Bouřky 21.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak se nám na západě blýská. Morava si asi moc neužije.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Teďka se velmi amatérsky zeptám : Copak je to za pěkné rozhraní od Jeseníků po Rakousko, kde na jedné straně se tvoří kumuly a na straně druhé je pěkná jasná hranice bez oblačnosti? Myslím, jestli by mi zde nemohl někdo vysvětlit fyzikální podstatu věci. Děkuji.
sawyer
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2009 21:39
Bydliště: Břeclav

Já doufám, že dnes k nám nic nepřijde!! Dnes by mohlo být příjemné bez bouřkové nedělní odpoledne.
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Dnes už bouřky nebudů ani zitra ale od zítřka má hodně pršat.Dnes bylo příjemně s 21°C a čerstvým SV větrem nárazy 12m/s.Večer slabý větr. :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak dnes byla tady na Jihu docela parádní bouřka s velmi intenzivními srážkami a dokonce slabším krupobitím. Spousta GC i CC blesků. Po bouřce se ochladilo z :sun: 18°C na :rain: 10°C. Dnes tedy moc pěkný úlovek, nato, že jsem nic neočekával! :-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj včera bylo po příjezdu kolem 16h zataženo, přeháňky, jedna z nich přerostla před 17h v bouřku, srážky slabé, postupně mírný déšť, v 18h o5 beze srážek a postupné protrhávání oblačnosti na oblačno, později v noci až skoro jasno Tmax 19,3°C Tmin 8,4°C, vítr V-VJv, později Z do 5 m/s, Srážky včera Obrázek 3,1 mm

Aktuálně 09:00 polojasno ObrázekObrázek 14°CObrázek Sv 2 m/s
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Ondris píše:Tak dnes byla tady na Jihu docela parádní bouřka s velmi intenzivními srážkami a dokonce slabším krupobitím. Spousta GC i CC blesků. Po bouřce se ochladilo z :sun: 18°C na :rain: 10°C. Dnes tedy moc pěkný úlovek, nato, že jsem nic neočekával! :-)
Kde na jihu? :)

Jinak já jsem včera po poledni mrkla na detekci a jelikož se mi zdálo, že se západně od Prahy něco málo rýsuje, tak jsem vystřelila do Šárky...zhruba tak po 2 hodinách jsem to vzdala, přišlo pěkný prd.. :envy:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, to tak bývá, a pak to přijde když to člověk prakticky nečeká:)) ja tu mam dnes spoustu racku a jiného ptactva:)))
Dáša píše:
Ondris píše:Tak dnes byla tady na Jihu docela parádní bouřka s velmi intenzivními srážkami a dokonce slabším krupobitím. Spousta GC i CC blesků. Po bouřce se ochladilo z :sun: 18°C na :rain: 10°C. Dnes tedy moc pěkný úlovek, nato, že jsem nic neočekával! :-)
Kde na jihu? :)

Jinak já jsem včera po poledni mrkla na detekci a jelikož se mi zdálo, že se západně od Prahy něco málo rýsuje, tak jsem vystřelila do Šárky...zhruba tak po 2 hodinách jsem to vzdala, přišlo pěkný prd.. :envy:
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

[quote="Mara"]Zdravim, to tak bývá, a pak to přijde když to člověk prakticky nečeká:)) ja tu mam dnes spoustu racku a jiného ptactva:)
........

to máš pravdu :lol: , já jsem právě na tom jihu chytla minulý týden skoro nejlepší svojí letošní bouřku a to právě v den, kdy jsem žádnou vůbec nečekala.. :lol:
dnes nic nečekám..a nic nepřijde :lol:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

jj, cesty klimatické jsou nevyspitatelné :))doufam, že to letos nebude nuda, ale chci si ponechat střechu : http://www.youtube.com/watch?v=1JZE-zqVwkM
Dáša píše:
Mara píše:Zdravim, to tak bývá, a pak to přijde když to člověk prakticky nečeká:)) ja tu mam dnes spoustu racku a jiného ptactva:)
........

to máš pravdu :lol: , já jsem právě na tom jihu chytla minulý týden skoro nejlepší svojí letošní bouřku a to právě v den, kdy jsem žádnou vůbec nečekala.. :lol:
dnes nic nečekám..a nic nepřijde :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“