Bouřky 6.5.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
seddy
Kontaktovat uživatele:

Dovoluji si založit nové tema :D
imeteo.sk
Kontaktovat uživatele:

PB čas 15:20. Samotné jadro ma obchádza južne a zároveň slábne. Pri búrke hlavne prudký dážď a silný nárazový vietor.
Přílohy
06052010046.jpg
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Na Prahu se něco žene od jihu, ale vypadá to, že to zasáhne jen V část. Tady je zataženo jednolitou šedivou pokličkou a bouřky zatím zdaleka nic nenaznačuje. T 11°C.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Tady na Barrandově hřmí.
A zasáhne do západ, ne východ. :P
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Matěj Grék

Vypadá to, že S Morava a Slezsko ostrouhá :(((.
Lancaster

Pekný deň. Strednej Európe dominuje poriadne vlhké počasie, vidieť viacero komplexov búrok http://www.idokep.eu/?oldal=radar

Na páse, ktorý sa pohyboval smerom z juhu na sever západného Slovenska vidieť, že smerom na okresy Považská Bystrica a severnejšie mu už chýbala labilita, modely teda celkom dobre odhadli hranicu lability. Lokálne, najmä okresoch Prievidza a Banská Bystrica sa rysujú červené ciele, ktoré by mohli značiť krupobitie.

V Česku je komplex zdá sa organizovanejší, tam aj modely kreslili najvyššiu mieru lability. Som zvedavý či David alebo niekto z lokalít južne a západne od Prahy urobí snímky, aby som si mohol pozrieť ako to celé vyzeralo zdola.
Lepšie je byť občas nechápavý ako večne nepochopený...
petnek
Kontaktovat uživatele:

No pěkně to u mě vypadá. Z ničeho nic se setmělo. Jdu se podívat ven a lepší podívanou jsem nezažil. Pár kilometrů ode mě směrem na Prahu už je vidět clona z deště (podle radaru přívalový) a před touto zdí, přímo nade mnou se honili mraky všemi směry, naprosto nekoordinovaně. Na cca pěti místech bylo vyidět jak se v ohromných masách snášejí k zemi, jinde zase stoupali a všemožně do sebe narážely a prolínaly se. Mít kameru, je z toho bezvadná sekvence.
seddy
Kontaktovat uživatele:

petnek píše:No pěkně to u mě vypadá. Z ničeho nic se setmělo. Jdu se podívat ven a lepší podívanou jsem nezažil. Pár kilometrů ode mě směrem na Prahu už je vidět clona z deště (podle radaru přívalový) a před touto zdí, přímo nade mnou se honili mraky všemi směry, naprosto nekoordinovaně. Na cca pěti místech bylo vyidět jak se v ohromných masách snášejí k zemi, jinde zase stoupali a všemožně do sebe narážely a prolínaly se. Mít kameru, je z toho bezvadná sekvence.
No na radaru to vypadá dosti slušně :D
petnek
Kontaktovat uživatele:

seddy píše:No na radaru to vypadá dosti slušně :D
Teď jsem se byl znovu dívat ven a trochu mě mrzí zjištění, že nás to jen těsně míjí. Takových 5km to jde mimo mě. Jinak úkazy co jsem popisoval už jsou daleko. Teď tu jen trochu prší a pofukuje, občas slabě zahřmí. Nicméně clona deště je pořád jasně viditelná.

Edit: no to není možný, zase... Opět jsem přesně ve výseku těch silných deštů a bouřka také půjde kolem mě. Tady je prakticky sucho a všude kolem jsou stupnice v červeném poli... :@
Naposledy upravil(a) petnek dne 06 kvě 2010 15:20, celkem upraveno 1 x.
Dáša
Člen AMS

petnek : závidím :)
Dejvice - pokud se nemýlím, tak asi 1x zahřmělo, jinak nic zajímavého, nic fotogenického. Z toho, co je tu na obloze by snad člověk bouřku ani nečekal. :^)
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Přesně, jak říká Dáša. Jednou tu zahřmělo, jinak nebylo absolutně poznat, že na V od Prahy šlo poměrně dost silné jádro. Zataženo jednolitou šedí, mlhavo, slabý déšť a teplota 12°C. Fuj, takhle tedy ne! :puke:
petnek
Kontaktovat uživatele:

Jeden zbloudilý blesk se mi tu právě ukázal. Ve vší parádě. Mrknu náhodou ven z okna a zrovna šlehnul. :clap:

Edit: tak pozor, ono to tu bude snad hřmít víc :D
Naposledy upravil(a) petnek dne 06 kvě 2010 15:33, celkem upraveno 1 x.
Instabiliter

No tady v Plzni taktéž celý den zataženo se slabým deštěm, silný opar, dohlednost tak 500 metrů, kdyby se vyjasnilo a zasvítilo by do toho Slunce tak by se jistě bouřka vytvořila i tady. Jak už to ale bývá, modely začly pár dní odsouvat bouřky na východ, první GFS, následně WRF a další, Aladin nás ještě včera držel při naději, ale i ten se k nám obrátil zády, a tak zas převážná polovina Čech na západ od Prahy má velký h.... :( Doufat na bouřku je zbytečný, stejně všechny pro nás nadějný situace dopadnou stejně, dokud tu bude to frontální rozhraní. Jediné co potěší je vláha, která nám v dubnu dost chyběla.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Stormík
Kontaktovat uživatele:

Přesně jak říkal Instabiliter, jsem z chomutova a dohlednost cca 500m, mlha a padá hodně drobných kapek který mě fakt už s..... ale nic no, uvidíme třeba sem neco nahodou dorazí což pochybuju, jelikož když jsem si prohlížel IR - Střední Evropa , tak je tam vidět že na východ čech jde mohutnější oblačnost a na nás na Z nebo spíše u mě na SZ nic. Ale třeba se nám to vrátí. ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Nikki

Tak u nás kolem čtvrté hodiny super bouřka. Pozorovala jsem vzdálený Cb na západě, teploty se odpoledne dost zvedly a bylo pěkně dusno. Pak začala obloha tmavnou a po chvíli to vypadalo jako konec světa - tmavá stěna byla fakt děsivá. Blesků jsem moc neviděla, jelikož srážky byly opravdu silné. Slyšela jsem jen pár silných hromů. Od té doby téměř nepřetržitě prší a mírný déšť se střídá s dost silným. Dneska jsem vůbec nesledovala situaci, takže mě to odpoledne pěkně mile překvapilo. Takže druhý zářez letos :-)
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
petrcervinka

Tak vidím, že se nám ty bouřky začaly pěkně formovat do bow-echa. :)
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

petrcervinka píše:Tak vidím, že se nám ty bouřky začaly pěkně formovat do bow-echa. :)
Chtěl jsi napsat squall line, doufám :-)
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

Na Košice sa valí silná búrka! :shock:
Přílohy
vC4ipYkdfaWP0J7IAz6RNLHot.png
DSC00039.JPG
Štěpánka

Ondris píše:Přesně, jak říká Dáša. Jednou tu zahřmělo, jinak nebylo absolutně poznat, že na V od Prahy šlo poměrně dost silné jádro. Zataženo jednolitou šedí, mlhavo, slabý déšť a teplota 12°C. Fuj, takhle tedy ne! :puke:
Zdravím, na Praze východ padaly po dobu 5min kroupy průměr do 1cm.
Amerika

Teda ty předpovědi Aladina vycházej jak Sportka! Včera verčer jsme měli mít před Moravou navrch, namísto toho spadlo něco přes milimetr a na Moravě nebraly srážky konec celou noc.. Dnešek to měl jistit, o tom se už mluvilo dlouho dopředu, a nakonec to celý ulítlo 100 km na východ a u nás zase skandální 3 milimetry.
Zejtra to bude tejden, co to tady vypadá jak prodlouženej únor, kdy bylo snad měsíc v kuse zatařeno stratosajrajtem. Projev bouřky jsem nepozoroval už skoro 3 týdny.
seddy
Kontaktovat uživatele:

Nahrál jsem foto ze dneška.Byla to nádhera po dlouhé době. :D http://tornadoseddy.rajce.idnes.cz/6.5.2010/
valep

Hezký podvečer,
po dlouhé době, co jsem zde byl jako návštěvník, jsem se zaregistroval a doufám, že přispěju něčím zajímavým ;) Dnes jsem zažil kolem poledne slabou bouřku (3 silné hromy) se silným deštěm v Terezíně a po příjezdu do Prahy (Vysočany) "středně" silnou bouřku (cca 2 nebo 3 blesky za minutu) s pěkným lijákem (cca 30 minut) - v ulicích tekla spousta vody a některé kanály moc nestíhaly.... Toť můj první příspěvek :)
MajdaLa
Člen AMS

Amerika píše:Teda ty předpovědi Aladina vycházej jak Sportka! Včera verčer jsme měli mít před Moravou navrch, namísto toho spadlo něco přes milimetr a na Moravě nebraly srážky konec celou noc.. Dnešek to měl jistit, o tom se už mluvilo dlouho dopředu, a nakonec to celý ulítlo 100 km na východ a u nás zase skandální 3 milimetry.
Zejtra to bude tejden, co to tady vypadá jak prodlouženej únor, kdy bylo snad měsíc v kuse zatařeno stratosajrajtem. Projev bouřky jsem nepozoroval už skoro 3 týdny.
ono celkově ty modely jsou teď jak sportka :-D kdyby jednotlivé běhy dávaly aspoň TROŠKU podobné informace...ale ne pokaždé se to totálně překope :-(
Think like a proton: always positive. :-)
imeteo.sk
Kontaktovat uživatele:

Presne ako hovori Majda. Tento charakter pocasia je dost obtiazny. Je to nielen na Morave, ale v celej oblasti, ktoru ovplyvnuje zvlneny front. Este vcera sa tu na Slovensku ocakavalo, ze dnes bude najvacsia burkova sou na strednom Slovensku a na tom sa viac menej zhodli viacere modely. Dnes vsak vidime ze centrom diania je vychod. Kazdy vystup modelu je dnes uplne odlisny a clovek musi byt stale v strehu...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“