Bouřky 30.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Instabiliter

30 čer 2009 18:00

Tak u nás poslední bouřky dozněly, dnes jsme tu měli celkem dvě, takže za červen 4 bouřky ve 3 bouřkových dnech (úžasnej výkon :lol: ), letního dne dnes nebylo dosaženo (za celej červen jen 2x). První bouřka (multicela) vznikla kolem poledne, projevila s pořádným lijákem, druhá vznikla kolem 5 hodiny, ta nás těsně minula západně, skládala se za dvou buněk, které se po sobě vystřídaly, lítaly mezi nima pravděpodobně i anwil crawlery, podle pomalu nastupujících "bublavých" hromů, bouřka dala i pár CG+ z kovadliny. Aktuálně se mi naskýtá nádhernej pohled na osvícený kovadliny cumulonimbů daleko na východě.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 18:11

Po 3 hodině naskočila nad Olomoucí bouřka a hned bylo na radaru vidět že s kroupama. Později ma kamarád potvrdil ža byly v Olomouci 1,5 cm kroupy. Já se vydal bouřku stíhat až do Křelova u Olomouce. Tam jsem ji dohnal a zažil 2x blízký úder pod 100 m. Bouřky se pohybovala dost pomalu a vůbec nebyla fotogenická, takže foto nic moc... Tak snad příště...
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

30 čer 2009 19:07

Tak tady už je po všem, ještě přetrvává mírný déšť, teplota klesla z 27°C na 20°C. Bouřka se vytvořila přímo nad Prahou a neměla se k sebemenšímu pohybu. Jádro bylo odemě vzdálené cca. 500 m, přičemž stále svítilo slunce a jen mírně pršelo, zato byly desítky CG i CC blesků pod 1 km, 5 blesků pod 300 m a 2 blesky v bezprostřední blízkosti pod 100 m. Bomby to byly hodně slušné, při dvou CG blescích, které uhodily v rychlém sledu po sobě mi detonace připoměly výbuchy velkého ohňostoje. Srážek u nás nespadlo mnoho, jelikož nás žádné jádro přímo nezasáhlo. :rain: :sun:

Obrázek
Dáša
Člen AMS

30 čer 2009 19:32

Tak dnešní den opět nezklamal :devil: . Sice bouřka, která se tvořila přímo nad Prahou Žižkov minula, nicméně pár blízkých úderů sem zavítalo také. Vývoj jsem zachytila na fotkách a i když se opět vyskytlo poměrně dost krásných CG blesků, bohužel jsem dnes nebyla opět s jejich ulovením úspěšná, jako kolega Ondris, kterému k úlovku gratuluju :lol:
Hlavní srážkové jádro Žižkov minulo, ale už asi přes hodinu z těch zbytků po této bouřce prší.

http://ditaf.rajce.idnes.cz/Bourka_30.6.09/
Lovec bouří

30 čer 2009 19:33

Zdravím. Až teďka u klávesnice mě pomalu opouští běsnost z nezdarů za poslední bouřkové dny zachytit blesk. Dneska už sem se vytočil tak, že když mi o necelou hodinu utekla Rožnovská bouřka, nasedl sem do křápu a vyjel 30km severozápadně od Kopřivnice za Klimkovice, kam se k večeru řítila od východu poměrně blesky slušně vybavená bouřka. Jak jsem vyskočil z auta, tak byla nedaleko ode mě. Párkrát zahřmělo, a jak sem nastavil stativ a foťák, tak nic. Zlostí sem rozdupal pet láhev (recykluju :) ) a po 45minutovém čekání na zázrak, který se samozřejmě nestal, jsem opět bez blesků jel dom. Kdyby aspoň byly pěkné mraky, ale všude jakýsi opar, ble. Přeju všem bouřkařům co nejméně takových zážitků.
Qw3Rtzui0p

30 čer 2009 19:38

Lovec bouří píše:Zdravím. Až teďka u klávesnice mě pomalu opouští běsnost z nezdarů za poslední bouřkové dny zachytit blesk. Dneska už sem se vytočil tak, že když mi o necelou hodinu utekla Rožnovská bouřka, nasedl sem do křápu a vyjel 30km severozápadně od Kopřivnice za Klimkovice, kam se k večeru řítila od východu poměrně blesky slušně vybavená bouřka. Jak jsem vyskočil z auta, tak byla nedaleko ode mě. Párkrát zahřmělo, a jak sem nastavil stativ a foťák, tak nic. Zlostí sem rozdupal pet láhev (recykluju :) ) a po 45minutovém čekání na zázrak, který se samozřejmě nestal, jsem opět bez blesků jel dom. Kdyby aspoň byly pěkné mraky, ale všude jakýsi opar, ble. Přeju všem bouřkařům co nejméně takových zážitků.
aspon nejsem sam kdo susi hubu tady za posledni tyden nespadlo ani 5mm srazek,je to tu strasny,sucho,bez bourek,proste dira,des bes,je mi do breku kdyz vidim jak ste vsichni neco ulovili nebo videli nejakou peknou bourky za posledny dny,uz me to vazne zacina stvat,jinak gratuluju k peknemu blesku:)
supercela
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 19:38

Zdravím ze suchého :( krajního západu. Tady jak jinak NIC. Je to tady zakletý. Já se snad odstěhuju. Hřmělo tady asi 4 hodiny, nakonec nakapalo z rozpadlé bouřky 2 mm. Tady snad nikdy nic nebude. Řeku ani potok tady nemáme, že by nás přívalák vyplavil Tak sakra proč tady nic není!!!!!!! :evil: Asi tady má opravdu velký vliv na bouřky plocha obnažená dolovou činností. Asi proto mají všude okolo extrémy. My jim tady nasypeme do vzduchu kondenzační jádra v podobě uhelného prachu a všude máte bouřkové žně. :!: :!: :!: Já snad místo počasí začnu sledovat telenovely. Tam se aspoň něco děje. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 20:04

Budu se opakovat ale i dnes odpoledne nás zasáhla silná průtrž mračen tak jako včera.Za hodinu napršelo 33mm a za červen máme skoro rekordních 193mm! Bouřka byla taky velmi silná velké množství blesků i hřmění jednou to muselo prásknůt i do vedení velice blízko protože i TV nám odešla. To je už hrůza děs s těmi bůřkami a hlavně teda s přívalovým deštěm půda je přesycená aspoň tady na Hodonínsku jinde je i poměrně sucho. :lol: :x
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Tom
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 20:26

Qw3Rtzui0p píše:
Lovec bouří píše:Zdravím. Až teďka u klávesnice mě pomalu opouští běsnost z nezdarů za poslední bouřkové dny zachytit blesk. Dneska už sem se vytočil tak, že když mi o necelou hodinu utekla Rožnovská bouřka, nasedl sem do křápu a vyjel 30km severozápadně od Kopřivnice za Klimkovice, kam se k večeru řítila od východu poměrně blesky slušně vybavená bouřka. Jak jsem vyskočil z auta, tak byla nedaleko ode mě. Párkrát zahřmělo, a jak sem nastavil stativ a foťák, tak nic. Zlostí sem rozdupal pet láhev (recykluju :) ) a po 45minutovém čekání na zázrak, který se samozřejmě nestal, jsem opět bez blesků jel dom. Kdyby aspoň byly pěkné mraky, ale všude jakýsi opar, ble. Přeju všem bouřkařům co nejméně takových zážitků.
aspon nejsem sam kdo susi hubu tady za posledni tyden nespadlo ani 5mm srazek,je to tu strasny,sucho,bez bourek,proste dira,des bes,je mi do breku kdyz vidim jak ste vsichni neco ulovili nebo videli nejakou peknou bourky za posledny dny,uz me to vazne zacina stvat,jinak gratuluju k peknemu blesku:)
No tak já se taky přidám dnes 0.0mm překvapuje to někoho?Mě ne klasika bouřka přícházela od SV ale 1. se před náma rozpadla a za 2. aby toho nebylo málo za náma se zase spojila takže asi tak ani kapka deště!!
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 20:29

Hodonínsko plave a já se tady také totálně nudím - letos pořád velké NIC (pouze vzdálené hřmění) a za poslední týden tu spadlo asi 10 mm srážek a to ještě mimo bouřky... :(

Dnes posílám aspoň fotku "olomoucké" bouřky, ale je to foceno z mobilu a kvalita tomu odpovídá (ale je tam hezký pileus):
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 20:30

Dnešní bouřka v Praze se vypršela zde a mělo to následky na místní potoky. Dalejský potok pod klukovickým koupalištěm měl kulminační průtok 2,5 m3/s. Jak to vypadá jen při 1,8 m3/s si udělejte zde: http://www.zelezniceck.cz/Dalejskypotok/DSC00034.JPG
http://www.zelezniceck.cz/Dalejskypotok/DSC00035.JPG
http://www.zelezniceck.cz/Dalejskypotok/DSC00036.JPG
http://www.zelezniceck.cz/Dalejskypotok/DSC00037.JPG
http://www.zelezniceck.cz/Dalejskypotok/DSC00038.JPG
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 20:32

//hodoninsky.denik.cz/nehody/dest-opet-zaplavil-silnice-i-sklepy-na-hodoninsku.html
Důkaz že u nás byla průtrž že nepřeháním tak jak si někteří myslí.Už by to mohlo na čas skončit ty průtrže. :x
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
dolik

30 čer 2009 21:00

Můj úlovek při přechodu bouřky Broumovskem http://mdolik.rajce.idnes.cz/Blesky_30. ... 214225.jpg
Trochu odlesk okna, ale byla to pořádná rána...
Amerika

30 čer 2009 21:03

Hovno, prostě HOVNO!!!! Dnešek + včerejšek = 0,00 mm srážek. Za poslední tejden v bouřkách směšný desetiny milimetrů. Kdy že to má končit v sobotu? Už se těšim na neděli, kdy bude už alespoň minimální šance na bouřku. Do tý doby bude zaručeně sušák.
Ondris: Gratuluju. Já jsem ty vaše bouřky fotil ze Slanýho. Vypadaly celkem zajímavě, protože naštěstí byly bez balastu. Možná sem hodim fotky, když mi zbyde čas.
PS: Přeju pevné nervy všem nulovým stormchaserům!
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 21:06

Přidám i já své prožitky z Olomoucké bouřky. Byl jsem zhruba ve 14:30 v Olomouci (v Holici) a jel jsem z Holice domů. Ovšem než jsem se vydal na cestu, tak jsem pořádně prostudoval nebe, jestli náhodou se nepřiblíží nějaká bouřka. Skutečně jsem viděl nějaké vzdálené bouřky, ale že by něco bylo přímo nademnou, to teda vůbec. Přijedu domů do Bělkovic (zhruba 10km severně od Olomouce) a nestačím se divit, slyším hromy z bouřky nad Olomoucí. Tak jsem nasedl do auta a jel jsem za Bělkovice na kopec. Skutečně mne mrzí, že jsem se nevydal za bouřkou, protože jsem viděl samé blesky mrak zem (až 5 blesků za minutu), ale ještě více mě vadí, že jsem neviděl vývoj této bouřky, protože to byl fakt fofr.
Zhruba v 15:00 jel z Holice tata domů z práce na kole a říkal mi, že jeden blesk uhodil tak blízko až ho málem ohlušující rána smetla z kola jak se lekl.
sawyer

30 čer 2009 21:11

U nás to eda vypadalo nadějně a nakonec kromě asi 2mm srážek a pár vzdálených zahřmění nic :-@
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

30 čer 2009 22:24

dolik píše:Můj úlovek při přechodu bouřky Broumovskem http://mdolik.rajce.idnes.cz/Blesky_30. ... 214225.jpg
Trochu odlesk okna, ale byla to pořádná rána...
Tak takováhle "hovádka" byly slyšet právě až u nás (mezi 18:20 a 19:15).
sawyer

30 čer 2009 22:53

Dívám se že máte dost dobrých ulovků...jak to fotíte? Máte nsatvený na foťaku „kulomet“ ze proste fotite jednu fotku za druhou a cekate az se blyskne?
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Amerika

30 čer 2009 23:21

Takhle vypadala bouřka nad Prahou (mimo první fotky)
http://hailstorm.rajce.idnes.cz/Vzdalen ... y_30.6.09/
Dolík: To se opravdu povedlo. Blesků vyfocenejch z takovýhle blízkosti jsem na netu za celou dobu surfování našel asi jen dva!
Čurbas
Kontaktovat uživatele:

01 črc 2009 01:20

Puvodni kovadlina smerujici z JV http://curbas.rajce.idnes.cz/Bourka_30.6.2009/
Sraskovy uhrn 1az 2 mm , bleskova aktivita zadna jen par hromu z rakouska . Jinak nas to zase krasne obeslo , vcerejsi den povazuji za vydareny :)
djwiktor
Kontaktovat uživatele:

01 črc 2009 06:01

Takze vcerajsok stal u nas na Zapadnom Slovensku zato..
prikladam par foto, na albume je cely popis toho co bolo.. zrazky boli neskutocne, hustota kvapiek velkych ako palec bola taka, ze nebolo vidno pred auto 2 metre.. Cas bol okolo 17:00

http://djwiktor.rajce.idnes.cz/Kratka_b ... 30.6.2009/
Stormchasing na slovensku > Stormchasers.sk
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

01 črc 2009 08:58

Včera krásna búrka na západ od Brna - pozoroval som možno ku 100 bleskov CG :-)... ČHMÚ by sa ale mohol krotiť so správami IVEJ - žiadna búrka v posledných dňoch naozaj nebola "extrémnym rizikom".
Lancaster

01 črc 2009 10:48

Včerajšia búrka tu na SZ SR v popoludňajších hodinách nebola vôbec špecifická zrážkami, tých bolo málo, ani štruktúra nebola významnejšia, ale išlo o bleskovo najaktívnejšiu a najnebezpečnejšiu búrku toho roku tu v mojej lokalite. Na moje prekvapenie, večer ešte došlo k iniciácii ďalšieho Cb mraku, ktorý prerástol v búrku, k nám však už nezasiahol, ponúkam však peknú snímku jeho kovadliny z 19:20 h SELČ:

http://img37.imageshack.us/img37/1345/snmka000.jpg
Lepšie je byť občas nechápavý ako večne nepochopený...
daffka

01 črc 2009 12:04

V Praze - Stodůlkách včera v 18:00 to byl přímo masakr! Začalo to vyloženě nečekaně.Blesky cca každých 20 sekund a všechny hodně blízko. Bouřka se vůbec nehnula z místa,takže minimálně 30 minut děsně lilo.Po ulicích tekly potoky vody.
karas
Kontaktovat uživatele:

01 črc 2009 12:08

Včera bola situácia podobná piatku a sobote, búrkové jadrá vznikali a silneli nad našim územím a elektrická aktivita sa zintenzívňovala až za Galantou smerom na Bratislavu. Bolo pár blízkych CG bleskov, no väčšina bola CC. Lejak tu bol poriadny, no na sobotu to nemalo! V sobotu intenzívny dážď - podobný tomu včerajšiemu, no trval až cca. 45min!!!
Keď bude pršať do piatku, bude to už 2. týždeň čo prší každý deň. Je to tu jak v dažďovom pralese! :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“