Bouřky 17.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tak dneska zacal vyvoj spise na hory a vrchoviny neco se vytvari za brnem asi to brzo preroste v bourku,no uvidime,jinak zde teplota 31.3°C
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

U Brna bouřka, 1 x zahřmělo. Má dost tenkou stopku, ale kovadlina už se roztahuje.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Vidim hezky z baraku kovadlinu jinak to pekne bubla,sem tam vidim Cu Con v celkem pekne vysce,jinak sem zvedavej na tu bourku za brnem
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Ta spíš vypadá, ze jí vitr ufoukne vršek a bude po ní. Dnes to bude dost neuspořádaný vývoj, vyroste hromada vysrávek, při troše štěstí by se tu mohla vyskytnout nějaká multicela.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tak ji to fakt asi odfouklo ale snad neco prijde z vysociny vidim tam maly zeleny kolecko tak vlivem ortografie by z nej mohla byt pripadna bourka jinak tady skoro jasno a teplota 32°C vetr mirnej az bezvetri,peknej parak
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Kovadlina už plachtí bez základny. SZ se ale probudil další Cbák, 3 hromy, téměř žádná srážková aktivita. Tudíž potenciálně poněkud nebezpečná.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Kovadlinu mam uz nad barakem a vzadu vidim Cu con jak to tam porad a porad bubla neco se tahne se SZ sem zvedavej na tu bourku cos ted psal,protoze sme asi v jeji draze
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Z bouřky se stává další plachtící kovadlina. Nové buňky zřejmě nejsou schopny udržet dostatečně silný updraft, takže je potom dorazí proudění, co jim ustřihne vršek.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Štěpán Krejsek píše:Z bouřky se stává další plachtící kovadlina. Nové buňky zřejmě nejsou schopny udržet dostatečně silný updraft, takže je potom dorazí proudění, co jim ustřihne vršek.
Tady je ještě v mladším stádiu. (omluvte zkreslení, ale byla už moc blízko a nechtěl jsem to řezat, protože by tam pak nebyla celá)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Dnes je horko jak v peci! Na Z,SZ a i na V sů vzdálené cb možná z toho vyrostou bůřky.Jinak teplota 31,5°C. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Tady se zas natáhnul ten klasickej sajrajt složenej teď jen z Altostratu, nechápu, kde se vždy, když maj přijít bouřky, ten hnus bere, přitom včera v Německu nic podobnýho neměli a bouřky se jim tam tvořily až do půlnoci, byla vidět pěkná blýskavice. Neblahej vliv toho hnusu je znát na poklesu teploty i na zastavení vývoje kupovitý oblačnosti. Asi bydlim na špatným místě :(
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

U brna zase zacinaji naskakovat nejaky prehanky a asi se to vyvine zase v neco,pokud to teda zas neuleti a v rakousku maji asi kroupy odraz 60DBz a na SZ vydim tmave zabarvenou kovadlinu a na JZ Cu Con peknej teplota 32°C
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem zvědav, jestli se dneska Morava něčeho dočká, protože jsme tu naposled tedy aspon tady měli bouřku 2. srpna a to ještě ke všemu jen vzdálenou s nepovedené fronty. Aktuálně 32,3°C a všude kolem rostou Cb.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Cb se začínajů tvořit i nad námi možná se té bůřtičky i dočkáme! Hic je ohromný s teplotou 32,4°C.Postup mraků je pozvolný od Z-SZ na V-JV. :P
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Zase to Znojmo...na hranici s Rakouskem probíhá dost dynamický vývoj. Dvě buňy, ta novější vyrostla tak za 15 minut. Chvíli byl vidět i přestřelující vrchol.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, zde je na severovýchodu poměrně pěkná oblačnost, ale v dálce, na jihu to vypadá na radaru aktivnější... http://www.youtube.com/watch?v=ZZGOZvueEG0
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Vsude okolo to pekne bubla videl sem krasny CBcka nekde na slovensku v tatrach a na Z sem videl CB s tmavou zakladnou jinak sou tu ulitly kovadliny a co se divam tak kolem blanska to pekne zesililo a u znojma se rozjelo plno minijadyrek
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Vypada to, ze nocni bourky v podobe slabe MCS se muzeme dockat i na Morave kolem pulnoci s moznosti narazu vetru kolem 15-18 m/s.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

tak jestli mas pravdu tak super kdyz bude MCS jinak za barakem na S je pekny cerno ale hromy neslysim teplota nyni 33°C mozna prijde bourka
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Nade mnou slabá bouřka se zahradnickým deštíkem.
EDIT: Tak nakonec přece jen chvíli pršelo docela silně, teď už ale svítí slunko a je pěkný dusno.
Naposledy upravil(a) DukE dne 17 srp 2009 15:15, celkem upraveno 1 x.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

DukE píše:Nade mnou slabá bouřka se zahradnickým deštíkem.
Tady to stejné. Na východě se to začíná vařit, ale kromě jednoho pěkného Cu Cg nic fotogenického.
Uživatelský avatar
petrcervinka
Příspěvky: 52
Registrován: 21 úno 2008 20:05
Bydliště: Olomouc (228 m n. m.)

Zdravím, k Olomouci se už taky něco přihnalo.
bourka.jpg
Výřez radarového snímku z 17. 8. 2009, 16:00 SELČ. (Data © 2009 ČHMÚ)
Výřez radarového snímku z 17. 8. 2009, 16:00 SELČ. (Data © 2009 ČHMÚ)
radar_vyrez.png (21.99 KiB) Zobrazeno 31497 x
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Praha Žižkov - teď tady kolem jižně projíždí slabá bouřka. Kromě pár hromů jsem zaregistrovala 1 x CG (vlastně teď nevím, jestli to nebylo pouze mezi vrcholem a spodkem mraku, takže by to pak byl vlastně CC). Udělala jsem pár fotek, ale bohužel jsem zjistila, že jsem si, blbka, nechala USB v Dejvicích. No, žádný zázrak to stejně není. Vypadá to podobně jako to u Olomouce viz výše :lol: .
Jinak teda srpen bouřkově tady zatím nic moc :( .

EDIT : tak jsem tady přeci jen nějaký kablík vyhrabala, takže tu chabou fotodokumentaci nakonec dodám,jen jsem si všimla, že se na západě začíná vyvíjet další cb, takže vyčkávám, co z toho bude ;)
Naposledy upravil(a) Dáša dne 17 srp 2009 16:14, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tady u Olomouce to nejdřív vypadalo nijak, v dálce dosti hřmělo, oblačnost nevýrazná... Pak přišla středně silná přeháňka, která vypadala po pár minutách, že končí. Najednou v pozadí byly vidět praecipitatio dosahující až k zemi jak sebou mrskají až mi zatuhla krev v žilách a než jsem stihl vzít foťák do ruky, tak už nebylo vidět dál jak na deset metrů. Nárazy větru odhaduju místy až na 25 m/s. po chvíli srážky zvolnily aby posléze zase udeřily. Suma sumárum odhad srážek podle dlouhodobého pozorování 30-35 mm. Blesková aktivita - cca 3 ks blízkých úderů do 1km.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak pro mě nečekaně se bouřka dostala až k Přerovu, ale to hlavní nás minulo severně. Spadlo jen pár desetin mm (severně od města to vypadalo na kroupy, ale potvrzené to nemám), vítr na rozdíl od Olomouce nezesílil vůbec a ochladilo se z +31°C na +27°C. Blesková aktivita byla průměrná a většinou bylo vše dost vzdálené. Dusno je teď strašné... :?

1. bouřka po 23 dnech... :o
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“