Bouřky 30.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

k nám se právě něco žene od V, dost silně hřmí, fakt pořádný detonace až z toho jde strach. A ve vzduchu je cítit od východu dost chladno a vlhko. Při pohledu na V vidím jen bílo, tak doufám, že tam nejsou i kroupy.

edit: tak jádro nás obchází severně, něco jde ještě na JV. Ale vypadá to že z toho asi nic moc nebude. Ale je krásná duha :)
Naposledy upravil(a) Nikki dne 30 čer 2009 16:27, celkem upraveno 2 x.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Na Ostravu se podle všeho žene slabší bouřka. Z okna lze vidět nádherný cumulonimbus.
sawyer
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2009 21:39
Bydliště: Břeclav

Tak u nás se zvedl vítr a následně začaly padat kapky jak kovové padesátikoruny. No celé to trvalo asi 5 min tkže bylo jenom pokropení chodníků... větr je pořád ovšem ne tak silný a začíná hřmět a hřmění je čímdál častější a halsitější takže se něco blíží!!
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

U me totalni vysravka, blizila se bourka, krasne vyvinuta, v dalce hrmelo, pak se to blizilo ale rozpadalo se to a nakonec z toho byly jen hromy a slaby dest. Naprselo pouze 2 mm.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Právě intenzivně hřmí z bouřky, která je někde nad Bohumínem, je bohužel parno takže strukturu přesně nevidím, viděl jsem i pár CG.Dneska přešla slabší přeháňka (bouřka) ale u nás nehřmělo jen pršelo. :roll:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Já mám krásný pohled na západ, kde je tma a blesk za bleskem. Je to těsně za Brnem, bez pohybu.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak nad Prahou se rychle zatahuje a už jsem slyšel první hrom! :)
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Barrandov to má z první ruky. Blesky CC i CG vše do 6ti sekund hrom.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
ing.richard kubala
Příspěvky: 8
Registrován: 26 čer 2009 20:18
Bydliště: Bratislava Dolne hony
Kontaktovat uživatele:

Pozdravuje z Bratislavy . Od severu z Tranavy a prichádza silná búrka , vela bleskov kolmo k zemi, aj tri za minútu a desne hromy praskavý zvuk a je vidieť stenu dažda ako sa približuje k Bratislave. Nakolko mam výhlad na letisko z 11 poschodia , sledoval som štart lietadla smerom proti búrke a jeho ostru otáčku na juhozápad smerom od búrky, nechcel by som byt v tom lietadle prajem pekný deň a úspešný lov.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Ondris píše:Tak nad Prahou se rychle zatahuje a už jsem slyšel první hrom! :)
Pane jo, úder pod 100 m!!! Pekelná rána :lol: Bouřka vznika skoro přímo nad námi.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

No jsem maximálně nasr.... tak před náma bouřka od východu která nás jakoby objede aby se za náma zas spojila s tou bouřkou nad Vysočinou všude bouřka jen snad u nás nic. :emo: no nic noooo
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj tak konečně jsem se dočkal bouřky, první postupovala před 16h od JV a těsně přednáma zdechla, mezitím na VJV nárůst Cb, ze kterých byla současná bouřka, ta odešla dále k západu vítr v bouřce VJv-JJv 2-8 m/s, v nárazech až 11 m/s, srážky Obrázek zatím 11,3 mm, blesky při přechodu jádra nejspíš Cg+, rány to byly pořádné, teď už hřmí v okolí - západ doznívá a nyní nová buňka na JV.

Aktuálně 17:50 zataženo, bouřka velmi slabý déšt ObrázekObrázekObrázek 19,7°CObrázek bezvětří

jdu se kouknout ven na další buňku postupující po KH :P
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

tady sla bourka pekne hrmelo vsechno ale nakonec to byla totalni vysravka v ktere nebylo ani 0.5mm
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

U Ostravy buňka která pouhým okem rapidně chcípá... ze začátku byla vidět i malá húlava, ta se nakonec jakoby od bouřky odpoutala a nic z toho... srážky se jakoby vypařujou - mizí. Vidím to bledě :(
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

tenhle mesic tady proste bourky ne a ne,to me fakt stve..A kdyz uz neco tak jen nejaka blba vysravka po ktere je zatazeno a kosa
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Nádhera, sice zatím moc nenapršelo (odhadem 3 mm), ovšem po hodně dlouhé době krásné blesky CG. Elektřina vypadla na čtvrt hodiny...
http://kozibrada.rajce.net/2009_06_30 Můj první blesk. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

To me tak strasne sere fakt..Morava to tu cely vyprodukuje a zbytek jde na cechy.. a pak vsetin zlin a my a tak maji z toho hovno..at uz se konecne otoci to blby proudeni,tohle me fakt nehorazne sere!
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Matěj Grék píše:U Ostravy buňka která pouhým okem rapidně chcípá... ze začátku byla vidět i malá húlava, ta se nakonec jakoby od bouřky odpoutala a nic z toho... srážky se jakoby vypařujou - mizí. Vidím to bledě :(
Z okna bylo vidět, jak sílí bouře směrem na Orlovou a těsně před Ostravou mizí před očima. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Qw3Rtzui0p píše:To me tak strasne sere fakt..Morava to tu cely vyprodukuje a zbytek jde na cechy.. a pak vsetin zlin a my a tak maji z toho hovno..at uz se konecne otoci to blby proudeni,tohle me fakt nehorazne sere!
Jojo v této situaci jsou oblasti, kde prostě bouřky nedolezou a nedolezou. Tady na střední Moravě za 5 dní 5mm, kousek na západ však je situce zcela jiná. Když to jde od východu, tak sežerou Beskydy, od SV to pak slábne a ná západ odemně to pokrašuje směrem pryč. No sobota už tuto situaci snad pohřbí.
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Qw3Rtzui0p píše:To me tak strasne sere fakt..Morava to tu cely vyprodukuje a zbytek jde na cechy.. a pak vsetin zlin a my a tak maji z toho hovno..at uz se konecne otoci to blby proudeni,tohle me fakt nehorazne sere!
Má slova příteli !!! Já taky už snad 3 roky prskám zlostí... poněvadž je fakt, že všechno ale doopravdy všechno vždycky sežere Ostrava-Poruba nebo Ostrava-Fifejdy a na Ostravu-Dubinu a Bělský les už nedojde absolutně nic... dnes tomu bylo tak samo. Ta bouřka co teď přišla vyprodukovala snad 13 blesků nad Porubou, a pak najednou chcípla a ještě k tomu si to pádila bokem. Chtělo by to nějakej dlouhodobej srážkoměr tady na Dubině ať mi všichni věříte, protože už to vážně není možné.
ing.richard kubala
Příspěvky: 8
Registrován: 26 čer 2009 20:18
Bydliště: Bratislava Dolne hony
Kontaktovat uživatele:

Ešte raz z Bratislavy , druha búrrka ide priamo od východu az juhovýchodu a zdá sa este silnejsia , blesk za bleskom udiera do Slovnaftu, Burka od Trnavy ako keby sa prehúpla smerom na zapad cez Karpaty
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem tu dneska mel jednu peknou bourku s docela silnou elektrickou aktivitou. Videl jsem nejvice blesku v tomhle roce(pres 10 CG a CC), jinak bylo i spousta tech, co jsem zaregistroval jen podle hrmeni, takze jsem nadmiru spokojen. Jinak ale ten aktualni pohled na radar mluvi za vse Litomysl = bourkova dira :envy:
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Na PRahu je vydán IVEJ, a to oprávněně. Jedna prda za druhou zde. Přívalový déšt už zeslábl.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Nevím, jestli bych teď chtěl, nebo nechtěl být v Benešově. :D :tmi:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Ta bouřka tu stojí. Nikam se ji nechce.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“