Bouřky 29.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak nakonec přeci jen bouřka dorazila a myslím, že i docela stála za to. Jelikož jsem se přeci jen do té hospody vytáhnout nechala, tak jsem z ní měla prd ;( , jen jsem registrovala poměrně blízké údery. Jeden šel i na tuty do vysílače, což je něco na co už 5 dní čekám, protože mám na něj dobrý výhled. Ale možná všechno ještě není úplně ztraceno. Zdá se mi, že na východě je opět temno, tak uvidím.. ;)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ta oblačnost šla od nás k vám a byla pěkně tmavá.Z té právě byla ta mohutná průtrž mračen a silná bouře. :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tak za dnesek nas jen lizl okraj bourky videl sem 0 blesku ale slysel asi 5 hromu srazkovy uhrn asi 0.2mm pro dnesek,jinak je tu nehorazny sucho,10cm pod pudou je sucho,kdyby dosel prival tak plavem..
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Takže u nás nakonec překvápko. Už jsem ani v nic nedoufal, že se tady něco vyklube přímo u nás. No vytvořila se docela silná buňka ze které pořádně hřmělo. Blesky byly krásné CG, později i CC.Pak se spustil krátký prudší liják, který ale jen pokropil chodníky a za hodinu vše uschlo. Na pět sekund nám vypli i elektřinu, zůstal jsem ve výtahu :evil: ..Buňka asi po hodině zanikla. Jinak po bouřce opět dusno a parno. :x
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes bylo opět marné čekání na něco "většího". K večeru přišla slabá bouřka od JV, spadlo pár kapek deště a bylo vidět (a slyšet) pár vzdálených výbojů, většinou CG-. Prostě všude kolem jsou přívaly deště, ale tady za celý červen spadl sotva srážkový průměr... :? Stále marně čekám na letošní první silnější bouřku a při pohledu na GFS se vše odsune víc na západ a tady bude pouze vedro a dusno bez bouřek. Ale kdo ví... ;-)

Přidávám zrychlené video postupu bouřky (bohužel pouze z foťáčku) - líbí se mi hlavně závěr, kdy to pod základnou Cb bublalo a rotovalo...:
http://www.youtube.com/watch?v=h6PRIv3MN5I
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Instabiliter píše: My jsme fakt ztracený místo, aspoň letošní červen. Pouze 2 bouřky v červnu, o tom se mi nezdálo ani v nejhorších snech, navíc jen jedna bouřka toho 16.6. stála za to, nechápu jak jsem mohl v roce 2007 nadávat na 4 červnový bouřky ten rok! Teplotně taky slabota, jen 2 letní dny. Fakt se těšim na něco zbytečně, holt tu mám pomalu po sezoně, jelikož se to tu vybouřilo v dubnu a v květnu, a nevěřim, že to červenec se svejma zoufalejma vysrávkama (zkušenost z minulých let) vůbec vynahradí. :?
Tuhle sezonu už NEZACHRÁNÍ ANI DESET TORNÁD!!! Vpodstatě ještě ani nezačala a podle všeho to vypadá že už asi skončila. Když papírovej vrchol sezony vypadá tekhle, tak ten zbytek už nemůže bejt lepšího než to nic co bylo do teďka. Aby se aspoň nějaké minimum zachránilo, chtělo by to nějakou pořádnou situaci. Při tadytý pitomý níži u nás bouřka nebude ani kdyby to tady stálo tři neděle. Chce to pořádný stabilní bouřky s bílejma odrazama a né takovádle nesmyslná bublanina. Jestli bude takovýdle hrozný počasí ještě tejden, tak z toho dostanu infarkt a můžou si mně připsat jako 15. oběť rozmarného počasí této situace. :lol:
Každej rok si řikám že už to horší bejt nemůže a pokaždý zjišťuju že ano! Bouřek prostě u nás ubejvá. Bejvávalo že byly tak jedna dvě dobrá bouřky za rok, teď je to tak jedna na dva roky.

Jinak před chvílí jsem pozoroval několik vnitřních blesků z tý bouřky nad Prahou, která před tim při západu slunce byla i trošku pohledná.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak druhá dnešní bouřka co tak cca po 22.00 přišla a nad námi umřela byla rozhodně slabší než ta 1. a to i srážkově. Nicméně, když se blížila, ukázala i docela dost CG blesků. Snažila jsem se je zachytit, ale jejich četnost nebyla taková, aby se mi to stylem focení :pokus-omyl podařilo. Připojuju tedy jediné 2 úlovky, které sice nejsou moc kvalitní, ale jsou to vůbec 1. blesky, které jsem zatím vyfotila :) .

http://ditaf.rajce.idnes.cz/bourka_29.06.09/
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Včera tedy v Praze 2 bouřky, u nás napršelo sotva 5 mm, ale zato byla až do noci vidět slušná blýskavice.

fotky zde: http://ondris.rajce.idnes.cz/bourky_29.6.2009/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“