Bouřky 18.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

Dnes ráno je obloha na stř. Moravě posetá altocumuly castellany (známka to slušné lability) a teplota teď ráno v 7 hodin vylezla z +19°C na +25°C :o a na řadě míst na Moravě byla první tropická noc tohoto roku.
Na severu už vidím první nevýrazný cébák.

Škoda, že se asi SF časově nepotká s těmi "nej" bouřkovými parametry, ale i tak lze čekat pořádný vítr (obrovský teplotní gradient při zemi, vysoko položená základna Cb). Jedu dnes do Olomouce a snad se tam něco zajímavého dít bude.

Doufám, že budou fungovat Skalky - jaksi to teď po ránu nejede... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
556036

Ja silný vietor nejak nemusim, bol by som najradsej keby mi strecha zostala na svojom mieste. Aktualne je u nas 22°C a nad nizkymi tatrami to zacina vyrastat.
Tom
Kontaktovat uživatele:

Michal Geryk :o a na řadě míst na Moravě byla první tropická noc tohoto roku.
Na severu už vidím první nevýrazný cébák.
Sice to sem nepatří bouřka u nás není ale jak bylo psáno o tropické noci docela mě zarazilo že v 7hod ráno bylo ještě u mě přes 20C ale během chvilky to kleslo na 19C to je smůla asi fouklo protože bouřka nebyla.Je spíše oblačno v Rakousku se už pomalu při cestě k nám tvoří nějaká bouřková jádra....jak se vlastně počítá tropická noc když v 6:59 SELČ hod ráno byla teplota +20.3C ale v 7:06 SELČ už pod +20C byla nebo nebyla tropická noc?Omlouvám se za off topic
Naposledy upravil(a) Tom dne 18 črc 2009 07:42, celkem upraveno 3 x.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

I tady, přestože tu zatím nepřešla a asi jen tak nepřejde srážková oblačnost, vytrvale klesá teplota, v 7:00 bylo 18,0°C, v 8:00 17,0°C, nyní v 8:25 už jen +16,8°C a stále klesá. Vítr fouká JZ do 5 m/s a leží zde nízká oblačnost se základnou někde v 600 metrech n.m.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
I nás byla tropická noc už 3.letos.Teplota v 7 hodin byla 20,6°C. v 9 hodin se oblačnost protrhala v vystoupila na 23°C. Nyní je opět zataženo s šedivým humusem a teplota poklesla na 21,5°C.Ale jak jsem se díval na radar tak docela blízko jsou už bouřky a tak za hodinu by mohla nějaká z jihu nás zasáhnout. Jen tak pro zajímavost o půlnoci bylo ještě letních 25,1°C.. ;) :D
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Tom
Kontaktovat uživatele:

Tak se nam blíží bouřka z Rakouska docela se zatáhlo ale hromy zatím neslyším teplota je poměrně nízko jen +19C takže ani nic velkého nemůžem na jižní Moravě čekat podmínky pro bouřky nejsou dobré spíš déšt více si během dne užijí asi na tom SV
vecerapl

Ta situace je celkove takova divna sakra. Vubec nevim jestli vyjet a nebo zustat u sebe doma na Zlinsku, vyjet na kopec a cekat na spasu. Mame tady sice slunecno a teplota leze uz pres 26°C, tak nevim mno. Ostatne komplex - SQL lina se vytvari v oblasti Rakouska a Madarska a lajna smeruje na JZ SLovensko kde je pomerne dost teplo, tak doufam, ze prece jen neco dnes Morava uvidi. Ale jsou to jen moje sny. Snad se splni mno...shelf cloud a krasna hulava....keezby :roll:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Struktura oblačnosti se trochu mění už to není jen ten šedivý hnus,ale i sem tam nějaký Ac a teplota šla dolů na 20,5°C nějaké divné je to.Přitom v půl 10 bylo chvíli i 23,4°C.Bouřka je již blízko podle radaru zatím však nehřmí jen trošku zesiluje SZ větr. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
-petr-
Kontaktovat uživatele:

Skywarn by mel upravit predpoved protoze pres jizni a stredni cechy prejde bourka za rakouska se kouknete na radar a na detekci bleskuuz
cumulonimbo

Přes Vysočinu jede pěkný vláček. :) Ale u nás na Opavsku zatím jasno, 29 st. a šílené dusno.
Qw3Rtzui0p

Tak to vypada ze na nas uz jdou srazky,jinak podle radaru vidim ze v madarsku sou docela kruty kroupy :o
Tomáš J

Právě vzniklo izolované jádro na východě, slabě hřmí.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

cumulonimbo píše:Přes Vysočinu jede pěkný vláček. :) Ale u nás na Opavsku zatím jasno, 29 st. a šílené dusno.
Mezi 12:30 a 13:10 nás přejela "mašinka", která vysypala 13 mm deště az 8 minut, půlminutku centimetrových krup a z kotle řádně zadunělo (blesky pod 1 km). Další vagónky už jsou na cestě.
vecerapl

Mam takovy pocit, ze bourky na Morave dnes nebudou. Zafouka vitr, zaprsi a teplota pujde dolu bez vyznamnych jevu.
Qw3Rtzui0p

vecerapl píše:Mam takovy pocit, ze bourky na Morave dnes nebudou. Zafouka vitr, zaprsi a teplota pujde dolu bez vyznamnych jevu.
I ja si to myslim, je tu zatazeno teplota 20°C a kosa,takova kosa ze si musim dat mikinu a rifle abych mohl ven,jinak sou tu rychle postupujici mraky asi 500m nad zemi,takze hnus,bojim se ze bourky nebudou :(
Tom
Kontaktovat uživatele:

Během dopoledne párkrát zahřmělo,pár kapek ale jak je zmiňováno je chladno teplota u nás pouze +17C od jihu maximálně trvaleší déšť bouřku už nečekám u nás. západněji od nás se udělala pěkná nudle bouřek od jihu k severu místy i s vydatnějšími srážkami ale jak jsem psal nás se to netýkalo...
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Už projíždí "3. vagón", z druhého vypadly 3 mm deště a cca 30 výbojů (nejbližší 5 km daleko). Vytrvale prší a hřmí všude kolem.
Tom
Kontaktovat uživatele:

Na posledních snímcích z radaru se nad náma "BRNO" něco tvoří a jde to k SV věřím, že vám to tam něco ukáže na tom severovýchodě má potenciál se to dále vyvíjet.Přechodně docela silně pršelo i teď a sem tam blesk hrom pokud se to bude dále vyvíjet bude to možná ještě zajímavé :D tvoří se tam taková lajnička alespon mě to připadá další snímky ukážou více
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

U nás už máme bouřku dost zajímavé na to že je zataženo nízkou oblačností a nevidím případné Cbčka.I jedna silnější přeháňka byla.Teplota neletních 16°C. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
vecerapl

Cesti novinari jsou proste gramotni lide. Staci se zeptat meteorologu a budou mit presnejsi nazev. Takhle lidi jen strasi :?

Novinky: V sobotu odpoledne i v neděli se čekají další mohutné bouřky.

Proste je me tech lidi lito co jim TI novinari nakukaji.
Janek
Kontaktovat uživatele:

Já teda nevím, dnešek mi připadá ještě horší, než jsem si představoval. Prošla tu už jedna bouřka s lijákem a dost se ochladilo (o 10 °C). Ještě se něco může vyvrbit z lajny nad J Slovenskem, ale Beskydy ji asi zeslabí.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
wosicz

Nám se tu teď parádně rozfoukal SZ větr a ten mrzáckej komplex míří skoro přesně proti od jihu. A taky tu luxusně ztmavl celej obzor od Z až po JV. Tak snad z toho aspoň něco bude.. Lepší by to mělo být až za kopečkama ve Slezsku.
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Tom
Kontaktovat uživatele:

Je to opravdu takové nijaké asi už toho moc zajímavýho nebude nakonec .myslel jsem si že to bude lepší ale jde to vše spíš do trvalejšího deště u nás zatím okolo 13 mm
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Cesti novinari jsou proste gramotni lide. Staci se zeptat meteorologu a budou mit presnejsi nazev. Takhle lidi jen strasi :?

Novinky: V sobotu odpoledne i v neděli se čekají další mohutné bouřky.

Proste je me tech lidi lito co jim TI novinari nakukaji.
Přesně, hlavně idiotský novinky zbytečně strašijou lidi, ikdyž je už dávno po bouřkách a vypadá to, že tenhle deštík taky moc řeky nezvedne pač je jen přechodný a v Čechách už ani moc neprší. Ted už jsou spíš srážky intenzivnější na Moravě stratiformní s vnořenou konvekcí. Jinak u mě mapršelo za dnešek 23,2 mm, ale už prakticky neprší a je pouhých 12,4°C s 93 % vlhkostí. Už by se zas mohlo vyčasit, tohle zataženo s deštěm moc rád nemám, ikdyž chvílemi ten déšt byl opravdu intenzivní přes 10 mm/h. Tak zatím. :?
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

U me c erno s destem a na jv hrmi.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“