Bouřky 26.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Probůh,hlavně ať mě tady ve 3 ráno nebudí SuperCela!!!To by mě fakt naštvalo.
Nech to řádně bouří!
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Zdá se mi to, nebo na té lajně slábne blesková aktivita?
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Štěpán Krejsek píše:
wosicz píše:Podle německých radarů bouřky nad Šumavou viditelně zeslábly, alespoň co se deště týče :(
Nebo možná je zeslabení echa dáno vzdáleností od radarů a útlumem na srážkách, které leží mezi radarem a čelem bouře.
To je více než možné, ono od Regensburgu je to na Lipensko a dál už opravdu z ruky i dohledu. Bohužel, české radary pokud náhodou jedou tak obvykle posílaj snímky jen po půl hodině a to je dost málo.. u německých to frčí po pěti minuách.
Podle toho posledního snímku to ale pořád vypadá docela nadějně a to je to hlavní :)
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:Zdá se mi to, nebo na té lajně slábne blesková aktivita?
Jansě, že slabne a to celkem znatelně. Už to moc dobře nevidím. Postupuje to taky pomalu i moc vychodněji :(
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tady se po celém západním horizontu rozsvěcují záblesky, nejvíce na JZ. Zatím je to daleko, protože není slyšet hřmění.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
jirka25
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2007 16:57
Kontaktovat uživatele:

Strakonice 21:50 Prsi asi 15 minut, ted skoro prestalo. Blesky velmi sporadicky... Ted byl jeden bliz, ale teda nic extra doufam ze to este prijde
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Vydal som výstrahu 2. stupňa pre západné a stredné Slovensko. Pre východ som vydal 1.stupeň, viď úvodná stránka (klikni na odkaz v mojom podpise na tejto stránke).
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Od Prahy na západ viditelná blesková aktivita, vzdálenost neodhadnu, slyšet nic není...
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

No, stále by mě zajímalo co ta Morava. Ta blesková aktivita slábne fakt hodně, tak nevím, jestli se nakone něčeho dočkáme.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Teď pozoruji záblesky v bouřce v S Čechách. Skoro co 2 vteřiny to blesk, tam se asi mají. To naše naděje od odpoledne značně poklesly. :(
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Série záblesků i severně od Prahy, západní bouřka se zdá se blíží.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak já se loučím začíná to tady bejt horký pro elektroniku. Blesky ve srážkách.Silné poryvy větru.
Zdarec.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

honza.cb: Přeji příjemný lov:-)
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Potvrzuju z Prahy Hostivař vidím také četné záblesky na S a Z obzoru. Záblesky ze západu jsou silnější (bouřka je blíž) , ale jsou v menší intenzitě. Zato na severu jsou záblesky častější :) Snad se sem něco dovalí...
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Uživatelský avatar
hasi
Příspěvky: 206
Registrován: 25 čer 2007 23:00
Bydliště: Sloup v Mor. krasu (okres Blansko)

Ten vypadek CHMU je naprosto skandalni.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Néé, tak tohle už fakt neni možný, teď je jasně vidět, že tady v Praze jsme nahraný pánové. 2 bouřky půjdou severně, jedna jihovýchodně a tady nebude nic...
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

U nás je již skoro zataženo s vysokou cirrovitou oblačností ale stále je klidno.Jen JV větr trošinku zesílil.Teplota 22,5°C. Něco málo je západně od nás ale asi to bude malá přeháňka bez bouřky. ;) :D
Edit: Tato diskuze možná trhne i rekord co do počtu lidí co tu současně diskutují.Jak jsem se teď naposledy přihlásil tak je tu aspoň 30-40 lidí současně tedy těch co jsou zde zaregistrovaní a ještě bůhví kolik co registrováni nejsou.Jojo bouřky dělají své.Snad se v noci taky dočkám? ;)
Naposledy upravil(a) dubnany 189 dne 26 kvě 2009 21:20, celkem upraveno 1 x.
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

CHMU JE K.O. Doporučuji čerstvá radarová data http://tel.ion.unhfree.net/meteo/ ;)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Tak co jsem koukal tak za chvílu by tady měla být nějaká malá přeprška od Prahy,nevíte jestli tam nebude i něco více???
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Néé, tak tohle už fakt neni možný, teď je jasně vidět, že tady v Praze jsme nahraný pánové. 2 bouřky půjdou severně, jedna jihovýchodně a tady nebude nic...
Přesně tak, té bouřce z JZ alespoň zamávám z okna, uvidím ji postupovat z oken na východ.
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

brejlobara píše:Tak co jsem koukal tak za chvílu by tady měla být nějaká malá přeprška od Prahy,nevíte jestli tam nebude i něco více???
Víc než "přepršku" nečekej, tady se nic extra zatím nedělo :(
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Hm a ja tady v Liberci, doted'ka suším hubu...a to jsem měl celkem i chvílema strach, jak se to nejdřív hnalo s tou razancí, přes to Německo.
Ale něco malýho, by mohlo ještě přijít a aspoň nějak solidně zapršet a zalejt zahradku a travu ;)
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Západ Čiech bude o chvíľu zachytený bunkou! Obrázek
Tomáš.Malek
Příspěvky: 89
Registrován: 23 bře 2009 23:26
Bydliště: Praha - Vinohrady

Ondris píše:Néé, tak tohle už fakt neni možný, teď je jasně vidět, že tady v Praze jsme nahraný pánové. 2 bouřky půjdou severně, jedna jihovýchodně a tady nebude nic...
Tak teda já nevím. vypadalo to slibně ale přes Prahu přešla asi v sedm hodin poměrně silná a rychlá bouřka, která se pak pomalu sunula k severnímu obzoru a po ní již zde nic není. Prosil bych trochu o spolupráci. Řepy jsou nejzápadnější část prahy tak poprosím sledovat západní obzor, tady nevidím nic a vypadá to nedobře. jakoby se nam to chtělo zase vyhnout
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Praha ostrouhá, to je v p..... A tak sem se na nějakou tu malou supercelku tak těšil... :( :(
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“