Bouřky 25.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
jirka25
Kontaktovat uživatele:

Krokove napeti se projevuje udajne az od 40m od uderu do zeme.... U nas na majku bochl blesk cca 50m od nas do stromu ze ktereho po cele jeho delce odpadlo spoustu kury. Dalsi ranu sem zazil doma kdy uhodilo naproti do braku cca 30m. Ale uplne nejvetsi jsem zazil v tak 14 letech v kempu kdy uhodilo vedle nas do rybnika. Cca taky 50-70m. Ale byla z techto tri naprosto nejvetsi a nejsilnejsi. Mozna diky te vode?
Qw3Rtzui0p

ja na tabore zazil taky blesk asi tak 100m ode naseho stanu do prasklo do skaly pekna slupka a asi 3s sem nic nevidel
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

CHMU vydal IVEJ... nerozumiem preco.
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

K tem bleskum, ja jsem zazil uder, kdy to uhodilo do transformatoru asi 250 m a to byla aspon slupka. Vyhodilo nam to pojistky.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Mara
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, tady se nám párkrát zablesklo a poprchává tak nějak celý den... http://www.youtube.com/Dvoracekmara
Prdek
Kontaktovat uživatele:

Jsem sice jen zacatecnik, ale ta IVEJ mi taky vubec nejde do hlavy..nevypada to, ze by se neco zvlastniho chystalo...
Lurtz

Ja som mal dnes tak trochu "stormchasersky" zážitok s búrkami.... som z Rajca (20 km od Žiliny). Musel som odcestovať autom do Turčianskych Teplíc... po príchode do Teplíc sa od severu tiahla pekná búrka, za "shelfcloudom" (nebol až taký výrazný) bola taká ďaždová stena, že tam nebolo nič vidno...
Obrázek

dosť silné CG blesky ma prinútili sa rýchlo po vybavení veci vrátiť domov... pri odchode z Teplíc som už pociťoval silné nárazy vetra, no búrka sa stáčala od mojej cesty, tak som sa zastavil a pekne fotil. Po zhotovení pár pekných snímkov som sa vracal smerom na Západ a rovno predomnou sa tvorila veľmi pekná búrková bunka....

Obrázek

v podstate som šiel rovno do nej...aj tam boli pekné CG blesky...tam som už radšej neriskoval a fotil z auta...bunka putovala smerom na JUH, takze nakoniec som sa jej aj tak vyhol. Som rád, vznikli celkom pekné fotky a v podstate aj nečakaný zážitok, keďže pri odchode z domu som pozeral na radar a nebolo v tej oblasti nič výnimočné... búrky vedia pekne prekvapiť

celý album je tu http://lurtz.rajce.idnes.cz/Fotky_s_bur ... 009/#album
Naposledy upravil(a) Lurtz dne 25 čer 2009 20:16, celkem upraveno 1 x.
hasi

tyka se to asi hlavne te bourky co byla za Blanskem. Vedle ivej v meteo zprávách se o tom píše. Pravděpodobně výskyt krup.
Prdek píše:Jsem sice jen zacatecnik, ale ta IVEJ mi taky vubec nejde do hlavy..nevypada to, ze by se neco zvlastniho chystalo...
Qw3Rtzui0p

pekny fotky a vidim i Mammy :) Hele co jinak rikate na to co se deje ve francii a z aglie de zas do ni,na blitzortung to vypada zajimave
Lurtz

ufff....tak tam to vyzerá pekne... dosť vela bleskov...
Prdek
Kontaktovat uživatele:

hasi píše:tyka se to asi hlavne te bourky co byla za Blanskem. Vedle ivej v meteo zprávách se o tom píše. Pravděpodobně výskyt krup.
Prdek píše:Jsem sice jen zacatecnik, ale ta IVEJ mi taky vubec nejde do hlavy..nevypada to, ze by se neco zvlastniho chystalo...
Aha to jsem predtim prehlidl, diky za upozorneni.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Tak nakonec se k nám dohrabala multicelární bouřka přicházející z Polska, aby u nás vydechla naposledy. Od 19:55 SELČ byla pozorovatelná jako mohutný Cb na jihu. Po 19:55 slabě pršelo z předřazené oblačnosti, s bouřkou nesouvisející. Kolem 20:10 nám vyběhla vyvinutá kovadlina přímo nad hlavou a byly slyšitelné první hromy. Zajímavé bylo žluté zabarvení krajiny od světla zapadajícího Slunce odraženého kovadlinou. Od 20:05 opět slabý déšť po dobu 5 minut. Po 20:20 srážky definitivně ustaly, ozývalo se hřmění od JV v dálce přes 15 km. Ve 20:32 dunivý hrom, při dalším výboji pokleslo napětí v síti (vypnutí 2. PC). Po 20:45 již nebyly slyšitelné žádné další hromy, bouřka přešla ve 21:00 již jako slabounká přeháňka.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

V podvečer kolem 20.hodiny se od jihovýchodu natahoval nádherný Cb ale jak došel k nám tak se rozpadl.Na Slovensku z něj byla i bouřka.Teplota 23°C. :)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
beowulf

Dnes to teda neboi žiadne zázraky,nejaké slabšie búrky,pár pekných CG bleskov,organizovanosť búrok bola dosť slabá.Uvidíme čo bude zajtra,možno to bude lepšie.Teraz pozorujem blýskavicu kdesi na juhu stredného SVK,dosť intenzívna blesková aktivita.Vyzerá to na rozpadajúci sa multicell cluster.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

beowulf píše:Teraz pozorujem blýskavicu kdesi na juhu stredného SVK,dosť intenzívna blesková aktivita.Vyzerá to na rozpadajúci sa multicell cluster.
To samé na SV Čech, kde vidím na vzdálenost 30 km četné blýskavice nad Polskem, kde se rozpadá též bouřkový komplex.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Screpheep píše:
Václav Sedláček píše:Barrandov: Přes 20 minut přívalového deště a ještě neustává. Blesky stále v blízkosti do 2-3 km. Pozorovány blesky CC i CG (jeden 600m, druhý 800 m, a pozorovány 3 rychle za sebou ve vzálenosti 1200,1500 a 1700 m, ale vzdušnou čarou od sebe až 3 km! Vyšli z jednoho místa během 1s). Až přestane pršet, půjde zkontrolovat potok, jak se zvedl.
Tak ty tři blesky během 1 sekundy potvrzuju, taky sem viděl. Déšť tak 20- 30 minut, 1 CG tak do 200m, určitě něákej vedlejší barák ale neviděl jsem to, pak alspoň 5 pod 1km jinak alspoň dva šli do kaskád(barrandováci vědí kam) btw, kde bydlíš? já lamačova 911
Zdravím kolegu pozorovatele, bydlím jen o dva baráky dál - 909.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Lukin

dubnany 189 píše:V podvečer kolem 20.hodiny se od jihovýchodu natahoval nádherný Cb ale jak došel k nám tak se rozpadl.Na Slovensku z něj byla i bouřka.Teplota 23°C. :)
Ano byl opravdu nádherný. http://lukin4.rajce.idnes.cz/Osamoceny_Cb/
hasi

Ten IVEJ byl asi opravdu hlavně kvůli té bouřce na Blanensku. V Brťově u Černé Hory napadla souvislá vrstva krup - další podrobnosti nevím.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“