Bouřky 23.5.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Dnes začala iniciace bouřek v oblouku od Krkonoš přes Orlické hory na střední a jižní Moravu. U nás na severu začíná iniciace tvorby srážkových (bouřkových jader) hned za hřebenem Krkonoš a poté se pomalu pohybují k JJV. První přeháňka mě zasáhla krátce po poledni, západně od nás se u Dvora králové n. L. pohybuje aktivní bouřka, ze kterém slyším hřmění a vidím vrcholky Cb. Na východním křídle této buňky se vytvořila přeháňka, která nás zasáhla ve 12:50 a vypadlo z ní 0,5 mm srážek. Celkově zatím dnes 1,0 mm deště.
emboracas

Zdravím, mohu potvrdit, první přeháňka kolem poledního, teďka očekávám druhou. Na té první přeháňce bylo dokonce patrné něco jako arcus. :devil:
kapr

http://metlak.rajce.net/Prirodni_mycka dvě fotky, tímto jsem projel...přirodní myčka, opravdu sem si tak v autě tak připadal..voda všude dokola, chvílem sem myslel že plavu..jo je to mezi brnem a slavkovem..cca před 2 hodinou, ale u nás dnes naprosto jalová tvorba nějaké významější oblačnosti, přes den sice nějaké náznaky na vývoj byly, ale rychle skončily..
Qw3Rtzui0p

Heh,to je ve velesovicich nebo holubicich proste nedke tam dole :)Ja sem ze slavkova znam to tam:DJiank tady byla myslim 1 nebo 2 prehanky a slysel sem 1 hrom
kapr

jo řekl bych že to šlo někam na ty holubice, já jsem tím projel mezi brnem a holubicema po staré brněnské ve směru na vyškov, a pak zastavil před tím nahoře na tom kopci na zastávce, měl jsem to furt za zádama tak sem se na to chtěl mrknout, abych nebyl nebezpečný ostatním vozidlům..ale sila stěrače nestíhali, neviděl jsem nic jen sem cítil jak auto šíleně plave a kolem všude stříkala voda, a to sme jeli tak 60 max po té rovince..husté kolik vody bylo najednou na cestě, navíc puda to fakt nebere. Pak se cestou nasouvala jedna strana kovadliny z As a Cs od severu, ale jinak už celou cestu svítilo slunce..ale zážitek to byl teda..

no nezdá se, že by měl být v příštím týdnu zrovna nějaký klid..květen bývá co do počasí prostě přechod mezi jarem a létem a letos se to pere velmi..ty srážky zase navíc tam kde to nejmín potřebují..no příroda nám potřebuje nejspíš ukázat kdo je tu pánem...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“