Bouřky 17.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

I já chci vidět aspoň blýskavici když ne nic jiného,ale stále je ta linie bouřek daleko od nás! Hmm nějaká menší bůřtička by neuškodila.přes den jen vývoj kupovité oblačnosti a nic z toho.Aspoň že ten hic povolil je 26°C. ;) :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Sucháč

Milešovka 18 m/s? To je 20km na SZ, máme se na co těšit :roll: Jinak na Z slušnej ohňostroj, zatim jen vzdáleně hřmí, je zataženo nízkou oblačností, tzv. "bordel" :lol:
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Na posledním snímku z radaru je dost patrné, že to slábne a do Prahy toho moc nedorazí jako obvykle. To hlavní jde přes sever... :(
vecerapl

Sucháč píše:Milešovka 18 m/s? To je 20km na SZ, máme se na co těšit :roll: Jinak na Z slušnej ohňostroj, zatim jen vzdáleně hřmí, je zataženo nízkou oblačností, tzv. "bordel" :lol:
Teplice dokonce 20 m/s - neuveritelne :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
danny

Tom
Kontaktovat uživatele:

Dnes jestli se to dá nazvat bouřka 1 zahřmění z přeháňky SZ od nás přechodně zesílil vítr do 9 m/s jinak nic :D .
Sucháč

Tak to vypadá, že to hlavní máme asi za sebou, byl sem venku a musel sem ustoupit do předem připravených pozic :lol: Na čele celkem silná húlava, odhadem 15 m/s, zdálo se mi, že slyším, jak někde padaj tašky ze střechy :o Blískalo se nepřetržitě, ale samý CC, téměř bez hřmění, mezi blesky se mi zdálo, že tam visí pěknej shelf. Srážky nevýrazný. Ale na tu bídu dneska sme si užili nečekaně až až.

Edit: Na JZ čech se něco formuje :clap:
vecerapl

To nej projde spise pres sever naseho uzemi dale do Polska. Ostatni uzemi bude mit spise bourky ojedinele, v Cechach zpocatku misty. Bohuzel to co model ukazoval odpoledne se nyni s novym modelem zmenilo a intenzita bourky dale na vychod velice velice zeslabne az nebude z toho zrejme nic
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Jarda

Zdravím
Z Karlovarského kraje hlásim nádhernou bleskovou šou.Přešly 3 bouřky v postupných vlnách.Bouřka měla pomalý postup a tak se opravdu zadařilo zachytit pěkné blesky.Teplota zde byla po celý den kolem +27C.Moc vábně to nevypadalo.Obloha byla pokryta vysokou a střední oblačností a tak jsem si říkal , že je po bouřkách a oblačný hnus bouřkám nedovolí.Opak byl pravdou.Ci a str odtáhly dál na východ a nebe se na večer opět projasnilo.Pak už jsem jen netrpělivě čekal na oblíbeném místě na příchod bouřkových komplexů(buněk) z Německa, kde se vytvořily celkem rychle a mířily přímo na nás.Foto a video brzy přidám.Dnes už do hajan.Přeji všem pěkný zbytek večera.
Qw3Rtzui0p

Tak to vypada ze na jihu to zase ozilo,doufam ze to vydrzi jinak se zase neco dela za tou bourkou sem zvedavej co z toho bude,jinak tady teplota 21°C 81% vlhkost zatazeno
Karel831

Zdravím, u nás okolo 21:25 značně zesílil vítr (asi tak na 5 minut), blýská se hlavně na S-SV od Prahy, ale už ne tak moc. Hřmění je sotva slyšet. Něco se ale hlásí i na JZ, a začíná slabě pršet.
wosicz

Vypadá to, že dnes jsme tu ve stínu všeobecného odpuzovače bouřkové aktivity známého pod jménem Praha. Přeju příjemné zážitky do SV Čech a hodně štěstí na vysočinu a jih Moravy ;-)
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

huj dnes jako předcházející dny oblačno až skoro jasno, večer nejdřív kolem projela jedna přeháňka (možná bouřka - zaspáno :) ) po 20h na Z pozorován vývoj oblačnosti, kolem 20:15 k vidění první záblesky + začlo hřmít. K nám dorazilo čelo boužky po 20:30, vítr Sv slabý před bouřkou zesílil a stočil se na Z-Sz s rychlostí až 9 m/s a nárazy změřené "jen" 15 m/s, ale ty max bych tipnul možná až k 25 m/s, rychlost asi taky vyšší ale bylo to dost nárazový. Tmax 31,7°C, srážky Obrázek 7,2 mm, ale možná ještě nco ukápne ;)

Aktuálně 22:00 zataženo, po bouřce ObrázekObrázek 17,2°CObrázek prom. do 1 m/s
PrantlD
Kontaktovat uživatele:

Hlásím překrásnou blýskavici, nejlepší letošního roku tady na západě... fotky blesků dodám, vypadají pěkně

Jinak celkově velmi podceněná situace! ČHMÚ až nyní vydal výstrahu.
Ctiborv
Bydliště: Řídeč, podhůří nízkého jeseníku, 30 km S od Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem zaznamenal 2 bouřky. Jedna docela silná šla přes Olomouc a táhla se až po Šternberk, i když tam už vlastně nepršelo. Za to ve Štarnove, asi 3km od Šternberka padaly kroupy a za 30 minut spadlo 15 mm srážek. Další pak šla přímo přes Šternberk, ale byly slyšet pouze CC blesky a tak 10 minutovej přívalák. Teď se dívam na radar a vidím že se přes ČR žene samotná fronta, vypadá to na nějakej MCS možná... No na to že měla být fronta slabá, tak toho bylo dneska docela dost, a ještě stále je...
Meteostanice WS 2350. Data ze stanice : http://ctibor.borec.cz
Ze střední moravy zdraví Ctibor Venus
Mara
Kontaktovat uživatele:

Dobrý večer, no jediná známka bouřky zde bylo zatím probliknutí světel před chvílí, ale za to muže být zodpovědné cokoli...jak to vidíte na noc? radar vypadá zajímavě ]:)
Aha, tak právě se zablýsklo na severozápadu.. :devil:
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Jj lajna vypadá docela slibně a i blesková aktivita dobrá na té lajně.Snad zaprší i tu v průběhu noci a párkrát i zahřmí doufám. :lol: 8)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Amerika

Tak u nás taky konečně bouřka po nějakých 20 dnech. Nejdřív to vypadalo že bouřky budou zase jenom na jihu a na Moravě, ale pak jsem si všimnul tmavýho pásu VO na západě. Radar nešel, tak jsem jen tušil. Kouknu ještě na Německej a ejhle...
Vyrazil jsem na pozorovačku. Struktura celkem zajímavá. Na SZ, potom S až V se četně blejskalo skoro co vtěřinu. Pořídil jsem nekolik fotek včetně blesků. Pak ale asi vzniklo nový srážkový pole asi kilák od nás na sever a spustil se takovaj vítr, že mi všechny věci odletěly. V mžiku jsem místo focení začal chytat baťoh, mikinu, bundu, a futrál na foťák. Nakonec jsem všechno posbíral, kromě krytky na objektiv, ta někam uletěla po tmě jsem jí nenašel. Nevěřili byste jakou práci dá v takovejch podmínkách odmontovat foťák ze stativu a zabalit ho do tašky. Nebo oblíknout si bundu...
Suma sumárum: Záblesků nepočítaně, hromů tak 30, nejbližší 1,5 km. Centrum minulo severně, na nás došly až pozdějš jenom stratosrážky se 3 hromy. Úhrn tak 3 mm.
Jinak esi někdo naměřil za dnešek fakt těch 35 mm, tak to je docela síla, když se předpovídalo 0 až 2 mm. :!: :D
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

ještě něco z netu aktuálního http://aktualne.centrum.cz/report/nehod ... ?id=645180

4PrantlD tak trochu souhlas, nicméně ani já už jsem nedoufal v něco slušnějšího .. docela příjemné překvapení (až na ty škody)
PrantlD
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše: 4PrantlD tak trochu souhlas, nicméně ani já už jsem nedoufal v něco slušnějšího .. docela příjemné překvapení (až na ty škody)
Já jsem na webu měl od rána:

Přes naše území bude dnes přecházet studená fronta, která odpoledne přinese od západu bouřky. V bouřkách se mohou objevit ojediněle přívalové srážky, silné nárazy větru a kroupy. Nejsilnější se očekávají na západě a severu Čech ve večerních hodinách. Zítra bude opět slunečno. Jen se mírně ochladí. - myslím, že zas tak nepředvídatelné to nebylo
jozka.sobotka
Kontaktovat uživatele:

Hlásím se z lokality Vysočina :). Smerem ze severu, tedy někde kolem Velké Losenice probíhá pás bouřek jak už předem uvedeno vytvořených v Německu. Jen si říkám jaký je tam nahoře vedro že vydrželi :D. Pomalu se to valí k nám k Sirákovu. Je to tu tak za hodku, tu bych tomu dal. Jinak zdravím všechny na fóru. ;)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Krkonoše a Podkrkonoší mají bouřkovou linii za sebou (i když tady stále prší, blýská se a hřmí). Ač na radaru vypadala vcelku silně, přinesla zhruba pětiminutový 15 metrový západní vítr na svém čele a spíše slabý déšť. Jediné v čem byla silná byl počet blesků, které ale byly spíše vzdálenější (nad 5 km).
Danti
Kontaktovat uživatele:

Tak po 14 dnech přechází slušná fronta a ČHMU není funkční :D Achjo...no tady 21,3°C.
Mara
Kontaktovat uživatele:

Tak pár vzdálenějších blesků a deštík na dobrou noc tu proběhl :D
Qw3Rtzui0p

Aaaa krasne se to cervena a snad to tak vydrzi nebo zesili a pujde na Brnoo,ale ma vydrz bourka jedna:)Jinak uz pozoruju slabou blyskavicu
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“