Bouřky/silný vítr/srážky 23.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Dnes se u nás nic zvláštního nedělo,ale teď večer se od V táhnou srážky i bouřky a nějaká nás možná i zasáhne. Podle radaru to vypadá moc dobře. :)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Tak aby jste chlapci a děvčata nebyli zklamáni. Já tady mám krásně mlhavo a budu doufat, když vůbec něco uvidím :?. Třeba se mlha zvedne před příchodem bouřek. Jinač ráno jsem zaregistroval v polospánku jeden blesk a po nějaké době i hrom.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Od toho SV si užíjí možná tak na severu /sevro východě.K nám už toho zas až tak moc nedorazí návětříBeskyd a Jeseníků popř pak Drahanská vrchovina to pěkně potrhají už to znám když jde něco od tama.Dnes se u nás nic ale vůbec nic nedělo nepadla ani kapka deště..Na Aladina se už ani radši nebudu dívat stále se to mění je to těžko předvídatelné jak to se srážkama bude je to prostě jen model.
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

V Jeseníku byl před 6 hodinou přívalový déšť. 30,6 mm napšelo za hoďku. Řeka samozřejmě vystřelila jako divá a už je tam 2. SPA. A další jadýrka postupují z Polska jako by se nechumelilo.. Blesková aktivita momentálně spíš nic než moc.
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak už dorazila rozbitá MCS... přinesla zatím Nb, Cb; 4 CG do vzd. 3 km; max. silný déšť a bezvětří. :? :) Od východu cosi jde, ale...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

No v Ostravě jako obvykle velké kulové:-)
Lovec bouří
Příspěvky: 50
Registrován: 14 črc 2008 18:03
Bydliště: Ženklava, okr. Nový Jičín

Zdravím. Tak už se blýská, konečně, nejbližší blesk teďka 1-2 km. Zvukově velice povedený, ale přes tu mlhu nejni vůbec nic vidět. Ale aspoň tak. Déšť jen mírný.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

U nás se přehnala silná 5 minutová přeháňka a napršelo při ní 1mm srážek.Te´d je bezesrážek ale od východu další určitě dojdů. ;) Je hodně dusno teplota 18,3°C ale vysoká vlhkost až 89% :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
stefco
Příspěvky: 54
Registrován: 30 říj 2008 15:56
Bydliště: Spišská Nová Ves

Zdravím. Tak dnes večer okolo 18.45 hod. sa od východu prihnala búrka. Sprvu zopár hromov a potom ten slejvák, ktorý došiel stál za to. Spustila sa na nás stena zrážok. Krupobitie sa nevyskytlo. Najbližší úder blesku vo vzdialenosti približne 1 km, s efektným zvukom. Momentálne je vonku zamračené a prší. Teplota 15°C
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Dnes u nas na SVK, oblast Sala a okolie, hodil som sa na moje stanoviste, odkial mam nekryty vyhlad na od SV az po JZ a dostal som info ze mam tam jednu bunku, cas okolo 17:12 , smer pohladu S-SZ tak som si pockal, sice presla odo mna priblizne asi 50 km ale mam z toho celkom dost fotiek len neviem kam ich hodit.. skusim to nahadzat na to rajce zajtra z prace, tu je zatial aspon jedna.. myslim ze sa mi podarilo odfotit aj shelf cloud ale nie som si isty ci neslo iba o funnel cloud na tu vzdialenost...

http://tinypic.com/r/28bwpa9/5

dalsie foto zo vcera nahodim zajtra.. . tiez som pofotil oblacny system ktory prisiel neskor zo SV, a prechadzal nado mnou az na JZ, kde sa vyprsal, boli zretelne na nom Cumulus Virga, Cu, Ns a tiez Ac jedno
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Na severozápadě nám nečekaně vyrostlo nový hnízdo přeháněk, takže aspoň něco. Jinak ani dneska jsme nejspíš nedosáhli ani spodní hranice předpovídaných úhrnů. Skoro nic k nám nedošlo, jen se to rozpadalo, jedinej blesk, jedinej hrom, prostě absolutní stormchaserská nula. :(
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Na radaru ten srážkový komplex vypadá nádherně, ovšem skutečnost je mnohem méně přitažlivá; prostě jen normální zahradní deštík, navíc bez jediného blesku. :? Doufám, že do konce týdne ještě bude něco slušnějšího, jinak letošní červen byl bouřkově skoro mrtvý :(
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

To u nás se docela rozpršelo (intenzita mírného deště) a to jsem si myslel že se to před Brnem trhńe a ono houby :D zatím během 50 minut napršely 4 mm
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Zdravím z krajního západu!
Původné jsem nechtěl psát, protože tady se nic neděje ,ale při pohledu na http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?kat=SUM24 musím uznat, že i u nás nastal jeden extrém. Totiž že srážky za 24h jsou tady 0mm, a to není nikde jinde v dosahu radarů. Vy ná tu vodu prostě nechcete pustit :D :D :D. Jinak vítr i tady fičí v nárazech až kolem 50 km/h. Dobrou noc.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ALADINu se zatím stran vydatného deště a větru (myslím tady v Moravské bráně) moc nedaří, vyjma jihu Čech, kde jsou na mnoha místech 3.SPA. 1.SPA jsou místy i v povodí Odry v Jeseníkách, ale jinak byly zatím SV hory pohrom ušetřeny.

Včerejšek byl nudný, zatažený, pár kapek... Večer se od SV přihnalo něco na způsob MCS, ale u nás bylo jen pár vzdálených výbojů a hromů, struktura oblaků nic moc, ale do půlnoci napršelo dalších 18 mm vody.

Teď se žene další série přeháněk a přes den určitě i bouřek a bude pěkné dusno (rosný bod je na +17°C, teplota +18°C).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Naposledy upravil(a) djwiktor dne 24 čer 2009 09:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak i tady něco napršelo a to 6 mm pro srovnání od pátku od počátku deštivého počasí (19.6.) tu napršelo 61 mm oproti jiným částem je to sice zanedbatelné i tak je to dost.
K aktuálnímu počasí je skoro zataženo od SV nějaké srážky tak zřejmě ještě něco dorazí teplota je +19C a vlhkost 80% takže je nepříjemně.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj včera zataženo až skoro zataženo, večer přechodně až oblačno, a občas velmi slabé přeháňky nebo velmi slabý déšť, v noci postupně až polojasno. Tmax 18,9°C Tmin 12,7°C, vítr S-Sv 4-9 m/s s nárazy až 15 m/s (nezměřené ale tipuju i přes 20 m/s), srážky Obrázek 0,5 mm, takže jsem dosáhli na 31,6 mm, tj cca 50% měsíčního normálu (což je směšné, když někde mají 3x tolik za 24h :roll: ) jinak včera ráno v práci spadlý stom, trochu pošramotil okap a propíchal na pár místech střechu, chvíli jsem pozoroval i horizontální rotaci, bohužel jsem zachytil už jen její konec.

Aktuálně 10:50 skoro zataženo, velmi slabý déšť ObrázekObrázekObrázek 15°CObrázek Sv 3 m/s
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

meteo.estranky.sk píše:Tu je môj včerajší úlovok: http://www.meteo.estranky.sk/clanky/bur ... mi-oblakmi
Já nevím jestli má cenu to sem dávat ten odkaz kvalita je tedy fakt šílená.....žádné zajímavé oblaky díky kvalitě teda nevidím.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Tom píše:
meteo.estranky.sk píše:Tu je môj včerajší úlovok: http://www.meteo.estranky.sk/clanky/bur ... mi-oblakmi
Já nevím jestli má cenu to sem dávat ten odkaz kvalita je tedy fakt šílená.....žádné zajímavé oblaky díky kvalitě teda nevidím.
Je tam ješte jeden odkaz a to od jedného pozorovatela ktorý býva nedaleko nasej obce (picasa-google)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“