Bouřky 9.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

puyol píše:hej na na severu rakouska a na zapade moravy skoro v cechnach se utovrilo nak 4 bourkove bunky a smer mraku je jv takze teoreticky by to mohlo dojit az sem na moravu a slezko :)
V následujících minutách bude zřejmě důležité, zda se spojí jádra nad Žel. horami s jádry na J Moravy. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:
puyol píše:hej na na severu rakouska a na zapade moravy skoro v cechnach se utovrilo nak 4 bourkove bunky a smer mraku je jv takze teoreticky by to mohlo dojit az sem na moravu a slezko :)
V následujících minutách bude zřejmě důležité, zda se spojí jádra nad Žel. horami s jádry na J Moravy. ;)
No k tomu by jeětě pomohlo kdyby se pár buněk vytvořilo někde u Brna. :P Ale těžko říct takhle dopředu.
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Je zajimave se koukat na predpoved od CHMU, ktera zminuje nejsilnejsi bourky na severu a hlavne na vychode Moravy. Skywarn proti tomu vydal predpoved, ktera se sice zminuje o silnych bourkach na severu Cech, ale Moravu skywarn uplne vypustil. :shock:

Dle meho nazoru prave bourky na vychod dorazi k veceru a behem vecera. Soudim take dle druzicovych zaberu.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

to uz se asi nerozpadne to jadro je dost cervene me pride ze ted nejintenzivnejsi bourky jsou na hranici mezi cechami a moravou v cechach uz tak intenzivni nejsou
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás bylo ráno téměr jasno, na obloze jen trošku cirry, dopoledne byla teplota 26,3 °C a foukal teplý vítr. Odpoledne jsem pozorovala na S - SV vyvjející se congestus, který začal přerůstat na Cb a tvořit kovadlinu, ale pak mi ho zakryla ostatní oblačnost. Teď se maličko začíná protrhávat, teplota 24 °C, vítr zesílil.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

mě ale přide kdyý se podívám na nejnovější zánběry satelitu ýe ve vysočině a na hranici mezi čechy-moravou se tvoří takoví pás oblačnosti který má výš základnu
http://www.chmi.cz/meteo/sat/msghrit/ms ... r2_index=0
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

puyol píše:to uz se asi nerozpadne to jadro je dost cervene me pride ze ted nejintenzivnejsi bourky jsou na hranici mezi cechami a moravou v cechach uz tak intenzivni nejsou
Ja bych dával pozor na intenzitu. Nezáleží jenom na tom jak je jádro "červené" ale taky na dalších významějších faktorech. A taky záleží jeslti bouřka spíše místního nebo linearnícho charakteru. 8-)
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

bleskosvod píše:
Ondris píše:Tak nakonec nic. Asi na 15 minut se tu vyjasnilo, tak jsem doufal, že by přeci jen něco... Ale už je tu zpátky ta nesmyslná oblačnost a je to všechno zas v háji! :( :( :(
Ještě sice není všem dnům konec, dneska ale jo... ;(
V praze to dneska bylo zlý. Ocitli jsem se přesně pod hranicí, odkud se biouřky dál na severovýchod začaly tvořit. Já jsem právě jel domu do Slanýho a viděl jsem jak to všechno nadjelo severně. Když jsempřijel, dozvěděl jsem se že tady výrazně hřemělo.
Už nic nečekám, neschopnej západ předává žezlo zkušenějším na východ. Příjemnou zábavu...
PS: Jak tak koukám na poslední radar, některé buňky mi připadají pozřelé. :)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Jdu mrknout jestli už nejde ta jižní rakouská bouřka vidět zatím čus.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše: Už nic nečekám, neschopnej západ předává žezlo zkušenějším na východ. Příjemnou zábavu...
Jasně co taky jinýho žejo. My tady i kdybysme se stavěli na hlavu, tak prostě nic nebude a všechno polknou na to spropadenym východě! :envy: :@ :@ :@ :lol:
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

Ondris píše:
Amerika píše: Už nic nečekám, neschopnej západ předává žezlo zkušenějším na východ. Příjemnou zábavu...
Jasně co taky jinýho žejo. My tady i kdybysme se stavěli na hlavu, tak prostě nic nebude a všechno polknou na to spropadenym východě! :envy: :@ :@ :@ :lol:
hej co dycky vse vyzerou cechy tam jsou nej bourky atd.. jak jsem ted zacal se zajimat o bourky tak jsem se divla na net a ty mraky co jsou v cechach jsem tady v jesenikach nikdy nevidel treba superceli tam mate brutalni tady skoro vubec!!
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

puyol píše:
Ondris píše:
Amerika píše: Už nic nečekám, neschopnej západ předává žezlo zkušenějším na východ. Příjemnou zábavu...
Jasně co taky jinýho žejo. My tady i kdybysme se stavěli na hlavu, tak prostě nic nebude a všechno polknou na to spropadenym východě! :envy: :@ :@ :@ :lol:
hej co dycky vse vyzerou cechy tam jsou nej bourky atd.. jak jsem ted zacal se zajimat o bourky tak jsem se divla na net a ty mraky co jsou v cechach jsem tady v jesenikach nikdy nevidel treba superceli tam mate brutalni tady skoro vubec!!
:lol: Možná tak jižní, to jo, ale to je jinej svět! Pak je tu jedna bouřková díra, která se jmenuje Praha a okolí! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

puyol píše:mě ale přide kdyý se podívám na nejnovější zánběry satelitu ýe ve vysočině a na hranici mezi čechy-moravou se tvoří takoví pás oblačnosti který má výš základnu
http://www.chmi.cz/meteo/sat/msghrit/ms ... r2_index=0
Na družici výšku základny nepoznáš. Ukazuje to akorát horní hranici výšky mraků, respektive velmi zběžně mocnost oblačnosti.

Jinak to co se tvoří v tom vzduchu za frontou to ja docela síla. Vzduch je chladnější, takže barvy trochu přeháněj, ale i tak by tam mohlo bejt něco podobnýho jako u nás předevčírem, včetně tý dohlednosti.
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Poslední obrázek z radaru mě vysloveně nadchl. Takže místo na první třešně asi vyrazím na kopec udělat pár snímečků :devil:
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

Jasně co taky jinýho žejo. My tady i kdybysme se stavěli na hlavu, tak prostě nic nebude a všechno polknou na to spropadenym východě! :envy: :@ :@ :@ :lol:[/quote]
hej co dycky vse vyzerou cechy tam jsou nej bourky atd.. jak jsem ted zacal se zajimat o bourky tak jsem se divla na net a ty mraky co jsou v cechach jsem tady v jesenikach nikdy nevidel treba superceli tam mate brutalni tady skoro vubec!![/quote]

:lol: Možná tak jižní, to jo, ale to je jinej svět! Pak je tu jedna bouřková díra, která se jmenuje Praha a okolí! :lol: :lol:[/quote]
aha to jo hlavně na šumavě tam je pořáád něco podle radaru se tam asi odstěhuju :D
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:
bleskosvod píše:
Ondris píše:Tak nakonec nic. Asi na 15 minut se tu vyjasnilo, tak jsem doufal, že by přeci jen něco... Ale už je tu zpátky ta nesmyslná oblačnost a je to všechno zas v háji! :( :( :(
Ještě sice není všem dnům konec, dneska ale jo... ;(
V praze to dneska bylo zlý. Ocitli jsem se přesně pod hranicí, odkud se biouřky dál na severovýchod začaly tvořit. Já jsem právě jel domu do Slanýho a viděl jsem jak to všechno nadjelo severně. Když jsempřijel, dozvěděl jsem se že tady výrazně hřemělo.
Už nic nečekám, neschopnej západ předává žezlo zkušenějším na východ. Příjemnou zábavu...
PS: Jak tak koukám na poslední radar, některé buňky mi připadají pozřelé. :)

Podezřelé jsou, teď to začalo i trošku svítit 8)
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Zdravim z Liberce, tak tady ,,presla'' spise teda minula nas, takova vysravka...ale aspon par zajimavych mraku, na vyfoceni..ale bohuzel vetsina pres okynka na pude :(
Nebylo poradne odkud fotit...takze nic moc. A v dalce bylo slyset par hromu, ale tak 4-5km a dale vzdalenych. Proste nic moc, ale aspon neco. Jo a jeste se celkem zvednul vitr, pred prichodem, ale tak odhadem kolem 10m/s, mozna vic a dest taky nic moc, stredne silna prehanecka. Mno, uvidime jestli jeste dneska sem neco zavita a jinak vsem preji dobry lov! a hodne zdaru pri foceni/nataceni, pokud bude teda co. ;)
Ecit. Momentalne se to zase protrhalo a je polojasno az oblacno. Jinak teplota klesla z asi 22°C na 17°C a je tam hnedka prijemnejsi a cistejsi vzduch, bez dusna 8-)
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

podle novich snimku na radaru se tovri takoval ajna bourek konecne se to spojilo jo!!!!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak ta bouřka u Orlických Hor pomalu zdechává aspoň podle detekce... :x
Zdravím z Třince !!!
Tomáš.Malek
Příspěvky: 89
Registrován: 23 bře 2009 23:26
Bydliště: Praha - Vinohrady

Ondris píše:Tak tady bylo ráno polojasno a nyní je bohužel zataženo všelijakým humusem, takže to vypadá, že s bouřkama tu máme dnes opět útrum. :( Teplota je 21°C a začíná slabě poprchávat. Ani mi nepřipadá že je právě červen, ten totiž vypadá trochu jinak... :?
pravda na červen to nevypadá s bouřkama ani počasím. je to spíše takový vlahý a mírný květen některé dny ojediněle deštivý říjen. Ale na druhou stranu jsem rád že není takový podělaný vedro jako býva jindy v tuto dobu kdy je denně přes třicet a ve městě je to na chcípnutí a nedá se ani v noci spát. to je tohle lepší.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dobré odpoledne, tak sem se pozvolna sunou kopce šlehačky zhruba ze zapadoseveru, vypada to hustě :inlove: jinak před chvili sprchlo, ale jen tak zběžně pár kapek
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

ahoj ve spolek.Tak tady spadlo pár kapek a byl konec .Viděl jsem dva blesky.Nad měmeckem se začaly spojovat bouřkové buňky do "lajny".Myslíte že to zase nechcípne :? Ahoj Honza
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Tomáš.Malek píše:
Ondris píše:Tak tady bylo ráno polojasno a nyní je bohužel zataženo všelijakým humusem, takže to vypadá, že s bouřkama tu máme dnes opět útrum. :( Teplota je 21°C a začíná slabě poprchávat. Ani mi nepřipadá že je právě červen, ten totiž vypadá trochu jinak... :?
pravda na červen to nevypadá s bouřkama ani počasím. je to spíše takový vlahý a mírný květen některé dny ojediněle deštivý říjen. Ale na druhou stranu jsem rád že není takový podělaný vedro jako býva jindy v tuto dobu kdy je denně přes třicet a ve městě je to na chcípnutí a nedá se ani v noci spát. to je tohle lepší.
Tak s tim vedrem, jsem taky celkem rad, ze neni...pro me jsou idealni teploty tak max. do 25°C ale ideal, tak kolem 20-22°C.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Ja porad doufam, ze ta lajna poradne vznikne, ale mam obavu, ze z toho bude prd
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Ja porad doufam, ze ta lajna poradne vznikne, ale mam obavu, ze z toho bude prd
Taky si myslím že z toho bude prd... to snad už není možné :@
Zdravím z Třince !!!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“