Bouřky 29.4.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
boody
Kontaktovat uživatele:

Dnes to vypadá slibněji :) Východně od Prahy vzniká pás oblačnosti, která by mohla něco vyplodit :)
EDIT: je to spíše JV. A koukám na radar a jižní Čechy to dnes budou mít také veselé :)
Tomáš.Malek

Od jihu přichází bouřky do Prahy. Podle radaru střední aktivita zejména CC. bohužel na Vinohradech ted pouze prší pod velmi tmavou oblačností ale neslyšel jsem ještě ani jednou hřmění.
boody
Kontaktovat uživatele:

Přesně tak, jen déšť, i když vydatný. Teď už koukám černé hradbě mraků na záda. Směřuje od Prahy na východ, severovýchod...
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Tak tady prošel pořádný liják s krupkami, ale zahřmělo asi jenom jednou. Moc jsem to nesledoval, protože jsem byl zrovna za ženou v nemocnici :(
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
seddy
Kontaktovat uživatele:

ahoj jak to vidíte dál?Jestli mám jet na Výjezd ;)
boody
Kontaktovat uživatele:

seddy píše:ahoj jak to vidíte dál?Jestli mám jet na Výjezd ;)
pokud se ti chce jet až někam k Plzni tak vyraž :)
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

Tady se vyskytla slabá bouřka. Pár blesků, ale hned tři z nich byly pod 0,5 km. Podle toho, jak to vypadá z družice, tak bych se ani nedivil, kdyby to nebyla jediná dnešní bouřka. Ze začátku padaly i malé kroupy.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

huj dnes oblačno až zataženo, občas slabě sprchlo, po přechodném vyjasnění už u středohoří bouří Obrázek

Aktuálně 18:00 skoro zataženo, bouřka v dálce ObrázekObrázekObrázek 16,8°CObrázek Sv do 1 m/s
seddy
Kontaktovat uživatele:

Pánové jsem u Mělníka. Vypadá to bomba :) doufám, že z toho něco bude, alespoň pořádnej déšť
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

U nás sice nebyla, ale byl jsme svědkem vzniku a růstu Cu až do Cb. Již předtím se severně od nás vytvořil mohutný oblak, který se pohyboval dále k SZ. Před 17. hodinou začal vznikat další přímo nad námi, rychle mohutněl a v 17:05 SELČ se z něj spustil cca 5 minutový déšť. Srážek spadlo bohužel leda tak na ovlhnutí prachu a Cb opět ustoupil k SZ. Směrem nad Trutnovem pak bylo vidět pěkné praecipitatio po dobu asi 15 minut. Poté oblak zeslábl a postupně zaniknul. Vše se obešlo bez větru i elektrické aktivity.
Nyní tu už máme opět skoro jasno, teplota v 18:55 je +17,1°C.
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tady se přehnaly 2 silné přeháňky, hřmění jsem neslyšel. Elektrická aktivita naskočila až za Prahou, ale i tak pěkné pohledy na Cb. :)
Štěpán Krejsek

V Brně virga při západu slunce.
Instabiliter

Přes Plzeň přešla docela slušná přeháňka, tvořila jí velmi úzká lajna (na radaru je slabě vidět v 16 UT (18 h), na jejíž čele se vytvořil pěknej shelf cloud. Tahle lajnička přinesla asi tříminutovou prudkou přeháňku, po přechodu déšť rázem ustal, ale tak za 10 minut se rozpršelo znovu a slušně prší až do teď. Ta přeháňka přešla kolem 18.hodiny, kolem půl šestý jsem uslyšel od jihu slabej a vzdálenej hrom, podle detekce tam uhodil CG+. Video tý přeháňky se určitě objeví na youtube, protože měla nádhernou strukturu, za jakou by se nemusela stydět ani kdejaká bouřka. 8-)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Amerika

Tak já jsem to dnes docela prokaučoval. Když se nic nedělo tak jsem byl ve střehu a koukal do prázdných radarů. Odpoledne jsem si ale cestou do Práglu všimnul nečekaných hlavic Cb, které se objevily na JV od Prahy. Před příchodem měly opravdu luxusní mlhovitou strukturu. ;)
Pak mi ale začala hodina a vzhledem k tomu že na čutce jsou okna většinou na sever, tak pro mně vše skončilo. Mezitím přešlo několik silných přeháněk, mám dojem že byl i hrom, pak i poměrně výrazný blesk, ale zase jsem neslyšel zahřmět, takže to zas není najisto. Když mně konečně po třech hodinách propustili, bylo už po všem. Teď v Praze monentálně další silná přeháňka bez hromů. Takže dnešek bez čárky. :(
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:Tak já jsem to dnes docela prokaučoval. Když se nic nedělo tak jsem byl ve střehu a koukal do prázdných radarů. Odpoledne jsem si ale cestou do Práglu všimnul nečekaných hlavic Cb, které se objevily na JV od Prahy. Před příchodem měly opravdu luxusní mlhovitou strukturu. ;)
Pak mi ale začala hodina a vzhledem k tomu že na čutce jsou okna většinou na sever, tak pro mně vše skončilo. Mezitím přešlo několik silných přeháněk, mám dojem že byl i hrom, pak i poměrně výrazný blesk, ale zase jsem neslyšel zahřmět, takže to zas není najisto. Když mně konečně po třech hodinách propustili, bylo už po všem. Teď v Praze monentálně další silná přeháňka bez hromů. Takže dnešek bez čárky. :(
Přesně tak, já jsem byl bruslit na ladronce a odsud byly vidět krásně dva vysoké Cb, když přišel déšť přesunili jsme se raději do blízké restaurace. Dneska bez blesku, ale aspoň něco. :)
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

tak bouřka k nám nedorazila Obrázek, ale naštěstí alespoň zapršelo. V první přeháňce 2,5 mm, teď přešla další s 0,6 mm, celkem zatím Obrázek 3,1 mm a ještě by mělo něco spadnout :P

Aktuálně 20:15 skoro zataženo, po přeháňce ObrázekObrázekObrázek 11,7°CObrázek Jz do 1 m/s

EDIT 20:23 další bouřka nejspíš na Sv od nás, zatím jedno zahřmění
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

V severním Německu se vytvořila docela intentizivní bouřka a postupuje na SZ... celkem zajímavé ;)
Zdravím z Třince !!!
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, byl jsem k večeru na krátkém výjezdu nad Brandýskem a pořídil jsem pár fotek. Myslím, že to ujde :D .
I blesk jsem viděl. Bohužel stále bez fotografického úspěchu. Byl totiž tak trochu nečekaný.
Je možné, že to dá i na krátký článeček. Uvidíme.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
U nás bylo dnes spíš oblačno ráno vrstevnatou oblačností.Odpoledne se tvořila i kupovitá oblačnost ale Cb dnes tady nebyly jen nízké kumuly.Teplota byla maximální 23°C a větr fůkal dopoledne mírný JV 3-7m/s odpoledne již byl spíš slabší. Nějaká šance na bouřky je zítra,tak jsem zvědavý jestli se něco vyskytne i u nás. Jinak jihozápad a západ Čech dostal dnes nadílku srážek Morava musí dál čekat na srážky. :) :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
dobrmanek

Tak takové překvapení jsem už dlouho nezažil. Bo jsem nic nečekal, tak jsem byl v klidu. No jenže kolem půl druhé mne probudila taková řacha až jsem nadskočil. Vůbec mne v tu chvíli nenapadlo, že by mohla být bouřka a ona byla :D. Bohužel napršelo jen 1,6 mm. Blesků bylo mnoho, ale jen asi 5 CG pod 5 km, z toho jeden velmi blízko a ten mne probudil. Takže aspoň jedna naprosto nečekaná dubnová bouřka.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 30 dub 2009 05:44, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

V noci daleko severně od Přerova (viz příspěvek nade mnou) prošla bouřka, ale tady jako vždy nic a při pohledu do mých záznamů jsem tak dlouho na první bouřku nikdy nečekal - už téměř 8 měsíců mám bouřkový absťák... :(

Dnes 30.4. je tady šance na bouřku mizivá, ale naděje umírá poslední... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

já jen přidám shrnutí za středu, bo pak nebyl čas. Brzy ráno úplné jasno, rychle se ale zatahovalo sem tam pokrápalo. Večer přecházející přeháňky, v okolí i bouřky, později v noci vyjasnění a postupně mlha. Srážky celkem Obrázek 6,2 mm Tmax 18,0°C Tmin 9,6°C, vítr VJv 3-7 m/s s nárazy kolem 10 m/s, večer zeslábl, srážky se tak vytáhly na cca 1/3 normálu, žádná sláva, ale lepší než nula 2 roky z5 :roll:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“