Bouřky 29.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.
Tak dnes to vyzerá, že sa niečo vyskytne. Estofex dáva pre východ lvl 1, a ja som do teraz pozoroval blýskavicu na SV odomňa, ale práve mi ju prekazil východ Slnka. Nejaký komplex je na JZ, ktorý sem postupuje, tak sa mi snáď podarí niečo cvaknúť :)
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Ahoj, u nás v noci vyrostly 2 buňky, a i když nás netrefily, bylo vidět poměrně hodně CG blesků (1/min). Jsem ale hodně rád, že sem to neprospal, protože bych si hrozně nerad někam psal "SRPEN - 0".
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
V půl 3.v noci byla nádherná blýskavice aj tady pěkné blesky létaly na V a SV straně ale hřmění slyšet nebylo bůřka byla dost daleko.V 5:15 bylo zaznamenáno jedno slabé zahřmění a v 6:15 to byly další 2 zahřmění i jeden záblesk jsem zahléhl,byly i přeháňky byly to 2 minibůřky tzv vysrávky a od 7.hodiny až doteď trvale prší slabě až mírně.Teplota ranní 20,3°C. Další tropická noc byla už 7.v tomto létě. Teď je 16,6°C.Byl i zesílený SZ větr s nárazy 13m/s.Srážky zatím napršelo 10mm. :) :D :clap:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Kolem 2. hodiny rano blesky na jihozapade, presouvaly se k jihu, pozdeji i na sz a opet na jz blyskavice. Spustil se celkem pekny dest. Po odchodu bourky se otevrel pohled na jih na cb se dvema prestrelujicimi vrcholky, ve kterem to krasne blikalo(sc?). Prekvapil me jeste jeden cg+ ze severovychodni strany. Pote hvezdna obloha. Od 8 rano tady trvale prsi.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

v Boleslavi nebylo nic,nečekaně...A dnes taky nic asi nebude,začínám propadat panice :@
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Pršet už přestalo ale je stále zataženo a mírně větrno.Teplota je zase vyšší z 16,5°C vystoupila na 18°C. Větr je mírný SZ nárazy do 10m/s. ;) :P
Srážky 12mm. :!:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim vespolek, tak zde byly poměrně pěkné mamaty, říkal jsem si zda nebude bouřka, ale zatím nic.. http://www.youtube.com/watch?v=IQRZgCe34Ds http://www.youtube.com/watch?v=DJ2XEDpFcA8
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

V noci na dnešek jedna slabá bouřka. Krátce po půlnoci pár blesků, hromů a trochu deště. Byl jsem velmi překvapen, to jsem fakt nečekal.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Jakub Vašut píše:Byl jsem velmi překvapen, to jsem fakt nečekal.
Nejsi sám, kdo byl překvapen. Proto bych se rád zeptal moudrých hlav ;) , co vlastně byla příčina vzniku těchto bouřek. U mne z této bouřky napršelo 2,1 mm.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:
Jakub Vašut píše:Byl jsem velmi překvapen, to jsem fakt nečekal.
Nejsi sám, kdo byl překvapen. Proto bych se rád zeptal moudrých hlav ;) , co vlastně byla příčina vzniku těchto bouřek. U mne z této bouřky napršelo 2,1 mm.
Také mě to překvapilo :o (blýskavici jsem zaspal). Když koukám na aero-výstup z Prostějova z 0h UTC, tak bylo zvrstvení do výšky 5 km pro vystupující nasycený vzduch hodně labilní, nad touto výškou už ale byla inverze či zvrstvení stabilní, MUCAPE nabylo hodnoty kolem 370 J/kg a střih DLS 0-6km dosáhl 30 m/s. Sice CIN byla, ale NĚCO (lokální konvergence proudění, orografie ?) donutilo vzduch se přes cap dostat a pak už nebyl problém pro vznik slušného cébáku.

Když tak ať mi to někdo zkušenější poopraví či doplní ;-).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“