Bouřky 10.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Už se začínají tvořit bouřková jádra hlavně JZ od ČR, tak uvidíme co dnes bude. Viz.: předpověd SKYWARNU. Moc nadšeně to, ale zatím nevidím :)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
vecerapl

Bourek mnoho nebude. Spise asi nejvice zaprsi na Morave, kde to vypada az na 20 mm za noc.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
No v Rakousku už se tvoří bouřky a postupují zvolna k SV třeba nějaká zasáhne i moravu večer no uvidíme. Nějaká bůřka by neuškodila i s rozumným deštěm. :)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

Co se to tam tvori?
Snad to dojde v plne sile.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

JURAJk6 píše:Snad to dojde v plne sile.
Nonevím jestli slovo "síla" je to pravé. Zatím jsou to ještě větší vysrávky než sem čekal jako tu pesimistickou variantu :(
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

Ja chci jakoukoliv bourku.
I treba slabou. Sucha bylo dost.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

tak si tu dělám zářez :D západně bouřkové jádro, pozvolna postupující nad nás, nám tu zatím prší slabě .. takovej podzimní drobnej déšť .. až na přechodné zesílení větru (nedalo to ani 4 m/s) nic zajímavého bouřka je "zapadlá" v nezajímavé oblačnosti, všude jen šeď bez patrné struktury. T 20,8°C vítr prom. do 2 m/s, zataženo bouřka, teď už to je na hranici mírného deště.
Nikki

U nás je aktuálně slabší bouřka, přišla od Z, dost to fouká, ale zatím bez deště. Pocitově se dost ochladilo (nemám doma teploměr tak nevím). No ale dnes mě tedy bouřka mile překvapila :D
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Nikki

Nikki píše:U nás je aktuálně slabší bouřka, přišla od Z, dost to fouká, ale zatím bez deště. Pocitově se dost ochladilo (nemám doma teploměr tak nevím). No ale dnes mě tedy bouřka mile překvapila :D
edit: u nás se stále blýská, už 20 min. prší, ale takový normální deštík.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
petrcervinka

Tak podle družicového IR snímku je teď někde v oblasti hranic Rakouska s Maďarskem asi docela silná bouře, ale k nám se z toho moc nedostalo. Pomalu se něco blíží na Hanou, ale asi z toho moc nebude…
Instabiliter

Tady dnes bída a utrpení, čekání na bouřku zbytečný, jako na čekání na Godota. :lol: O osud bouřek se klasicky postaral sajrajt tvořenej z podivný směsi altocumulu a altostratu, takzvaný "mlíko", jak to nazývá kámoš. Aspoň si můžu udělat čárku za další letní den, bylo max. 25,4°C. V srpnu byly už 4 letní dny. Další naděje na pařák a na bouřky možná v neděli, pokud to teda GFS nestáhne.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Na Trutnovsko se fronta doplazila těsně před půlnocí a nejspíš orografie z ní dokázala vymáčknout 2 slaboučká bouřková jádra. Takže jsem viděl 5 blesků (vše CC a spíše blýskavice), nejbližší podle hromu 7 km na JZ. Elektricky aktivní byly tyto jádra mezi 22:50 a 23:15 SELČ. Pak aktivita totálně ustala. Ve 23:20 přišel JZ vítr přes 10 m/s, který trval asi 15 minut. Ve 23:24 začalo docela intenzivně pršet, taktéž do 23:40 a pak déšť rychle slábl.

Další srážkové pásmo nás přešlo v úterý ráno kolem 5:30 SELČ, kdy pršelo bez větru ale opravdu vydatně. Obě tyto srážkové události vyprodukovaly celkem 13 mm srážek.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“