Bouřky 9.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

Ahoj zatím nic ale u nás ráno ted se vytvořila bouřka tady přikládám obrázek jak mělo pršet
skuste dát třetí hodinu ráno a pul hodin a tam je taková nevýrazá bouřka podle chmi.
Opak je pravdou přšla přes nás a taková prutrř mračen že za 5 - 10 min muselo nejmin spadnout dobrych 30 mm
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

puyol píše:Ahoj zatím nic ale u nás ráno ted se vytvořila bouřka tady přikládám obrázek jak mělo pršet
skuste dát třetí hodinu ráno a pul hodin a tam je taková nevýrazá bouřka podle chmi.
Opak je pravdou přšla přes nás a taková prutrř mračen že za 5 - 10 min muselo nejmin spadnout dobrych 30 mm
1) to je kde? 2) bych to vzhledem k počítání srážek šoupnul za včerejšek 3) se mi nezdá, že by za těch pár min spadlo 30 mm ... nebo to tam přijela měřit nova? :D

jinak u nás zatím polojasno nějaké cirry + Ac a As, příjemně teplo, na západě už je je srážková lajna možná i s nějakou bouřkou, na detekci zatím nic
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

"puyol" - napsal jsem ti SZ.

Jinak tady http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 319#p12319 píšu, že by měl každý uvést místo pozorování (bydliště). Pokud vím, tak "puyol" je ze Zlatých Hor v Jeseníkách.

Podle srážkových úhrnů na webu ČHMÚ http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php ... 2009060906 tam k ránu na velmi blízké stanici spadly 4 mm srážek. V okolí mohlo pršet víc, ale na 30 mm nevěřím ani náhodou. :@
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

tak ja nwm tak ale prselo fakt dost rikam ze nejmin 20 muselo spadnout radar taky neukazoval buhvi co a prselo.
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

jo a kdyby neco tak mozna mohlo spadnout 4 ale podle me fakt minimalne 10-20 a kdyztak jsem novi tak kdybych jse milim tak prominte :(
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Michal Geryk píše:"puyol" - napsal jsem ti SZ.

Jinak tady http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 319#p12319 píšu, že by měl každý uvést místo pozorování (bydliště). Pokud vím, tak "puyol" je ze Zlatých Hor v Jeseníkách.

Podle srážkových úhrnů na webu ČHMÚ http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php ... 2009060906 tam k ránu na velmi blízké stanici spadly 4 mm srážek. V okolí mohlo pršet víc, ale na 30 mm nevěřím ani náhodou. :@
tak naštěstí v tu dobu bylo "jediné možné" v Jeseníkách, ale být toho víc ... ne nadarmo to tam je psané.

v počasí "nepříjemná" změna převládá skoro zataženo, Ac, As, Ci, Cs, a Cc, pár osamělých Cu hum a med a na severu con resp asi možná Cb, ale je to schované. T 22°C, naštěstí zatím neni nějak výraznější dusno, ale chtělo by to vyjasnění. Vítr jen slabý prom.

PS: 4puyol ono to vypadá leckdy hodně a myslim že těch 10 mm za bouřku je reálných, ale 30 mm/10min by jste asi rychle plavali ;)
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

aha tak prominte asi jsemse spletl ale 10 muselo ptz to byl slejbvak jak neco jenom jednou se ale zahrmelo blesk jsem nevidel
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Zatím se u nás nic neděje ale zesiluje jižní větr a má i nárazy 14m/s.teplota dost rychle stoupá už máme 26°C na to že fůká.Případné bouřky by se mohli dostavit večer mezi 20. až 23.hodinou.No uvidíme třeba počasí překvapí. :geek: :clap:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak tady bylo ráno polojasno a nyní je bohužel zataženo všelijakým humusem, takže to vypadá, že s bouřkama tu máme dnes opět útrum. :( Teplota je 21°C a začíná slabě poprchávat. Ani mi nepřipadá že je právě červen, ten totiž vypadá trochu jinak... :?
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

U nás je 26,1 stupně a stále stoupá, a to i přesto, že obloha je téměř celá pokryta cirrostratem...jinak podle radaru ve středních a západních čechách vyrůstají konečně nějaké přeháňky 8-)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

puyol píše:jo a kdyby neco tak mozna mohlo spadnout 4 ale podle me fakt minimalne 10-20 a kdyztak jsem novi tak kdybych jse milim tak prominte :(
no to jsi tomu dal teda korunu nechceš si zopáknout češtinu nezlob se ale těch hrubek v jedné větě to je síla.... :o
Naposledy upravil(a) Tom dne 09 čer 2009 12:09, celkem upraveno 1 x.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Konečně to začíná nabíhat, možná se v práglu dočkáme nějakého toho blesku :emo:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

bleskosvod píše:Konečně to začíná nabíhat, možná se v práglu dočkáme nějakého toho blesku :emo:
Taky nato koukám, na S to vypadá dost pěkně i celkově ta oblačnost jako by měla snahu se protrhat! :-)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:
bleskosvod píše:Konečně to začíná nabíhat, možná se v práglu dočkáme nějakého toho blesku :emo:
Taky nato koukám, na S to vypadá dost pěkně i celkově ta oblačnost jako by měla snahu se protrhat! :-)
Jj.Koukám na to už od rána.Bude to dobrý, když to na hodinku, dvě povolí, jinak to zas všechno pochcípe.Mohlo by to bejt lepší, než ta očekáváná fronta z konce května...Stále mám před barákem dva vysoké jeřáby.Někdy do nich třísknout prostě musí :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak tu už bouří (i když spíš bouřilo), před 13h výraznější nárůst oblačnosti, po 13h přecházelo silnější jádro JV od Teplic, jsme zvědavej kolik napršelo, v práci (na SZ-S od města) to je spíš jen mírný (krátce možná až silný) déšť a blesková aktivita na zmiňovaném jihovýchodě, dost si asi užili v UL a slušná bouřka teď bude i v Roudnici n.L. Ve smolnici spadlo za 15min 5,5 mm
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Čo sa týka búrok na Slovensku, tak dnes ráno prekvapivo boli slabé búrky v Banskobystrickom kraji. Pri postupe na sever sa rozpadli. Potom teraz okolo obeda bola slabá prehánka v Tatranskej oblasti. A teraz na radare je takmer čisto, takže mi si užijeme búrky až zajtra. :P
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

Skywarn vydal předpověď, podle které to s bouřkama na moravě bude dost bledé.... :cry:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak nakonec nic. Asi na 15 minut se tu vyjasnilo, tak jsem doufal, že by přeci jen něco... Ale už je tu zpátky ta nesmyslná oblačnost a je to všechno zas v háji! :( :( :(
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes opět teplotní kontrast SZ(+14C) a JV(+27C) jde vidět kde se teď vyskytuje srážková oblačnost+bouřky.U nás je spíše oblačnost vyšších pater přes kterou slunce svítí teplotní mapa:
http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:Tak nakonec nic. Asi na 15 minut se tu vyjasnilo, tak jsem doufal, že by přeci jen něco... Ale už je tu zpátky ta nesmyslná oblačnost a je to všechno zas v háji! :( :( :(
Ještě sice není všem dnům konec, dneska ale jo... ;(
puyol
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2009 10:35
Bydliště: Jeseníky,Zlaté Hory

hej na na severu rakouska a na zapade moravy skoro v cechnach se utovrilo nak 4 bourkove bunky a smer mraku je jv takze teoreticky by to mohlo dojit az sem na moravu a slezko :)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Máme skoro jasno až polojasno s vysokou cirrovitou oblačností sen tam i nějaký drobný kumul.Je hodně horko a větrno.teplota dosáhla 28,1°C. Větr čerstvý jižní 4-9m/s i s nárazy 15m/s. V ČR již vznikají bouřky ale všechno je to v Čechách nebo na Vysočině,sem na Maravu to má dorazit později večer ale bude to už zesláblé jediné co by mohlo být výraznější tak nárazy větru,ale ještě uvidím. :o
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Po první půlce dne, kdy rostlo mnoho Cu con, se teď oblaky spíše rozpadají - to však před frontami bývá často, a tak nemusí být všem dnům konec. A když nevyjde dnešek, zítřek určitě jo.
Aktuálně: letos rekordních 28,7 °C; chvílemi až čerstvý vítr z jižních směrů; 4/8 Cu hum-con + fra, Ci...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Momentálně 28,5 °C. Dusno je jak v peci. Oblačnsot stejná jako u Janka. Docela česrtvý vítr nárazy kolem 10m/s, ale místo aby chladil tak je teplý a hřeje jeětě víc. :P
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

puyol píše:hej na na severu rakouska a na zapade moravy skoro v cechnach se utovrilo nak 4 bourkove bunky a smer mraku je jv takze teoreticky by to mohlo dojit az sem na moravu a slezko :)
Myslím si že se to bude držet spíše Vysočiny a sem k Brnu to moc nepustí...zatím je to ještě malý.Aktuálně je u mě +28.4C
v Čáslavi při bouřce 15mm http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php?soubor=srazky
Naposledy upravil(a) Tom dne 09 čer 2009 14:06, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“