Vas. Povoden z dnesniho rana ve Zline na rece Drevnice: http://www.youtube.com/watch?v=-0S_KHIQfOk
Asi jste byl na ČT24 :D tam byl někdo v šedý bundě a kapuci u toho mostu, jak máš na videu i ty a natáčel tam mobilem. Navíc se mluvilo o Zlíně :D
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
SanDaffo
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2010 19:47
Bydliště: Prešov

Zdravím. Pridávam pár linkov na moje videá z dnešných povodní v Prešove a okolí:

http://www.youtube.com/watch?v=DeJ5VVUMdw4
http://www.youtube.com/watch?v=8aj4taHKsUg
http://www.youtube.com/watch?v=ZnfR90w_Oq4
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Svratka zde v Židlochovicích překročila 3SPA o 50cm tzn. 400cm zatím a stoupá cca 20cm za hodinu v 97 bylo maximu 523cm a to už bylo docela kritické takže rezerva ještě je.Podle předpovědního modelu měla už pomalu nastat kulminace ale ještě se tak neděje.Maximum ale bude někde okolo těch 400cm

P.S. blbě sem se díval kulminace by měla být až okolo 450cm i tak nic dramatickýho by se nemělo dít viz. těch 523cm co bylo v 97

Edit 3.6.2010 6:00 tak Svratka už pomalu kulminuje na 470cm při průtoku 192m3/s stoupá už jen tak cm za hodinu.
Naposledy upravil(a) Tom dne 03 čer 2010 05:12, celkem upraveno 1 x.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska jsem projížděl komplet sever Olomouckého kraje. Nejhorší situace byla na malých tocích a pak kolem Loštic. Na Šumpersku byl krásně pozorovatelný srážkový stín, kde vody bylo opravdu opoznání méně, než např. ve Šternberku, Uničově nebo v Přerově. Naopak jak jsem se dostal za hřeben sedla, tak intenzita deště znovu sílila a okamžitě na to reagovala řeka Bělá nebo taká Vidnávka. Na hraniční čáře už to valilo pěkně. Po celém kraji stojí voda na polích, někde to zaplavuje cesty, zahrady v krajním případě i domy.
Obávám se zítřku, model GFS naznačuje značnej labilní klín a silnou konvekci. V tomto případě je problém, že se nebude dát přesně říci poloha nejsilnějších srážek. A dovolím si tvrdit, že pokud někde přijde silnější bouřka se 30-40mm, tak to okamžitě poteče tam kam nemá. :sweat:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“