Bouřky 22.4.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

tak pánové a dámy při včerejším výjezdu po střed.českém kraji jsem za Nymburkem trefil srnu. ;(Srna k.o
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

23.4.2009 (19:00) / Košické Oľšany
Tromba? Funnel cloud? Čo to je? Trvalo to 2min - rýchlo vzniklo aj zaniklo, rotácia: veľmi slabá, ale pohyb rýchly! Video: http://videoalbumy.azet.sk/tromba/lPauID8a9eirUT4C/

Obrázek
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pro : Tomáš Prouza : Zdravim ve spolek, ano, koukam, že par přespolních sousedu se zde skutečně vyskytuje :D je to hold zajímavý koníček
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Co se týče videa vyše, trombu bych nevyloučil, leč neznám ani názvy ruzných pater mraku ap, tak muj nazor musite brat s nadhledem :lol: jinak určitě mi to přijde jako nějaký druh savce
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

meteo.estranky.sk píše:23.4.2009 (19:00) / Košické Oľšany
Tromba? Funnel cloud? Čo to je? Trvalo to 2min - rýchlo vzniklo aj zaniklo, rotácia: veľmi slabá, ale pohyb rýchly! Video: http://videoalbumy.azet.sk/tromba/lPauID8a9eirUT4C/

Obrázek
Pokud tam byla rotace,tak proč ne ? Viděl bych to na trombu.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Rád bych se taky podíval, ale vidím tam jen bílou obrazovku. :(
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Jí taky. Chybí nám nějaký plug-in (iTunes nebo QuickTime nebo něco tak). Inevíte, odkud a jej stáhnout a nainstalovat?
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Takže v MS Internet Exploreru 7 to nejede, ale v Google Chrome ano. Stáhni si Google Chrome jako alternativní prohlížeč.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

traplican píše:Takže v MS Internet Exploreru 7 to nejede, ale v Google Chrome ano. Stáhni si Google Chrome jako alternativní prohlížeč.
Ve FF 3.0.9 to jede taky... ;) Ale video není moc kvalitní a tak těžko říct. Tipl bych, že to tromba byla.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Rád bych se taky podíval, ale vidím tam jen bílou obrazovku. :(
traplican píše:Takže v MS Internet Exploreru 7 to nejede, ale v Google Chrome ano.
Michal Geryk píše:Ve FF 3.0.9 to jede taky...
Myslím, že to potřebuje nejspíš nainstalovat novější verzi Flashe (používám v Gentoo Linuxu verzi 10) a mělo by to běžet. A mít zapnuté "aktivní skriptování" v prohlížeči, alespoň tedy pro doménu azet.sk.

Jinak doporučuji používat už jen "alternativní" prohlížeče, pod Windows třeba Firefox nebo nový Google Chrome. Ten vlastně vznikl použitím několika technologií ze světa svobodných prohlížečů (Firefox + Konqueror + Safari). Pod Windows dnes už běží Firefox skoro lépe než pod Linuxem. Dříve majoritnímu a zastaralému prohlížeči (Internet Explorer) už doopravdy odzvonilo.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, mě to jde pustit(to video) v IE 6.0.2900.2180.xpsp...atd je to strašně dlouhy čislo:)))
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Michal Geryk píše:
traplican píše:Takže v MS Internet Exploreru 7 to nejede, ale v Google Chrome ano. Stáhni si Google Chrome jako alternativní prohlížeč.
Ve FF 3.0.9 to jede taky... ;) Ale video není moc kvalitní a tak těžko říct. Tipl bych, že to tromba byla.
mně to jelo ve FF i IE takže prohlížečem to nebude .. jinak kvalita videa slabá .. škoda je to rušivej element i když vidět to živě, je stejně větší radost, doufám že se i u nás něčeho podobného (lepšího) dočkám :P
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Takže nastavením zabezpečení. Protože mně to blbne i jinde (projevuje se stejně, resp. hláškou "ve skriptu nastala chyba") zkusím si s tím pohrát. Ale nic neslibuju.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak aniž bych něco dělal s počítačem tak už mi to dneska jde. Asi lepší konstalace hvězd, nebo s tím něco udělal autor.
Co se týče tý tromby, tak k tomu nic novýho neřeknu. Kvalita je fakt moc slabá a případná tromba je jen docela nevýrazná, takže by i při lepší kvalitě šla asi stěží poznat. Aby mně to víc přesvědčilo, potřeboval bych tam někde vidět aspoň výraznější náznak chobotu.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pro : storm_ice : Naživo je to vždy největši zážitek, a taky ten adrenalin.. :lol: :) :| :shock:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“