Bouřky 1.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

V Praze zatím vůbec nic zajímavého.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Ted jsem tu mel takove luxus bleskove divadlo, ze to nebylo mozne!!!!!!!!!!!
Veskere blesky sly do zeme. Mam spoustu videa.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Toto pocasi me neuveritelne uz unavuje. Vzdycky zabouri a nez to sem prijde, tak se to rozpadne, ochladi se a spadne par kapek. Tohle se deje uz asi 4 dny za sebou :devil:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
martin popek
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2008 15:19
Bydliště: Nýdek

stihl jsem jen konec bouřky když už byl cmb tak 15-20km dale ukázal se pekný cg+ jinak docela výrazná mammata.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

bleskosvod píše:V Praze zatím vůbec nic zajímavého.
To se možná brzy změní, protože na stejném místě jako včera právě vzniká pěkný Cu con. ObrázekTeplota 26°C, vítr VSV 2 m/s.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:
bleskosvod píše:V Praze zatím vůbec nic zajímavého.
To se možná brzy změní, protože na stejném místě jako včera právě vzniká pěkný Cu con. ObrázekTeplota 26°C, vítr VSV 2 m/s.
Zrovna jsem se díval na radar, je to o chlup lepší jak včera a směr je též dobrej.Tentokrát by jádro mohlo dorazit až na šestku.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Toto pocasi me neuveritelne uz unavuje. Vzdycky zabouri a nez to sem prijde, tak se to rozpadne, ochladi se a spadne par kapek. Tohle se deje uz asi 4 dny za sebou :devil:
To samé čekám i já od V přichází bouřka její oblačnost už i vidím ale předpokládám že se to dotrhá a ani nekápne ostatně jako včera předevčírem stejný směr stejné situace tak nevidím důvod proč by tomu mělo být bohužel jinač....
Na mé webce je opět vidět bouřka od V i přes špatnou kvlaitu obrazu z webky je patrná
Přílohy
v příloze narůstající Cb kvalita nic moc je to webka ale je velké
v příloze narůstající Cb kvalita nic moc je to webka ale je velké
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Kolem Brna probíhá zběsilý vývoj. Buňky v Moravské bráně chvíly ukazovaly velmi turbulentní kovadlinu a teď se na jih od nich zformoval pás Cu Cg, který zřejmě dospěje do sádia Cb. Mohutná buňka na východě už se taky pohnula a k tomu se před ní vaří taky několik Cu Cg. Na JV nárůst od drobného Cu Cg po bouřku nyní již s načechranou kovadlinou.
Dopolední bouřka zpočátku vykazovala turbulentní kovadlinu, potom chvíli civěla za Brnem, 2 x zahřmělo a na jihu do její kovadliny začaly prorůstat Cu Cg měnící se v Cb a uzavřely takový půlkruh. Nyní již vše směřuje na východ v podobě jednolité tmavé až bílé oblačnosti.

EDIT: Na SV již pravděpodobný Cb Calvus před bouřkami v Mor. bráně.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 01 črc 2009 15:38, celkem upraveno 1 x.
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Břeclav klasika...dost toho vidim, dost toho slysim, ale tady akorat neuveritelne vedro, dusno a hnus...ackoli je to teplomer na houby tak to ze pred chvilkou ukazoval 34°C o necem svedci...
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Těsně před bouřkou východně ode mě se na radaru objevil pruh slaboučké odrazivosti. Ve skutečnosti pěkně tmavý pruh oblačnosti velmi podobný shelf cloudu, akorát za zadkem nemá srážkovou stěnu ale jen několik Cu Cg.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Celý Z-SZ obzor se ponořil do temnoty, viděl jsem náááádherné CG+ blesky, ale bohužel se vytvořila bouřka až za Přerovem a odešla pryč... Nespadla ani kapka deště. Nevím, jestli se mám ještě vztekat - no asi to už nemá cenu :( . Bouřka do Přerova už asi nikdy nedorazí... :lol: :lol: :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

bleskosvod píše:
Ondris píše:
bleskosvod píše:V Praze zatím vůbec nic zajímavého.
To se možná brzy změní, protože na stejném místě jako včera právě vzniká pěkný Cu con. ObrázekTeplota 26°C, vítr VSV 2 m/s.
Zrovna jsem se díval na radar, je to o chlup lepší jak včera a směr je též dobrej.Tentokrát by jádro mohlo dorazit až na šestku.
Na šestku prosím až příští týden, teď mám objednávku pro Žižkov :lol: . Dělám si srandu. Severně, nad Bohnicema to dost ztmavlo a vaším směrem se taky nejspíš něco kuchtí. Takže na tom asi budete dnes líp. Když se podívám na radar, už mě pár dní zaráží jedna věc, byla jsem zvyklá, že bouřka přejde a sune se dál, ale teď mám pocit, že to všechno tak nějak stojí na místě, takže už ani nevím, ze kterého směru mám co čekat :lol: .
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Na šestku prosím až příští týden, teď mám objednávku pro Žižkov :lol: . Dělám si srandu. Severně, nad Bohnicema to dost ztmavlo a vaším směrem se taky nejspíš něco kuchtí. Takže na tom asi budete dnes líp. Když se podívám na radar, už mě pár dní zaráží jedna věc, byla jsem zvyklá, že bouřka přejde a sune se dál, ale teď mám pocit, že to všechno tak nějak stojí na místě, takže už ani nevím, ze kterého směru mám co čekat :lol: .[/quote]

Ono se to nad Prahou prostě začalo sypat a byl konec.V pondělí to třeba nedošlo ani pořádně nad Ruzyň, včerejšek úplně stejně, ale na smícháči třeba naplavený bahýnko ;)
Teď jsem třeba na novodvorský, samej panelák kolem, vůbec se mi to nehodí, špatnej výhled.Mohlo by se to pozdržet :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

bleskosvod píše: Teď jsem třeba na novodvorský, samej panelák kolem, vůbec se mi to nehodí, špatnej výhled.Mohlo by se to pozdržet :lol:
Tak to máš celkem brutální smůlu, protože přímo nad Ruzyní právě vzniklo jádro a jdou odtud pěkný šlupy, tady jen trochu poprchává...

http://kamery.praha.eu/ImageDetail.jsp? ... 100&style=
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Ostrava už pěknou dobu ostrouhává.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

zdravím všechny,
Počasí stále podobné ráno a dopoledne skoro jasno polojasno po poledni výrazný nárůst kupovité oblačnosti dnes na V-JV i SV a odpoleden kolem 16.hodiny hřmění ale zaplaťpánbůh že dnes už nebyla průtrž srážky byly SZ-S od nás u nás jen pár kapek.Jinak je furt nesnesitelné dusno!! Člověk se potí jak prase když vyleze z baráku ven.Teplota dnes 30,6°C.Teď je 22,4°C tedy příjemněji. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Tak Šumpersko se dočkalo. Žádná sledovačka bublání nad horama, tentokrát přímý zásah. A těch blesků.. paráda, spousta kolem 1 km vzdálených. Déšť jsem ale čekal větší. Srážky (i s kroupami -> 4-5 mm, padaly asi 2 minuty) celkově kolem 20 mm, někde na kraji města možná 25.
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:
bleskosvod píše: Teď jsem třeba na novodvorský, samej panelák kolem, vůbec se mi to nehodí, špatnej výhled.Mohlo by se to pozdržet :lol:
Tak to máš celkem brutální smůlu, protože přímo nad Ruzyní právě vzniklo jádro a jdou odtud pěkný šlupy, tady jen trochu poprchává...

http://kamery.praha.eu/ImageDetail.jsp? ... 100&style=
No to je v řiti, snad není možný.
Já sedím momentálně stále na novodvorský a je cítit chlad, je zataženo, nic ale neslyším...

Ach jo.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

tak to je fakt pech, takhle jsem si tu objednávku nepředstavovala ;) . Měla jsem na mysli suché posezení na terase s výhledem na blesky a né výhled na ceďák bez blesků za oknem :lol: .
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

U nás na Vsetíně přišla bouřka okolo 14 hod, projevila se krátkotrvajícím přívalovým deštěm, čerstvým nárazovitým větrem a opět velkým množstvím krásných čárových blesků, podobně jako včera také dlouhými bublavými hromy. Blesky velice často pod 1500m, nejbližší úder asi 300m. Jinak bouřka vysoce nefotogenická, po bouřce je parno, velmi silné kouřmo a obloha pokrytá asi zbytkama těch kovadlin.
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Tak červenec začíná slibně :D Kolem půl třetí dorazilo slušné jádro, spadlo 12 mm a několik blízkých výbojů nanejvýš kilometr daleko, parádní rány, až se třásly okna :devil: . Ovšem vzduch se příliš nepročistil a vypadá to, že do večera už nebude nic, jelikož nás stíní cirrovitý závoj z rozpadlých kovadlin :(
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Dáša píše:tak to je fakt pech, takhle jsem si tu objednávku nepředstavovala ;) . Měla jsem na mysli suché posezení na terase s výhledem na blesky a né výhled na ceďák bez blesků za oknem :lol: .

Dávej bacha na té terásce.S Cégéčkama si není radno zahrávat.Choděj bez pozváni a zaklepání.Já po dvou zkušenostech už raději zdráhám do bezpečí :lol:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, tak zde u nás je poměrně klidno, po poledni slabší bouřka..http://www.youtube.com/Dvoracekmara
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Dneska totální fiasko! :worried: Kolem nás se akorát tvořilo pár vysrávek, struktura žádná, blesky schovaný ve srážkách, pár hromů a konec (dost podobný včerejšku, až na to, že nás to přímo nezasáhlo), až po "zadušení bouřek" nás přikryla šedivá deka z jejich zbytků, z tý asi hodinu pršelo a to bylo všechno, altocumulus se tu prdelí místama furt. Asi si budu muset pořádný bouřky vymodlit nebo co. Taky, když kouknu na radar, tak mi dnešní postavení bouřek nápadně připomíná to včerejší ve stejnou dobu, prostě záhul dostávaj furt ty samý místa (Vysočina, sever Čech, jižní Morava). Jestli je tohle vrchol konvekční sezony, tak se jdu zahrabat, navíc to, že je červenec už něco znamená. Slunce klesá a bouřky budou už slábnout, navíc červenec je měsíc vysrávek. Loni jsem se pořádný bouřky od konce června už nedočkal, a třeba v roce 2006 už bylo pomalu po sezoně.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Už je jen skoro zataženo vysokou cirrovitou a nějakou střední oblačností z rozpadlých bouřek.Dnes už nic nebude a oblačnost se nad námi i rozpadne dál třeba se i vyjasní.teplota 23°C. :)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“