Bouřky 2.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
bleskosvod

Příroda utichla.Ticho, jako v hrobě.V dálce už to začíná docela duňit.
Sucháč

bleskosvod píše:Příroda utichla.Ticho, jako v hrobě.V dálce už to začíná docela duňit.
Jojo, směrem na Prahu (J) je to dobře černý...
Sucháč

Před chvílí nás západně minula jedna bouřka, za chvíli nás stejnou cestou obejde druhá, Takže dnes zase žádný úlovek, v dálce jenom trošku náznak mammatů :?: Zklamaně vypínám radar a odcházím na pivo
petrcervinka

Na předpovědním modelu byly už před dvěma dny vysoké hodnoty CAPE zvláště pro Severní Čechy, tak jsem zvědav, jak se ještě situace vyvine. Každopádně mě mrzí, že zatím nemám čas jezdit za bouřemi. Byl jsem sice dnes ve Východních Čechách, ale už jsem se musel vrátit.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Čechy si užívají pěkných bůřtiček!!! Morava opět nasuchu a je tu hic nazdechnutí teplotní maximum bylo 35,1°C. už to klesá na 34°C. jinak na S straně sů nějaké cirry a další vysoká oblačnost je na Z straně ještě hodně daleko. Poslední bůřka u nás byla 23.7. od té doby ani fň! No později večer bude třeba blýskavice anebo nic. :) :D
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
brejlobara

Tak jsem teď(asi před 5 minutami)pozoroval a též vyfotil zřejmou trombu!!! :o :o
Tento úkaz se objevil okolo 17:40 a trval zhruba 5minut,přičemž to nejprve vypadalo jako vysící cár mraku,jenže poté jsem si všyml rotace a postupný a rychlý sestup směrem k zemi,ale asi tak po deseti sekundách přestal sestupovat k zemi a jenom se spíše zvětšoval a temnil,asi po pěti minutách se to začalo rozpadat.
Obávám se že to co jsem pozoroval,byla opravdu tromba,prosím proto všechny,kteří něco podobného pozorovaly,nechť mě to prosím potvrdí.
Děkuji moc,brejlobara.
Nech to řádně bouří!
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

brejlobara píše:Tak jsem teď(asi před 5 minutami)pozoroval a též vyfotil zřejmou trombu!!! :o :o
Tento úkaz se objevil okolo 17:40 a trval zhruba 5minut,přičemž to nejprve vypadalo jako vysící cár mraku,jenže poté jsem si všyml rotace a postupný a rychlý sestup směrem k zemi,ale asi tak po deseti sekundách přestal sestupovat k zemi a jenom se spíše zvětšoval a temnil,asi po pěti minutách se to začalo rozpadat.
Obávám se že to co jsem pozoroval,byla opravdu tromba,prosím proto všechny,kteří něco podobného pozorovaly,nechť mě to prosím potvrdí.
Děkuji moc,brejlobara.
Tak šup šup, poslat fotky...
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Těsně kolem Barrandova prochází bouřka. Blesky CC, CG i kombinované kolem 4-5 km. Srážky hlavně západně od místa pozorování. Vítr pouze mírný.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Bouřka slábne, hlavně elektricky.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

10 kapek, 10 hromů a aby se neřeklo jeden pěkný CG blesk. Toť vše a asi při tom i zůstane.
Amerika

U nás byla slabá bouřka, srážky 3 mm. Překvapily blesky, jeden asi 200 m - pěkná šlupka a plno dalších vzdálenějších. Srážkově jak vidno z radaru - bída - to hlavní je na východ od nás, jak je tenhle rok pravidlem. Organizace bouřek dneska teda myslim dost špatná. Vypadalo to spíš jako skákavej oheň. Nebejt ale toho, tak u nás neni vůbec nic.
Vzhledem k tomu, že došlo zase k "vysátí" hlavních bouřek těmi předfrontálními, nečekám že by měla ještě přejít nějaká Sql, spíš jenom další vysrávka. Soudím podle toho, že to tak je letos skoro pokaždý.
vecerapl

Pak posli fotku te tromby sem do diskuze. Rad se podivam. Mimo to tam zepry padaly i kroupy o velikosti 2 az 3cm
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Qw3Rtzui0p

Tak tady je parak na padnuti ted 31.3°C a tipuju ze max tu mohlo byt 34°C jinak na Z a na J sou nejaky cirry a vypada to ze to zase ostrouhame,fakt tohle,cechacci si zase uzivaji..
bleskosvod

Amerika píše:U nás byla slabá bouřka, srážky 3 mm. Překvapily blesky, jeden asi 200 m - pěkná šlupka a plno dalších vzdálenějších. Srážkově jak vidno z radaru - bída - to hlavní je na východ od nás, jak je tenhle rok pravidlem. Organizace bouřek dneska teda myslim dost špatná.Vzhledem k tomu, že došlo zase k "vysátí" hlavních bouřek těmi předfrontálními, nečekám že by měla ještě přejít nějaká Sql, spíš jenom další vysrávka. Soudím podle toho, že to tak je letos skoro pokaždý.
Souhlas.
Dneska už nic moc nebude.Ta nejaktuálnější bouřka, na kterou si teď nadával, se v práglu moc neprojevila.Sice několik velmi blízkých úderů, ale jenom tak trochu popršelo, nic moc.

Jak to tak pozoruju, tak nejlepší bouřky jsem zažil v zimě, viz. Emma atd...:-D
vecerapl

Zatim to vypada, ze JZ a J Morava si uzije bourku smerujici z Rakouska a vubec nevypada spatne. Naopak to vypada docela zajimave :D
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Mara
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, tak tady sprchlo a několikrát i zahřmělo.. http://www.youtube.com/watch?v=BDCfIEMSUH8 http://www.youtube.com/watch?v=xSKCSlUPZFY
Qw3Rtzui0p

vecerapl píše:Zatim to vypada, ze JZ a J Morava si uzije bourku smerujici z Rakouska a vubec nevypada spatne. Naopak to vypada docela zajimave :D
Jo no docela silne narusta a smeruje na J moravu,ale snad to vsechno nevysajou ty mini pred ni,jinak tady je zem rozpalena ze bych mohl delat na ni volsky oka
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Na JZ straně je taková lajnička Cbček a pomalu se přibližuje že by to vyprodukovalo i nějaků bůřku.No trochu by nás to zasáhnout mohlo v tom Rakousku to zesiluje. :!: :arrow: :o
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Zde na Rakovnicku bouřilo něco přes hodinu. Bouřky byly spíše mírné, ale s pár pěknými čárovými blesky. Jeden dokonce v blízkosti asi 100 - 150 metrů. Neudržel jsem prst na spoušti foťáku :lol: . Napršelo téměř 9 mm srážek v přeháňkách i při dešti z nimbostratu.

Na Mostecku byla situace o poznání horší. Z popisu: před bouří téměř "bílá tma" :) , následovaly dvě vlny lijáků následované vždy krupobitím s kroupami o velikosti přibližně 1 cm. Nejnižší dohlednost asi 20 metrů. K tomu četné downbursty. Ze stromů padaly slabší větve. Množství srážek zřejmě nejméně 20 mm.
PrantlD
Kontaktovat uživatele:

Dnešní oblačnost mi přivedla opět na myšlenku oblaku Asperatus neboli digitálního oblaku:

Jak oblačnost vypadala:
Obrázek

a teď nechutná transformace na Asperatus:
Obrázek

:D

Jinak v Berouně byla obrovská průtrž mračen. Na ulicích stála voda.
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

PrantlD píše:a teď nechutná transformace na Asperatus:
:D
A vovovovo vo tom to je :lol: .
Amerika

puyol píše:
Janek píše:
puyol píše:nechápu proč máte všichni zažíte že bíle jadro znamená kroupy! u nas bylo jednou jen slabě červené jadro a kroupy padaly!
Spíše jinak: Při 60+ jsou kroupy jisté... I když jednou tu bylo 60 a padaly jen půlcentimetrové...
aha ttj...
Podle mě nejsou jisté ani při 60+.
Jinak malé kroupy jsem registroval i při zelené. Vlastně to jsou asi jediné kroupy co u nás padají. V žádný den na který byla výstraha na kroupy tady asi po 8 let nepamatuju ani jedinou. Akorát aprílové přeháňky umí dělat kroupy.
Mara
Kontaktovat uživatele:

Mužu se optat na ten asperatus? To je.. :?: někdo mi tvrdil, že to neexistuje, ale dnes člověk neví.. http://www.youtube.com/watch?v=cx6mQ3bwtdI
Naposledy upravil(a) Mara dne 02 srp 2009 19:40, celkem upraveno 1 x.
Tom
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Zatim to vypada, ze JZ a J Morava si uzije bourku smerujici z Rakouska a vubec nevypada spatne. Naopak to vypada docela zajimave :D
Hm vypadá pěkně ale stáhne to Vysočina cca 2 měsíce zpět si pamatuji stejnou situaci a u nás prd bude to opět asi o fous západněji od nás "užije si" možná Znojemsko... :lol: jinak pomalu se od jihu k nám nasouvá severovýchodní okraj komplexu.

Edit 21:30 pomalu začínám věřit že něco dorazí i k nám ale věřit budu až nás něco přejde může ještě nastat pěkná trhačka ped náma
Naposledy upravil(a) Tom dne 02 srp 2009 20:31, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“