Stránka 1 z 2

TN Daisy 8.1.2010 a dále

Napsal: 03 led 2010 08:06
od chose
Od včerejšího rana napdlo u nas na SV Moravě v Bílovci,na Novojičinsku asi 7cm.Sněžilo celou noc v přehankach.O půl osme tu bylo -4stupně.
http://www.chmi.cz/meteo/rad/mobile/re_big.html

Re: Zima od 2.1.2010

Napsal: 07 led 2010 22:22
od seddy
Zdravím po delší době :D.Skywarn dnes vydal výstrahu 2 stupně,jaký vývoj očekáváte od pátku a na víkend? :) Zdraví Honza Ml.Boleslav

Re: Zima od 2.1.2010

Napsal: 08 led 2010 18:45
od Tomáš Římský
Tady mezi Olomoucí a Šternberkem se projevuje silné severovýchodní proudění. Vítr s nárazy dosahujícími odhadem až k 20 m/s. Na silnicích je bílá tma, není vidět na metr a kde je silnice může člověk jen odhadovat...

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 13:19
od vecerapl
JV Morava - pomerne dost zledovatele cesty, stromy a auta. Stale mame zde kolem 0°C a prsi :!:

Video: http://www.youtube.com/watch?v=WZAfLm8bUec

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 15:42
od Lemine
Ahoj všichni, jsem napsat 'Miluji Itálii, ale klima Evropy' s východ. Samozřejmě to není příjemné chladno v Praze s -4 ° C

http://www.meteoalmennosansalvatore.it

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 16:34
od Tomáš Psika
Ciao. Oggi dovrebbe essere una tempesta a sud d'Italia. Ne esistono?

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 18:16
od DukE
Tady nám včera napadlo kolem 20 cm. Teď ale, lidově řečeno, chčije a chčije... :(

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 18:40
od cumulonimbo
Tak u nás v noci na dnešek mrholilo a to při teplotě -6 st. C.!!!!! Déšť okamžitě na zemi namrzal a vytvořil na sněhu asi 1 cm silnou ledovou skořápku. Teď momentálně lije jako z konve a aktuální teplota je kolem -1 st. C. Na zemi se vytváří silná ledovka, takže na silnicích to asi bude hodně nepříjemné.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 19:05
od dobrmanek
Cumulonimbo: já ani nemusím přispívat, ty to tady hodíš za mne :D

Jediný rozdíl bude, že asi nemáš modřinu od rampouchu pod okem. Teplota je stále pod nulou -1,9 °C a chčije a chčije. Za včerejšek 30,2 mm. Výška sněhu okolo 37 cm a vrstva ledu okolo 1 cm.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 09 led 2010 20:57
od Mara
Zdravim vespolek, zde je sníh a fouká http://www.youtube.com/watch?v=hiY73ZLU8YE

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 01:09
od IMP
Zdravim, tak tady je vseho vsudy kolem 15cm a z toho od vcerejska novyho cca 5-6cm, tedy zadnej zazrak :( Uvidime jeste zejtra...
Jinak tady temer nefoukalo, jen mirnej vitr, takze temer zadny zaveje. Ale je to poctivej prasanek a namraza zadna, jako jinde viz. treba ta morava.
Teplota se pohybuje kolem tech -4-5°C.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 10:41
od Amerika
Nápodobně, u nás při tý včerejší druhý vlně napadlo ani né 1 cm. Pásmo bylo hodně tenký a navíc se rychle rozpadalo. I tak tady máme asi 15 cm, hlavně pátku, kdy se nám Morava uráčila nějakej zbytek poslat. Vítr včera taky nic, nehla se ani větvička na bříze. Jinak tomu bylo v pátek, kdy se dělaly pěkný jazyky.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 10:57
od David Rýva
Zdravíčko z Kolína,

tak tady je neobvykle zachumelíno a hezké na tom je, že celá vrstva sněhu ca kolem čtvrt metru je prašan. To jsem tu ještě nezažil, jednak to množství je tu celkem neobvyklé a aby to byl prašan ..hmmm. :)
Včera jsem navíc byl v Brně, cesta tedy dost zajímavá, první vlak z Prahy na Brno přijel s hodinovou sekerou a pak jsme stály hodinu a půl před "Perníkem", kde zapadaly výhybky. Nakonce jsem dorazil do Brna ca o 3 hodiny později. v Kopcích nad Brnem to od pohledu vypdalo moc hezky, stromy obalené ledem stejně jako keře a všecko. No když člověk vylezl z busu tak to bylo už trochu jiné, na sněhu ca 3cm krusta ledu klouzavá, nejlepší "chuťovka" byly ca 50metrů dlouhé schody na Vranově a pod nimi strmý "nájezd". No schody jeden kus ledu, stejně tak zábradlí a to "zrcadlo"dole.. pfff nebýt po kraji zmrazky tak nevím jak jinak než to sjet po zadku.
Uvažoval jsem, že bych i dnes vyjel ale je tu v železničním uzlu Kolín vyhlášený mimořádný provoz a stejně tak i na trati do Třebové. Jestli tu bude zase ještě sněžit tak bych se nemusel dneska dostat domů, takže to radši nebudu riskovat.

No na dnešek to taky vypadá ještě zajímavě co by se mělo dít během odpoledne a hlavně večer, možná i v noci na zítra. Bohužel nám nějako zlobí server a už od večera nám nejde do systému SkyWarnu vložit nová předpověď. :( Takže se moc omlouváme všem.

Jinak musím říct, že to je docela náročné tři dny v kuse sledovat takovou poměrně náročnou situaci a dělat na ní předpovědi takto jen ve dvou lidech bez obměny.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 14:38
od David Rýva
Tak už to jede, do systému jsem navíc narychlo přidal i možnost vydávat předpovědi na jevy typu ledovka, náladí. Je to celkem zajímavý tohle předpovídat. :)

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 19:33
od Instabiliter
No, tak tady pouhých 10 cm prachovýho sněhu v průměru, z pátku kdy tu dost foukalo je vrstva sněhu dost nerovnoměrná, někde je 5, jinde až 20 cm. Tedy oproti zbytku republiky nic moc, srážkový pásma většinou při postupu k nám slábla nebo se zcela rozpadla, ještě ale může něco málo připadnout z toho co se teď blíží od východu. Pak to vypadá na dlouhou nudnou epizodu a spíše zatažený počasí. :| Aspoň ten sníh dodává krajině takovou veselejší atmosféru než jaká je při podzimní inverzi nebo holomrazu.

EDIT: Možná by se tohle téma hodilo už do "Pozorování v roce 2010" ;)

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 20:17
od JURAJk6
Tak u me je az pul metru a nahrnute hromady dosahuji neuveritelnych 2 metru! Jinak vcera paradni ohnostroj pri kazdem prujezdu vlaku. Blyskala se cela obloha a to v odstinech tyrkysove, do toho obcas modra, ruzova, zluta a fialova.
Snih je pokryt 1- 2 cm silnou vrstvou ledu, na niz lezi dalsi asi 1 cm prasanu. Vcera bylo diky mrznoucimu desti vsechno jedno velke zrcadlo a paradne to klouzalo. Vitr dosahoval v narazech kolem 15 m/s. Stromy pokryte ledem vydavaly praskave zvuky. Bylo to strasidelne spolu s tema bleskama. No paradni zima.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 10 led 2010 21:00
od storm_ice
huj tak k večeru nám začalo mírně sněžit, jinak odpoledne beze srážek, nyní sněžení už doznívá jako slabé, občasné, Tmax -1,1°C Tmin při sněžení zatim -3,4°C, vítr S-VSv do 4 m/s, sníh se konečně dostal na Obrázek 10 cm, nový 2 cm, srážky za večer Obrázek 1,0 mm, oproti jiným místům tu máme sotva 1/5 srážek :? od začátku roku pouze 8,2 mm.

Aktuálně 20:50 zataženo, slabě sněží ObrázekObrázek -3,2°CObrázek SSv 1 m/s

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 11 led 2010 10:43
od David Rýva
Zdravím z Kolína,

přes noc tu napadlo dalších víc než 10cm sněhu, vypadá to tu fakt jako na horách. Nedalo mi to a vyběhl jsem ven s pravítkem a pokusil se změřit tam, kde nikdo nehrabe, nechodí ani neodhazoval sníh na to místo, no a naměřil jsem tu od 38 do 46cm sněhu, většinou kolem tech 42-44cm. Všecko je to prašan s tenkou lehce zledovatělou vrstvičkou asi uprostřed.
Když do toho člověk hupsne, tak zapadne skoro po kolena :D :D :D
Jako tolik sněhu jsem tu nikdy ještě neviděl, vlastně tolik jsem nikdy neviděl vůbec :D ..tu většinou máme do 10 max. 15cm, a prašan fest málokdy, tohle je naprosté unikum, nádhera, konečně sníh jak má bejt a ne mokrý bílý srajdy. ;)
Jinak i přehled pokrývky na stanicích ukazuje, že sme na tom mezi nížinama bezkonkurenčně nejlíp, dokonce máme s tema 42cm (neoficiálníma) víc než Pec pod Sněžkou :D :D
snow.jpg
Jinak sníh má i druhou stránku, za Kolínem začaly na koridorovou trať padat stromy a strhlo to vedení, od včera jsou vůbec dost problémy v železničním uzlu Kolín kvůli množství sněhu, hlavně výhybkám to nesvědčí.

Tak zatím tak, zdravím z nezvykle bílýho Kolína.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 11 led 2010 11:06
od IMP
Zdar, tady na zahrade, jsem vcera vecer nameril cca kolem 25cm a dneska rano, tam bude takovych 30+-, odhadem...zatim jsem nemeril. Coz pro nas Liberecaky, neni nic neobvykleho ;)
To loni v unoru, nekdy pred tim MS 09, tu bylo snad nekde 70-80cm, mistama i neco pres metr, kde to bylo navaty :)
2David: Tak verim, ze na vase pomery, to musi byt neco ;)

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 11 led 2010 12:43
od David Rýva
IMP píše:2David: Tak verim, ze na vase pomery, to musi byt neco ;)
To teda je, tohle tu nikdo dlouho nepamatuje. Jen starší lidi říkaly, že kdysi tu i Kolín musela prohrnovat armáda a s tanky bo kolem Kolína na vsích bylo někde až k metru a závěje 2-3 metry, což už si fakt skoro nedokážu představit tolik sněhu. Tohle jsem tu nikdy nezažil fakt vyjímečně lehce přes 25cm ale přes 40????!!! Fakt zatím nejvíc co sme tu my mladší zažili, na tom se tu všichni shodují a navíc prašan, jindy je to mokrý sajrajt co se lepí člověku na oblečneí a natáhne se s tím dom špínu. No snad to ten týden aspoň vydrží.... kdyby to nedělalo už tak binec tady, tak by mě i zajímalo jak by tu vypadal ten půl metr.

Každopádně tahle situace mě mile překvapila, zažil jsem v sobotu v Brně prvně pěknou ledovku na všem, tady parádní chumelenice a hafo sněhu. ;)

Re: Zima od 2.1.2010

Napsal: 11 led 2010 13:01
od David Rýva
seddy píše:Zdravím po delší době :D.Skywarn dnes vydal výstrahu 2 stupně,jaký vývoj očekáváte od pátku a na víkend? :) Zdraví Honza Ml.Boleslav
Ahoj sorry, za neodpovídání, jen řeknu viz. předpovědi, bo když se něco děje tak tu často fakt nestíháme odepisovat.. je nás na to málo a teď jsme to pokrývali jen já s Majdou. Po 4 dny v kuse jsme museli ve dvou bez obměny předpovídat takhle složitou situaci a upřímně ač se to třeba nezdá tak to je dost náročný.... porovnat výsledky s několika modelů a nejen co do množství srážek ale musíš zvažovat i 3D rozložení teplot bo na tom záleží právě to ešli bude padat, sníh, sníh s deštěm, déšť nebo podchlazený, mrznoucí déšť, který tvoří ledovku popř. už zmrzlý déšť... no taky k tomu musíš brát ohled na charakter terénu v tom či onom regionu, jeho výšku zhruba a fakt to není vůbec snadný dosáhnout nějaký přesnosti lokalizace tech jevů abych jen nedal něco na celou ČR...

Do toho jsem byl v sobotu celý den pryč, bo cesta do Brna, na Vranov u Brna a zpět do Kolína.. taky sranda v tom počasí... každopádně moct vyjet za mimořádným počasím se mi začíná dost líbit. No potřebovali bysme na ty předpovědi víc fakt schopných a zapálených lidí no.

Každopádně díky moc za důvěru, že jsou dotazy často přímo na nás. :)

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 11 led 2010 23:02
od Tomáš.Malek
Tak ja to jen doplním. Sněhu máme hodně a někdo jásá někdo se zlobí. především to celkem rychle a náhle napadlo. v praze se to pohybuje okolo 30 cm což je už dost neobvyklé. Většinou je tu jen mokrá břečka, kdežto letos všude prachový sníh i v centru samosebou krom vozovek kde je humus maximální, ale jinak dalo by se i po ulici jet na lyžích. tolik sněhu tu nebylo možná několik let.
ale zas na druhou stranu je to hodně vyrovnané. jindy bývá v praze 3 cm a v Liberci 50 a v Jizerských horách 90. kdežto loni je všude okolo tech 30 až 40 ale někde i méně. a jestliže je v liberci jen 30 a v jizerských horách podobně tak mužu naopak říct že je tam sněhu na toto období dost málo protože například jak tu někdo řekl loni před mistrovstvím bylo v liberci nejméně 80 cm ve městě! a tam je běžně tak okolo 50 i víc takže je to spíš rovnoměrně rozděleno po republice a na horách nic moc

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 12 led 2010 14:25
od Instabiliter
Tak včera nakonec na západě Čech nakydalo za ty 4 dny snad nejvíc sněhu. U nás doma je prej mezi 15-20 cm prachovýho sněhu sněhu, což je o dost víc než za celou zimu 2008/2009. V Plzni leží taky kolem 15 cm sněhu. K tomu dneska přechodně vysvitlo Slunce, žádná extrémní kosa taky neni, takže spíše spokojenost. Jiná věc je to, že techničáci tu maj takovej barbarskej zvyk posypat 15 cm vrstvou sněhu na chodnících směskou škvára (popř. písek)+ sůl a neshrnout sníh před tim posypem stranou. Výsledek je 10 cm vrstva čvachty kerá sahá až nad kotníky, tahá se to do tramvají, busů, do domů a je šílenej zážitek v tom chodit. :?
Jinak možná něco málo připadne koncem tejdne, bude to sice jen pár cm, ale aspoň něco.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 12 led 2010 16:31
od Dáša
Ahojky,
zdravím v novém roce :) .
Tak se přidám. Právě jsem na terase na Žižkově zabořila do toho prašanu pravítko a zajelo mi to akorát na 40 :devil: .Nádhera. Doufám, že to chvilku vydrží. Doma na jihu u Milevska bych odhadla, že bude ještě o nějaký ten centimetr možná i víc.

Re: TN Daisy 8. ledna a dále

Napsal: 12 led 2010 16:41
od goldy
Po dlouhé době zdravím i já. ;) V Pardubicích kalamita, v neděli odpoledne a večer napadlo 25 cm sněhu, nyní je tu pokrývka do 40 cm. Toliko sněhu tu v Pardubicích pamatuje málokdo, odvažuji se tvrdit, že Pardubice mají více sněhu než v mnohým horských střediscích.. :mrgreen: Na http://goldy82.rajce.idnes.cz/Snehova_k ... 1_01_2010/ můžete vidět, jak to tu vypadalo včera. Dnes to není o moc lepší, jen vsrtva sněhu na silnicích je více rozježděná.. :)