Bouřky 26.3.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nad jihozápadním Německem se již vytvořila squall line a pohybuje se k severovýchodu.

Online diskuze o vývoji během dne možná zde: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ
supercela
Kontaktovat uživatele:

Ahojte! Tady už kovadlina pomalu zakrývá Slunce.
bleskosvod

supercela píše:Ahojte! Tady už kovadlina pomalu zakrývá Slunce.
Aladin se neplete...zrovna náhodou :D
robindus8
Kontaktovat uživatele:

Podle aladina To vypadá pěkně , možná příjde i squall line , počkáme si na CAPE
jozka.sobotka
Kontaktovat uživatele:

Ahoj lidi. Koukal jsem na varování na CHMI a nějak pro Vysočinu neříkají nic. Pohledem na mrak se asi kochat nebudu, snad nás aspoň zastihnu pod rouškou noci blesky. Pokud se CHMI mýlí, docela by mě to potěšilo. :D
supercela
Kontaktovat uživatele:

Tak tady akorát zafoukal vítr, asi ani 15 m/s ne. Trochu prší,teplota padla na 14 C ale jinak nic. Snad ještě něco dorazí později.
Tomáš.Malek

To jsem tedy zvědav. Každopádně je naprosto nenormální aby takto hned z kraje jara vznikly bouřky s takovouto vyvinutou strukturou a takové intenzity. Vůbec počasí venku ukazuje jakobysme měli květen. Ale je pochopitelné že z takové nestability a takového paskvilu v počasí kdy se střídají teploty o 15.st může vylézt jedině bouřka.
V Praze se od západu zatahuje tmavou oblačností která má na okrajích vláknitý charakter. Teplota přes den kolem 20°C, nyní asi 18°C! A to je na březen silný nadprůměr.
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Tak a je tady první letošní bouřka tady na jihu, kterou jsem já viděl (tu předchozí noční jsem prospal). Cb bylo vidět už z dálky a také bylo vidět, že nás asi mine severozápadně, což se také děje. Dávám sem pár fotek http://picasaweb.google.cz/honza.cb/Bou ... directlink. Blesková aktivita docela ujde.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

V cechach je nadherna lajna. Ale jde jaksi sejdrem, ale ten postup je teda bleskovy.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Mara
Kontaktovat uživatele:

Zdravim všechny, tady máme klid(před bouří?:)Foťak si rači nachystam :devil:
Karel831

Bouřka právě dorazila na jihozápad Prahy, spustil se silný déšť, blesky už stojí zato, nejbližší zatím asi 3km.
Instabiliter

Tak u nás letošní první slušná bouřka, čekal jsem ale od toho víc, hlavně co do bleskové aktivity, na druhou stranu je teprve březen. Bouřce předcházel pěkný shelf cloud, na gust frontě se pořádně rozfoukal vítr, který vířil prach na polích, srážkové pásmo a blesky se jakoby někde zapoměly. u nás pršelo slabě, větší intenzitu už jen podle pohledu měl déšť na západě a hlavně na východě, kde se také blýskalo, blýskavice blížící se od jihu mezitím ustala :( . Nejbližší blesky byly vzdálené kolem 10 km a občas byl slyšet hrom. Byly jak CG, CC, tak i pěkné anwil crawlery. Podobnou podívanou jsem v březnu nikdy neviděl a závidim těm co to měli blíže, hlavně plzeňákům. Opustit Plzeň se zas nevyplatilo. :?
Zde už nějaké fotky shelf cloudu: http://picasaweb.google.cz/instabiliter ... dem2632010#
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

Mám otázku pre Skywarnistov, bude vydaná predpoveď aspoň žltej farby aj pre Košice-okolie? Nejaké búrky už by som privítal, aká bude situácia? :)
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Barrandov: Bouřka začala pěkným shelf cloudem a 18 stupni celsia. Blesková aktivita spíš slabší, ale na tuto dobu vysoká. Srážky spíš mírné, vítr dosáhnul zatím do 15 m/s. A kolega Karel831 právě viděl z blízka blesk CG.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

Padali niekde aj krúpy?
Nikki

Instabiliter píše:Zde už nějaké fotky shelf cloudu: http://picasaweb.google.cz/instabiliter ... dem2632010#
Je, ty se máš, moc hezký
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Tomáš.Malek

Bouřka právě dorazila do prahy. Blížila se od jihu a jihozápadu a byla pozorovatelná již asi od 19. hodiny. Na jihu byla dost silná blesková aktivita, pozoroval jsem plošné CC blesky i silné CG blesky. Nyní krátce po 20 hodině dorazila bouře na místo. Poměrně vydatný déšť blesková aktivita kolísající ale docela slušná. chvílemi vidím krásné čárové CG blesky fialovomodré barvy. Vítr poměrně mírný-. Na březen ale pozoruhodná podívaná!
Nikki

Nikki píše:
Instabiliter píše:Zde už nějaké fotky shelf cloudu: http://picasaweb.google.cz/instabiliter ... dem2632010#
Je, ty se máš, moc hezký
Na z SZ pozoruju blýskavici a docela se rozfoukalo. Jsem šťastná jak blecha, vidět takhle po zimě jen tu rozsvěcující se oblohu je paráda.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tady na Táborsku byla nakonec bouřka taky slušná! :) Na čele parádní shelfcloud a desítky blesků převážně CC, ale i pár pěkných CG+. Déšť spíše slabý, chvíli i silný. Náarazový vítr kolem 20 m/s. Takže letos už druhá bouřka + jedna bouřková přeháňka v neděli. ;) Na březen slušný jen tak dál...
Karel831

V.Sedláček: Ano, viděl jsem, i když trošku schovaný za protějším domem. A asi ve 20:11 jeden CG odhadem v oblasti Barrandova :)
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Karel831: Ten byl do FA Barrandov.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
novotny
Kontaktovat uživatele:

Tak u nás docela masakr, chtěl sem jet do podkrušnohoří kde to mělo bejt nejlepší a nakonec tam nebylo skoro nic, ještě že sem zůstal "doma". Bouřku sem pozoroval od Řevničova, sice slabší el. aktivita ale zato nádherný shelf cloud, jeden z nejlepších co sem viděl (podobný jako u Instabilitera), škoda že nebylo už tolika světla. některý blesky sem vyfotil, pak přišlo srážkové pásmo a nárazy větru kolem 12 m/s a když sem to už zabalil a jel dom tak po cestě několik hodně blízkých blesků (tak do 300 m). No neskutečnej mazec na to že je březen, řikam si že za takovou bouřku bych se modlil i třeba v létě (pokud jde o ten shelf cloud). pak sem hodim nějaký video a fotky do galerie.
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
hasi

U nás u Blanska v Mor. krasu je vidět blískavice, což nechápu, je to moc daleko
robindus8
Kontaktovat uživatele:

Tak se den povedl
Štěpán Krejsek

hasi píše:U nás u Blanska v Mor. krasu je vidět blískavice, což nechápu, je to moc daleko
Právě jsem jeden záblesk taky chytil. Takže je to tak, asi na dálku 200 km.
Nebýt toho příspěvku, ani bych se nešel podívat, protože bych to nepovažoval za možné.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“