Arktické mrazy od 21.1. dále

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jan Drahokoupil píše:
Dík, trošku bych si ale na těch fotkách vytknul, že tomu chybí to sluníčko. Ty sněhový útvary pak špatně vynikaj.
Přesně ten případ (z Měděnce, nebo možná Mědník?) jsem měl na paměti, když jsem se v tom pohyboval. Původně bych závějím nepřikládal vůbec žádnou nebezpečnost. Podle těch záběrů z televize to vypadalo, že tam spadla jenom relativně malá masa sněhu, možná menší, než mám na fotkách.
Tyhle letošní závěje jsou fakt úctyhodný, ale vůbec největší pamatuju asi někdy před osmi lety, kdy to byl fakt moc vostrej mazec. Tehdy napadlo přes noc na první pohled nevinných 5 cm. Foukal ale takovej vítr, že všechen sníh z polí byl smeten a usadil se na svazích. Jel jsem ráno do školy do Prahy a celá dálnice jela skoro krokem. Asi 5 km před letištěm to začlo naplno. Jeli jsme po sněhovejch muldách. Na pravý straně se naskýtal pohled na ohromný, možná víc jak třímetrový sněhový převisy, ze kterých šla hrůza. Některé z nich se utrhly a my jsme projížděli kolem sněhových balvanů, který byly ještě dvakrát mohutnější, než co jsem teď fotil. Přitom ještě z vrcholů prášil další sníh. Zpoždění asi hodina, ale fakt bomba!
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
Jan Drahokoupil píše:
Dík, ...
Nemáš zač. Jako dokumentační fotky je to paráda. Ono je to s tím sluníčkem těžké. Kolik jsme měli slunečního svitu tuhle zimu? Řekl bych, že by se to dalo počítat na hodiny. Vžyť jaký ráz počasí tu teď máme? Buď je inverze nebo chumelí. Do toho dva tři dny možná trochu fouklo. Na horách je to fajn, ale tady už to začíná být docela depresivní a vůbec se nedivím severským státům, že když tam mají "půl roku" zimu a tmu, tak že je chytá depka.

Takže přeji do dalších dní trochu víc toho sluníčka a ať je co fotit ;)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“