Bouřky 8.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
vecerapl

Dnes na statni svatek lze cekat pomerne silne bourky na zapade a take na JV Moravy. Tak ze uvidime co bude. Snad predpoved od skywarn vyjde http://www.skywarn.cz
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Mara
Kontaktovat uživatele:

Dobré odpolede a dobrou chuť pokud zrovna obědváte..Zde je to zatím na opalování, ale nad Krkonoši něco vysí a na jihu taky, tak jdu na kolo, snad zmoknu.. :clap: :arrow: :sweat:
Danti
Kontaktovat uživatele:

Zatím se nic neděje :D Tak proč nová dizkuze :D ? Ne, uvidíme co se bude dít na tom slabém pásečku, který se táhne přes střední Čechy.
Amerika

Teďka to jde přes nás, ale ani kapka. V Rakousku to vypadá ne lepší bouřku. :) Počkám až ta humusárna přejde a v tom prostoru za tim by se mohlo snad něco tvořit. Jedu ale na chatu, takže to bude bez radarů a tak podobně. Tak nevim jak to budu zvládat.
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Danti píše:Zatím se nic neděje :D Tak proč nová dizkuze :D ? Ne, uvidíme co se bude dít na tom slabém pásečku, který se táhne přes střední Čechy.
Zatím je to teda pěkněj hnus, při pohledu z okna dnes bouřkám nevěřím... :(
vecerapl

Mno dnesni den se vydari. Jizni Cechy uz naskakuji.
seddy
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ja vidím tak akorát v dálce tmavěmodrou oblohu :cry: Kromě děště to vidím bledě :cry:
seddy
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Mno dnesni den se vydari. Jizni Cechy uz naskakuji.
Prosím tě na jakou detekci koukáš? Na CHMU nic ,Blitzortung taky nic?
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Estofex vydal update a s tou 1. kráásně objel ČR...
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

Já jsem optimista při pohledu na aktuální radar - že by přes nás večer přešla SQL? ;)

V Německu jsou velmi zajímavé, byť zatím osamocené, multicely (nevylučoval bych ani supercelu... :? ) a západ Čech je také ve hře.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
vecerapl

Oci mam upjate jen na radaru a cekam, ze se to snad behem 1-2hod rozjede v neco rozumneho. Kdyz ne, jdu vecer na pivko a kaslu na bourky.
Danti
Kontaktovat uživatele:

Aktuální index stability dle aerologických dat http://www.chmi.cz/meteo/oap/grafb_ptu.php
Janek
Kontaktovat uživatele:

Ta cela pod Vídní se ale pěkně točí doprava! :shock: :) Lajna v Česku zatím není kompaktní a příliš aktivní, ale uvidíme s postupem času; alespoň pár kapek bych bral (když beru v potaz, že dnes jsem nic nečekal). ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Danti
Kontaktovat uživatele:

Tak nad Stuttgartem ted mohutná cela a od ní na jih se vyskytuje i SQL. Pohyb je na SV a myslím si, že je velká pravděpodobnost, že zasáhne i ČR.
Dáša
Člen AMS

no já si myslím, že to zas až tak beznadějné není, alespoň pro Moravu, koukám na radar, že tam na ně jde nějaká lajnička :)
Danti
Kontaktovat uživatele:

Dáša píše:no já si myslím, že to zas až tak beznadějné není, alespoň pro Moravu, koukám na radar, že tam na ně jde nějaká lajnička :)
Lajnička ale nechce mohutnět, navíc blesková aktivita na ní je zanedbatelná. To by se muselo nad Drahanskou vrchovinou něco změnit.
vecerapl

Chybi tomu dynamika. Ta tam neni. Je to na utlumu, tak ze zase nic :roll:
Dáša
Člen AMS

Danti píše:
Dáša píše:no já si myslím, že to zas až tak beznadějné není, alespoň pro Moravu, koukám na radar, že tam na ně jde nějaká lajnička :)
Lajnička ale nechce mohutnět, navíc blesková aktivita na ní je zanedbatelná. To by se muselo nad Drahanskou vrchovinou něco změnit.

Hm, pravda, podle aktualizace to slábne :(
vecerapl

Zameril bych se ted spise na Cechy, kam se vali hezka bourka z Nemecka. Tohle bude o necem jinem
Danti
Kontaktovat uživatele:

A tady aktuálně můžete sledovat z Německa http://www.fernsehturmstuttgart.com/webcam.html
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

tak jsem vyrazil na lov rozpadající se přeháňky, hned jsem zblejsknul i Kelvinův a Helmholtzův cirrus akorát mam nějak moc černý popředí .. tak se s tim musim ještě poprat :? :lol: jinak teplota šplhá k letní 25, zatím max "jen" 23,5°C a při nasouvající se oblačnosti nejspíš nepřejdem ani 24°C, kolem poledne přechodně zataženo a později slabý déšť, pak polojasno až oblačno a pár slabých přeháněk (10-20 kapek na m2 8-) )
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Tak ta "nejaktivnější" buňka z SQL nás těsně minula, když jsme byli na výletě - střední čechy(cca. před 2hod). Cb pěkný, trochu jsme i zmokli, ale blesková aktivita mizivá.
Fotky dám potom na rajče.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Ano, přesně jak jsem si přál a potřeboval. Linie se před námi roztrhla a spadlo nám tu 2,5 kapky deště. Jen tak dál, až do pondělí :twisted: .
Danti
Kontaktovat uživatele:

Dle aktuálního GFS je vidět důvod, proč nám lajna udělala to co udělala. Nad Moravou je stále slabilita. Ovšem zajímavě vidí bouřku, která je teď na jihu Německu a měla by v noci zasáhnou jížní polovinu ČR. Aladin tuto bouřku čeká od půlnoci do 06:00 nad Šumavou což se mi při aktuální pozici bouřky nezdá.
Danti
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Dle aktuálního GFS je vidět důvod, proč nám lajna udělala to co udělala. Nad Moravou je stále stabilita. Ovšem zajímavě vidí bouřku, která je teď na jihu Německu a měla by v noci zasáhnou jížní polovinu ČR. Aladin tuto bouřku čeká od půlnoci do 06:00 nad Šumavou což se mi při aktuální pozici bouřky nezdá.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“