Bouřky 26.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Buby

meteo.estranky.sk píše:No tak ja už začínam mať problém sa dostať na stránku ČHMÚ!

já taky, na radar musím přes jiné stránky...
jinak ty bouřky v západních čechách vypadají na radaru hezky, krásně vysoké odrazy, sem zvědavý jestli sem na moravu k ránu příjdou zase takové vysrávky jako 25.6.2008, kdy u nás chcíp pes
brejlobara

Hlásím z Pardubic že už nám to tady ta jižní vlna začíná pomalu zatahovat a začíná to houstnout,ale na bouřkový mrak to zatím nevypadá.
Nech to řádně bouří!
PrantlD
Kontaktovat uživatele:

Vzpomněl jsem si na situaci z 29.7.2005, kterou má ČHMÚ ve svém archivu na stránkách: http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/archiv/20050729.gif

Té se to ovšem nevyrovná.
Tom
Kontaktovat uživatele:

Aktuální radarové snímky se srážkoměrnými stanicemi zde:http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php?soubor=srazky
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

Myslím si, že bychom my tady na východě republiky se mohly pokusit po setmění podívat nad vzdálené silné bouřky, zda-li se neobjeví nějaký TLE záblesk.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Od západu jde taková vysoká cirrovitá oblačnost,která pokrývá téměř polovinu oblohy.Stále dusno až 27,5°C.V Čechách to vypadá již dost hrubě s těma bouřkama.Snad nám něco nechají. :lol: :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Buby

Jakub Vašut píše:Myslím si, že bychom my tady na východě republiky se mohly pokusit po setmění podívat nad vzdálené silné bouřky, zda-li se neobjeví nějaký TLE záblesk.
jj to určitě, já budu celou noc fotit vzdálené cumulonimby, tipuju že vypráskám fotek na pár giga, ale stojí to za to něco zachytit
IMP
Kontaktovat uživatele:

2Lukáš Ronge: A sakra...doufám, že nám to tady nefoukne tak, jako loni pri Emmě :( Jinak je to teda mazec! V tom Německu...
+all: Jinak tady v Liberci, jsem zatím nezaslechl žádnej hrom, ale už se zatáhla obloha. A to první jádro, mě nejbíže, muselo jít dost těsně...jak si to teďka pěkně fičí severovýchodně pryč, od našich hranic.
merfi5

Zdravím z Tuchlovic u Kladna. Je to tu takové jak to říct, divné . Nejdřív to tu všade okolo roste. Pak se zatáhne ( což způsobí že přestanu pracovat na autě venku ), následně spadne pár kapek , klesne teplota a párkrát zabouří. A to je konec pohádky :D Akorát to tu vypadá jako po nějaký přeháňce ( je cítit voda a je mírně mokro ). Něco sem nafotil pak to sem hodím. Ještě bych se chtěl zeptat jestly někdo neplánuje nějaký výjezd tady v okolí ? Rád bych se přidal, samotnýho mě to nějak nebaví . :$
Janek
Kontaktovat uživatele:

Jak to, že kovadlinu či minimálně cirry vidím už i já? :o :D No jinak vývoj, jak jsem si představoval. Před frontou spíše izolované silné buňky. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

No môj názor je, že tie búrky v noci určite dorazia aj na Moravu a ľudia z východnej časti Česka nebudú fotografovať len vzdialené kumulonimby ale tie kumulonimby budú mať priamo nad hlavou. Problém bude len jeden - škody - netreba zbytočne riskovať. Silné búrky budú aj na Slovensku - Meteo.Tym.sk dokonca vydal výstrahu 3.stupňa pred búrkami pre krajný západ SR! Problém fotiť a pozorovať búrky bude na východným Slovensku, tu k nám od západu nikdy nič nedoraí ale všetko zoslabne. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Štěpán Krejsek

PrantlD píše:Vzpomněl jsem si na situaci z 29.7.2005, kterou má ČHMÚ ve svém archivu na stránkách: http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/archiv/20050729.gif

Té se to ovšem nevyrovná.
Moje nejlepší životní bouřka. Downburst za tak moc nestál, otrhal jen listí ze stromů, převrátil popelnice a ulomil nějaké silnější větve. Blesková aktivta ale byla neuvěřitelná, obloha svítila snad nonstop, taky jsem byl na čele lajny, kde detekce hlásila 55 000 blesků za 90 minut. Na závěr bouře vyprodukovala snad nejlepší CC mého života, asi 6 blesků, které vyrazily z jednoho místa radiálně po obloze a po cestě se větvily. Nakonec přešly od obzoru až někam za mě.
Maximum bleskové aktivity trvalo snad 30 minut, nevím už přesně, protože jsem bez dechu stál v okně a celé se mi to zdálo jako věčnost.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 26 kvě 2009 18:05, celkem upraveno 1 x.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Z Barrandova jsou krásně vidět blesky z blízké bouřky. Směr pohybu k SZ.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
bleskosvod

V práglu se nic neděje, hřmění teda neslyším.Jak je na tom okolí?
Scorpion
Kontaktovat uživatele:

Wow no co to jde na Sumavu :o Tak to vam zavidim. V Praze se akorat zatahuje a dusno je k nevydrzeni. Kazdou desetiminutu cekam dest
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Velké Svatoňovice 19:10

Právě nad nás dorazila od JZ až Z hranice cirrovité oblačnosti, teplota je +24,4°C, tlak 1011 hPa, slabý JV vítr. Na SZ vidím vrcholky Cb v Polsku a možná až u Görlitzu v Německu (cca 105 km daleko).
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Oblačnost dál přibývá pod cirry je nějaká nižší oblačnost ale slunce stále ještě svítí.Jinak později večer než půjdu spat tak budu muset posundávat kvítka z pergoly.Noc na zítřek bude asi dost krušná.No doufám že nás počasí zas neošulí a že tu nic nebude.Jinak bouřek v Čechách stále přibývá. ;) :D
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Matěj Grék

CHMI má nějak opožděnou družici :(

EDIT: Už nemá :D
Janek
Kontaktovat uživatele:

Tak Plzeň si užila, ale Horní Bříza, nebo kde to přesně je(?), má možná golfové míčky. :) :? Jinak od JZ se valí nepříliš srážkově silná oblačnost, zato větru na ní bude asi víc než dost. Má někdo z tamté oblasti bližší info?
A správcovy obavy se naplnily, bude tu zas určitě přes 20 stránek. :lol: Ale zatím to je, řekl bych, k tématu. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Matěj Grék

Tak už nám ten cumulonimbus v Německu přestřeluje, je pěkně vysoko :)
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

Tak už se nedostanu ani na německý radar :D . Tady zatím občas jen slabě bouří, ale to hlavní doufám teprve přijde :) .
Stratoss

tak se něco málo děje nad Prahou....
Scorpion
Kontaktovat uživatele:

19:31 slyším z Prahy-Hostivař hřmění a první blesky.
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Dáša
Člen AMS

Teď mi tu proletělo CG až jsem nadskočila, že by Žižkovská věž, ale možná to i bylo blíž Dejvicům :devil:
bleskosvod

Scorpion píše:19:31 slyším z Prahy-Hostivař hřmění a první blesky.
Přes Ruzyň to už prošlo, nic moc to teda nebylo, déšť jako by ani nebyl
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“