Bouřky 14.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
marian007 píše:Nad Německem se zdá, že zkomírající bouřka se probírá opět k životu. Takže v Čechách zatím není důvod ke smutku! :D
Myslíš ten altostratus?
já jsem tady začátečník, takže název altostratus je pro mě neznámý. Ale snad to bude on. :roll:
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

marian007 píše:
Amerika píše:
marian007 píše:Nad Německem se zdá, že zkomírající bouřka se probírá opět k životu. Takže v Čechách zatím není důvod ke smutku! :D
Myslíš ten altostratus?
já jsem tady začátečník, takže název altostratus je pro mě neznámý. Ale snad to bude on. :roll:
Tak to tě nerad blbnu, dělal jsem si srandu :D . Jen jsem chtěl říct, že ten radarový odraz v Německu se na bouřku zatím moc netváří... :(
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Soudil jsem podle detektoru blesků. Ten blesky zaznamenal.
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

marian007 píše:Soudil jsem podle detektoru blesků. Ten blesky zaznamenal.
Já soudil jen podle radaru. No uvidíme, nějaké nové buňky tam ještě vznikají, takže se z toho možná něco vyklube. - Něco víc než přeháňka s několika blesky ;)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Vykouknu z okna v klidu, že se nic nebude dít, a proti mně krásný CC! :D Jinak povětří je hodně nabité, jde poznat, že něco přijde...
A už slyším první hřmění...
Naposledy upravil(a) Janek dne 14 srp 2008 20:14, celkem upraveno 1 x.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
marian007 píše:Soudil jsem podle detektoru blesků. Ten blesky zaznamenal.
Já soudil jen podle radaru. No uvidíme, nějaké nové buňky tam ještě vznikají, takže se z toho možná něco vyklube. - Něco víc než přeháňka s několika blesky ;)
No snad jo, vypadá to že to bude jedna z posledních probouřených nocí v roce. :)
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím tomma522. :) Nad Beskydami taky první výboje, podle radaru jde ta bouřka na nás. Ta "ostravská" je prozatím aktivnější; má nádhernou kovadlinu táhnoucí se až k nám...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Dle mého odhadu by senm ty Rakouské bouřky mohly dorazit tak za 80-90 minut.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:Dle mého odhadu by senm ty Rakouské bouřky mohly dorazit tak za 80-90 minut.
Myslím si, že budou směřovat spíš na Vysočinu. Ale rád bych se mýlil!
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Takže na posledním snímku z radaru se vytvořila dvě pěkná jádra v Rakousku a několik menších na Ostravsku. Janek právě prožívá rušné chvíle.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

marian007 píše:
Štěpán Krejsek píše:Dle mého odhadu by senm ty Rakouské bouřky mohly dorazit tak za 80-90 minut.
Myslím si, že budou směřovat spíš na Vysočinu. Ale rád bych se mýlil!
No aspoň blýskavice by být mohla.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

tom522 píše:vypadá to slibně a není to ani nijak daleko od mého měta. Doufám, že taky skywar vydá upgrade modelu
Pochybuji. Ti uz se chystají na zítřejší výjezd na Moravu. Budeme to tady muset zvládnout sami.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mám takovej pocit, že radar má větší sledovanost než Bond na Nově! :lol:
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

marian007 píše:Mám takovej pocit, že radar má větší sledovanost než Bond na Nově! :lol:
Asi je víc akční. Samozřejmě pokud se nepos... Skalky.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

tom522 píše:Ty jádra už se zastavili a postupně začínají slábnout. Budem se muset připravit na zítřek :ugeek:
Já myslím že nějakej ten výboj uvidíme. Není to tak daleko.
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak prozatím smůla. Jádra jdou zrovna kolem, ale alespoň začíná pršet. Hromy strašné - musí to být CG+...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Jestli sem nic nedorazí, tak se ani divit nebudu. To bylo příliš velké štěstí.
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Teplotní gradient bude zítra v oblasti tlakové níže opravdu obrovský. V rámci ČR bude rozdíl až 20 C. Mezi oblastí východního Chorvatska a západem Čech pak celých 30 C.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tomáš Psika píše:Teplotní gradient bude zítra v oblasti tlakové níže opravdu obrovský. V rámci ČR bude rozdíl až 20 C. Mezi oblastí východního Chorvatska a západem Čech pak celých 30 C.
Ještě je otázka, k čemu nám to bude. Jestli mě zase všechny zajímavé jevy a oblačnost obejde/dou, tak prokleju teplotní gradient i s touhle frontou. Nehledě na to, že jsem varoval půlku rodiny před extrémním počasím. Takže bych pak byl i za hlupáka.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Takže bouřková jádra se opět o něco přiblížila k Brnu. A nechcípají. Janek už to má za sebou, ledaže by se něco nového vytvořilo na JZ od něho.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:Takže bouřková jádra se opět o něco přiblížila k Brnu. A nechcípají. Janek už to má za sebou, ledaže by se něco nového vytvořilo na JZ od něho.
No já mám za sebou slabotu - jen slabý deštík a pěkné silné blesky v dálce, zato Majdala asi měla zážitek, anebo možná Dětmarovice podle radaru. Ve vzduchu je obrovské napětí!
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
Tomáš Psika píše:Teplotní gradient bude zítra v oblasti tlakové níže opravdu obrovský. V rámci ČR bude rozdíl až 20 C. Mezi oblastí východního Chorvatska a západem Čech pak celých 30 C.
Ještě je otázka, k čemu nám to bude. Jestli mě zase všechny zajímavé jevy a oblačnost obejde/dou, tak prokleju teplotní gradient i s touhle frontou. Nehledě na to, že jsem varoval půlku rodiny před extrémním počasím. Takže bych pak byl i za hlupáka.
Nemusíš se bát, si přeci na Moravě :-)
Tady bude aspoň hodně pršet. Teda jestli to zítra nepřejde během dne ve sněžení :-)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tomáš Psika píše:
Štěpán Krejsek píše:
Tomáš Psika píše:Teplotní gradient bude zítra v oblasti tlakové níže opravdu obrovský. V rámci ČR bude rozdíl až 20 C. Mezi oblastí východního Chorvatska a západem Čech pak celých 30 C.
Ještě je otázka, k čemu nám to bude. Jestli mě zase všechny zajímavé jevy a oblačnost obejde/dou, tak prokleju teplotní gradient i s touhle frontou. Nehledě na to, že jsem varoval půlku rodiny před extrémním počasím. Takže bych pak byl i za hlupáka.
Nemusíš se bát, si přeci na Moravě :-)
Tady bude aspoň hodně pršet. Teda jestli to zítra nepřejde během dne ve sněžení :-)
Aspoň byste si vynahradili ty poslední dvě zimy.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Oni dobrý mraky musej bejt vždycky v noci, to snad neni pravda. Včera, a dnes zase krásný Ac undulatus. Ve dne neni nic.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Trojku vydal ESTOFEX, SkyWarn se přidá možná zejtra, záleží jaký monstrum se vytvoří. ;)
Zajímavý jsou ty ojedinělý výboje různě po celé ČR. Co to je? :?: Zkraty na elektrice nebo jen chyba detektoru? :oops: Něco podobnýho se dělo i před Kyrillem.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“