Bouřky 9.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

ja na to uplne cucim to je neuveritelny,a sila?LP,CS,HP? ja bych to tipoval na CS asi ale s takovou jak sili tak to je fakt neuveritelny,dneska to bude jeste dlouha noc!
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Hlavně tady už je odraz velmi imopozantní. Sama existence buňky přes půl hodiny a jistá stáčivost naznačují supercelární povahu.
0906092230.gif
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

staci se doprava no,ale vypada to vskutku nadherne,dekuju rakusakum za ni!Ze bysme se konecne dockali a meli nejsilnejsi bourku dnes my?:-PTen odraz je ale extremni!smeruje severo vychodne ta boure porad takze dojde i do brna doufam
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Qw3Rtzui0p píše:ja na to uplne cucim to je neuveritelny,a sila?LP,CS,HP? ja bych to tipoval na CS asi ale s takovou jak sili tak to je fakt neuveritelny,dneska to bude jeste dlouha noc!
Síla ? No jestli takhle povalí dál, tak bych si ji přál někde kousek vedle. Asi CS, ale to fakt hádám. Jestli ji uvdíš a máš foťák, tak se snaž nafotit co nejvíc. Už jem viděl fotky wall cloudu osvíceného blesky.
Je pravostáčivá, takže Brno je ze hry venku...
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Mno, tak tohle jsem uz ani necekal, takhle pozde, co se tam u vas vali za krasu! ;)
Hm, takze vas mine?! Mrcha jedna...
Naposledy upravil(a) IMP dne 09 čer 2009 23:47, celkem upraveno 1 x.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

To je fakt narez,no uvidime co se stane,kazdopadne ale nevim jak muj mobil s 5mpx fotkem bude zvladat ale budu se snazit
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

mno ja bydlim ve slavkove u brna to je trosku niz a bliska se mi ne zrovna optimalne,ale pekne v dali,wall cloud sem nevidel a nevim jestli to tudy projde
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tak to sem teda zvedavej jestli to tudy pujde ale nezda se mi ze by se zas tak rapidne stacela,bliska se porad tam kde se bliskalo a uz zacalo i mirne prset,jak to vypada v brne?
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Byl jsem teď chvíli na střeše ale začalo poprchat, tak jsem raději slezl. Za vlhka by to dolů pěkně klouzalo. Na západě občas projede oblohou CC, ale jsou obrovké, dlouhé několik km. Na jihu docela výrazná blesková aktivita, leč zatím příliš daleko.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Qw3Rtzui0p píše:To je fakt narez,no uvidime co se stane,kazdopadne ale nevim jak muj mobil s 5mpx fotkem bude zvladat ale budu se snazit
Já jsem jednou fotil taky s 5 Mpx, bylo to zašuměné, ale hlavní je uzávěrka. Moje maximum 2 sekundy tehdy stačilo.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

IMP píše:Mno, tak tohle jsem uz ani necekal, takhle pozde, co se tam u vas vali za krasu! ;)
Hm, takze vas mine?! Mrcha jedna...
To je klasika. Supercely bez výjimky podjíždí. Aspoň u nás. V postatě se opakuje sobota, akorát je tak o 20-30 km blíže.
0906092300.gif
Supercela asi nepřežije. Začínají se před ní formovat další buňky a ty ji spolehlivě odrovnají.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

mno ale i presto neco by pres nas mohlo jit podle radaru to nevypada zas tak ztracene,neco by mohlo byt,lepsi jak dratem do oka:)
Sice Supercely si neuzijeme ale par blesku na spani by byt mohlo:D
Ale je to skoda no,vysavacny bunky:(
Naposledy upravil(a) Qw3Rtzui0p dne 10 čer 2009 00:08, celkem upraveno 1 x.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Qw3Rtzui0p píše:mno ale i presto neco by pres nas mohlo jit podle radaru to nevypada zas tak ztracene,neco by mohlo byt,lepsi jak dratem do oka:)Ale pekne sili no
Zatím se blíží. Ale myslím si, že před tou sc vyrostou ty buňky, co tam už jsou a zadusí ji. Nebo se to nějak spojí a to by bylo maso.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
IMP píše:Mno, tak tohle jsem uz ani necekal, takhle pozde, co se tam u vas vali za krasu! ;)
Hm, takze vas mine?! Mrcha jedna...
To je klasika. Supercely bez výjimky podjíždí. Aspoň u nás. V postatě se opakuje sobota, akorát je tak o 20-30 km blíže.
0906092300.gif
Supercela asi nepřežije. Začínají se před ní formovat další buňky a ty ji spolehlivě odrovnají.
Hm, to je fakt..v tu sobotu jsem na ten radar taky cumnel a byla tam celkem pobliz vas, mrska. Vypada to s ni nejak blbe, taky jsem si toho vsiml.
Mno, jelikoz uz jsem nejak unavenej a u me se s nejvetsi pravdepodobnosti, uz nic dit nebude, tak jdu chrnet ;)
Dobrou vsem.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

noo to by bylo,to by slo velice neprijemne pres nas ale nevim slavkov u tak asi o 15km vic najih nez brno,tak neco by tu snad mohlo byt:)Mam jedno video CC blesku ve vzdalenosti asi 20-30Km v DVD kvalite mobilem:D
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Ted bylo snad videt CC 5km dlouhy,peknej blesk,tady prsi a nehne se ani listek,uz i dokonce hrmi,tak sem zvedavej co se bude dit dal
Jak to myslis ze s ni dopadne?Sakra proc ten radar neni rychlejsi:D
Hmmm ve znojme jim to pekne vali
http://www.plovarnalouka-znojmo.cz/wp/c ... urebig.php
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Budu pesimista, ale kovadlina se začíná nasouvat na půl Moravy a co je horší, přímo před bouřky. S takovou se dá očekávat aktivita na jihu. Velmi mi to připomíná sobotu, akorát to nikdo nečekal.
Úder pod 2 km v Brně.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 10 čer 2009 00:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Tentokrat zrejme o supercelu neslo. Napriek tomu, impozantne vyzerajuca bunka :-)
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Znojmo,Breclav se s takovou budou mit,no uvidime jeste 8 minut na radar.snimek a podle nej se uvidi,prosim at to hlavne vydrzi
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tomas Pucik píše:Tentokrat zrejme o supercelu neslo. Napriek tomu, impozantne vyzerajuca bunka :-)
Kazíš radost. Ale ten odraz je perfektní. Každopádně být v jádru, asi by to byl silný zážitek.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Qw3Rtzui0p píše:Ted bylo snad videt CC 5km dlouhy,peknej blesk,tady prsi a nehne se ani listek,uz i dokonce hrmi,tak sem zvedavej co se bude dit dal
Jak to myslis ze s ni dopadne?Sakra proc ten radar neni rychlejsi:D
Hmmm ve znojme jim to pekne vali
http://www.plovarnalouka-znojmo.cz/wp/c ... urebig.php
Znojmo je letos místo zaslíbené. Dvě blízké velmi silné bouře a 26.5. se k nim hnala ta lajna s odrazy k 60 dbz, babička tam byla na návštěvě a říkala, že viděla úžasné blesky přes půl oblohy. A já v Brně sušil hubu do půl druhé aby to nakonec chcíplo těsně před městem.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Sakra skoda ze babicka nemuze fotit ona bydli kousek od Mikulova:DTo teda souhlasim,v jadru toho vseho,to musi byt opravdu mazec,tak to uz tu bude brzo taky a so srazky zatim v brne?Prehanka nebo neco vic?Sakra at uz te radar je vyhodnocenej :D
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Qw3Rtzui0p píše:Sakra skoda ze babicka nemuze fotit ona bydli kousek od Mikulova:DTo teda souhlasim,v jadru toho vseho,to musi byt opravdu mazec,tak to uz tu bude brzo taky a so srazky zatim v brne?Prehanka nebo neco vic?Sakra at uz te radar je vyhodnocenej :D
V Brně už prší. Ale blesková aktivita ustala.
PS: Pořiď babičce digitál, nějaký kompakt s nastavitelými základními parametry (a hlavně expozičním časem aspoň 30 s) a nauč ji fotit. I když tobě by se něco takového taky hodilo. Nebo rovnou nějaká zrcadlovka.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

zrcadlovka?Co to je?Ja mam akorad muj N82 nokii s xenonem 5mpx fotak a carl zeiss optikou ale s tim nic nevykouzlim:D
Hmm tak radar me moc nepotesil:(Vypada to spatne jadro skoro zaniklo a je po supercele:(
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak se so celé rozflajzlo. Kdybych šel chrnět, tak bych zaspal sc, ale takhle to akorát zdechne. Akorát nějaká blesková aktivita bude.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“