Bouřky 8.4.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
dobrmanek

Dnes po ránu velmi mnoho Cu con z toho jeden velice nadějný, ze kterého by mohl vyrůst Cb. Velmi mne to takhle po ránu překvapilo. Snad se dnes dočkám nějaké bouřky, labilita bude dnes, na toto období výborná.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

Také mě dnes po ránu překvapil počet kumulů, které ale moc do výšky nezasahovaly, ale i tak, pěkný pohled. Doufám že dnes se nějaká ojedinělá bouřka objeví snad i tady.
Danti
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska jsou na Moravě zatím nejlepší podmínky pro vznik bouřek tohoto roku. Hodně indexů právě nad Moravou dává relativně vysoké čísla. Cupy již po ránu vypovídají o tom, že energie je celkem dost. Uvidíme, kde se první bořky začnou tvořit, ČHMU dává dokonce místy bouřky, ale zejména do Čech. No snad nám to lidičky ze skywarnu upřesní :roll:
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

Ano, GFS nám sice předpovídá LI až na -4 a CAPE až 600, ale to bohužel není vše co k bouřkám potřebujeme. Modely neukazují pro Moravu téměř žádné srážky.
Danti
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Ano, GFS nám sice předpovídá LI až na -4 a CAPE až 600, ale to bohužel není vše co k bouřkám potřebujeme. Modely neukazují pro Moravu téměř žádné srážky.
Ony se asi v této situaci velmi těžkou zakreslují, no však Skywarn vydal předpověď ;)
bleskosvod

V Praze zatím není nic zajímavého, na ostatních místech zatím také.Spíš bych potřeboval něco na večer ;)
goldy
Kontaktovat uživatele:

na severním horizontu vidím vyvíjející se Cu, nejspíš už Cb, ale je špatně vidět, bude už asi v Polsku. Jinak tady jasno bez zjevné oblačnosti.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

V okolí mám teď 2 objekty k pozorování (jsou to ty i nichž píše goldy):

Cb cap inc nad Polskem, vzdálenost středu cca 30 km (15 km S od Žacléře) a Cb cal (rychle ale roste) nad hřebenem Orlických hor vzdálený cca 35 km (15 km JZ od Klodzka).
V českém vnitrozemí zatím žádná aktivita, výše zmiňované bouřky budou pomalu postupovat k SV. Jsou pro mne ale ve výhodné pozici pro sledování a fotografování - dnes není ani kouřmo ani žádná další rušivá olačnost. Snímky nahodím večer.
bleskosvod

bleskosvod píše:V Praze zatím není nic zajímavého, na ostatních místech zatím také.Spíš bych potřeboval něco na večer ;)
Tak oprava...Byl jsem venku a jeden congestus se docela slibně dere.
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně to začíná v ČR naskakovat, tak jsem zvědavý co se z toho všeho vyklube. Pro střední Moravu ale zatím nic.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

V Poprade prave burka so slabou az miernou dazdovou prehankou. Videl som 1 blesk a 6 krat hrmelo. Nic moc ale na zaciatok sezony staci...
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

tak nad KH Cu con přerůstající do Cb na západě už se rozšiřuje kovadlina , je dost teplo a pocitově i dusno T 23°C snad nás to trefí ObrázekObrázek
Scorpion
Kontaktovat uživatele:

No tak u nás uplne na zapade je krasny Cu, ktery se docela pekne zvetsil a vypada to, ze prerusta v Cb 8-) Uvidime, vypada to slibne :)
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Nikki

U nás 23 stupňů, dusno a obloha plná krásných květáčků :)
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

Tak ode dneška ležím v posteli, protože mě konečně dostihla nemoc, před kterou už týden utíkám. Díky tomu mám teď ale spoustu času pozorovat, co se děje za oknem (pokud tedy zrovna nespím :-) - horečka je dost unavující ). Právě teď pozoruju krásný Cu cong. foto : http://honzacb.rajce.idnes.cz/2009_04_08/. Ze SZ se podle radaru blíží nějaké buňky. Sice v posledním snímku to vypadá že se rozpadají, ale uvidíme. Zatím je vidět jen tmavě modrá základna oblačnosti.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Tomáš.Malek

V praze je 22°C a zatahuje se. Jižně se vyskytuje bouřka nepříliš aktivní na západě mnoho vysokých oblačných kup a věží. od jihozápadu se nasouvá tmavá základna. dneska by z toho něco už konečně vylézt mohlo i když se mi to zrovna nehodí nebot se vydávám na cesty.
stefco

Mal som pocit, že pred hodinou zahrmelo asi 2 krát. Nebol som si tým veľmi istý, ale podľa radaru bleskovej detekcie by malo byť moje zdanie realitou. Dopoludnia sa vyvíjala kopovitá oblačnosť. Momentálne slabo prší a teplota je 17°C
bleskosvod

Tomáš.Malek píše:V praze je 22°C a zatahuje se. Jižně se vyskytuje bouřka nepříliš aktivní na západě mnoho vysokých oblačných kup a věží. od jihozápadu se nasouvá tmavá základna. dneska by z toho něco už konečně vylézt mohlo i když se mi to zrovna nehodí nebot se vydávám na cesty.

Tentokrát i věřím, že by se do práglu mohlo něco trefit.Sice nic z toho, co je vidět na radaru ale nezdá se mi to jako vyřízená záležitost a něco by se mohlo vyvbit nového.
Štěpán Krejsek

Já tady pozoruji hlavně ten Cb nad Dranahskou vrchovinou. Kovadlina je na V straně, konvektivní věž na západě. Kousek od ní už přirůstá Cu Cg, možná za chvíli Cb. Z Cb na východě jsou akorát rozfoukané kovadliny.
Přes ten opar je to ale nezřetelné, takže focení nemá smysl.
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

Praha Barrandov má právě intenzivní přeháňku, ale bez blesků :? .
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

Tak v Olomouci zatím jen malej 10tivteřinovej asi "suchý microburst" z bezvětří najednou náraz odhadem přes 20 m/s a zase klid...
Václav Sedláček
Kontaktovat uživatele:

A rychle odešla, celkem :rain: 3mm, teplota mírně klesla na 20 stupňů, polojasno.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Amerika

Tak kdo je dneska v Práglu tak si asi může udělat další čárku. Nejdřív jsem uviděl blesk, pak hned hrom a teď hřmí každou minutu. Bouřka je to ale spíš slabá.
Update: Teď se zdá že to bude trochu větší. Na Kulaťáku právě začlo středně pršet, centrum je ale východně. Poměrně výraznější než tady.
Naposledy upravil(a) Amerika dne 08 dub 2009 14:35, celkem upraveno 1 x.
bleskosvod

Václav Sedláček píše:Praha Barrandov má právě intenzivní přeháňku, ale bez blesků :? .
Mikroburstr
Naposledy upravil(a) bleskosvod dne 08 dub 2009 14:37, celkem upraveno 1 x.
Štěpán Krejsek

Na severu mám overshooting top, západ ožívá, asi 3 Cu Cg.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“