Bouřky 7.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše:
bleskosvod píše:Nevím, jestli jsem měl otevírat ten třetí lahváč, ale zdá se, že zase vytáhnu stativ. Na západ od nás slabá ale vyvíjející se blesková aktivita. Jinak teplota pořád stejná, oblačnost taky, jen ty piva se nějak mění :-).
Já z Práglu nevidím vůbec nic.Chvilku na mě svítila ta bouřka na SZ,ale i to ustalo.Problém ale je vtom,že to jde tak strašně pomalu,až přestávám doufat i vto,co jde z bavor.
Jediná jistota je,pivo v ledničce.
tak nevim jak u tebe, ale u mě Jz obzor celkem slušná blýskavice ... něco se troří u nás, resp dle barvy "leze" oblačnost nižších pater, ale zas jako základny mi to zatím nepřipadá, takže asi As[/quote]
Oprvadu nic nevidím.Zkusím to za chvilku znova.Pivo mám,šampáňské taky. :lol:
Já jen doufám,že máš pravdu a přijde to dřív,dokud budu ještě schopen vnímat :D
Jinak u nás polojasno a bez blejskavice.Potřebuju vlastně bouřku jako sůl.Dělám na jednom hororu a chci si navodit nějakou příšernou atmošku.
Ne jen kocovinu. :twisted:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no blýskavice nej letos, blesky i několik za sekundu .. konečně něco co lze nazvat bouřkou ... no akorát zas budu čumákovat do 2h a ráno v 6 vstávat :cry: :lol:
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

V Č.B. je také na JZ vidět krásné bleskové divadlo - bohužel bez zvuku :( a podle radaru to vypadá, že se tvoří pás bez bouřkový jader, který vychází jako obvykle přesně na Budějovice. No snad bude alespoň pršet :evil:
Pujdu chrnět a když něco přivalí, tak mě to třeba vzbudí. Ale jako pracující (né že bych tu byl na fóru sám) musím taky v 6 vstávat.Tak dobrou.
Naposledy upravil(a) honza.cb dne 08 srp 2008 00:17, celkem upraveno 1 x.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše:no blýskavice nej letos, blesky i několik za sekundu .. konečně něco co lze nazvat bouřkou ... no akorát zas budu čumákovat do 2h a ráno v 6 vstávat :cry: :lol:
To vstávání rovněž nesnáším :( Naštěstí vstávám dopoledne.Ale máš pravdu.Na severu to ožilo,blejská se vlevo,vpravo,uprostřed a ještě chybi ty červený potvory,co střílej nahoru a kulovej blesk.
Potom budu extrémně spokojen :lol:
Uživatelský avatar
kostiik
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2008 15:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Ja uz vidim blyskavici i z Pardubic. To je pozitivni. . .
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

A tak asi nepůjdu ještě spát, vypadá to, že jsem zaslechl první zvukovej efekt :lol: a zvedá se vítr.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

kostiik píše:Ja uz vidim blyskavici i z Pardubic. To je pozitivni. . .
To je tak, když je ta lednička přeplněná :-)

Jinak bouřky v severních Čechách jsou opravdu hezké, ale dost daleko. Jinde je to dost slabé.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

honza.cb píše:A tak asi nepůjdu ještě spát, vypadá to, že jsem zaslechl první zvukovej efekt :lol: a zvedá se vítr.
Teprve teď? :shock:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no zatim to vyjíždí moc na sever :cry: chce to trochu víc k východu ... alespoň je co pozorovat ... doufám, že bude i co měřit :P
Uživatelský avatar
kostiik
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2008 15:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Psika píše:
kostiik píše:Ja uz vidim blyskavici i z Pardubic. To je pozitivni. . .
To je tak, když je ta lednička přeplněná :-)

Jinak bouřky v severních Čechách jsou opravdu hezké, ale dost daleko. Jinde je to dost slabé.
Ale já ji opravdu vidím. A sem střízlivej!
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
honza.cb píše:A tak asi nepůjdu ještě spát, vypadá to, že jsem zaslechl první zvukovej efekt :lol: a zvedá se vítr.
Teprve teď? :shock:
Se podívej na radarovej odraz, jak to Budějky umí vždy krásně obejít. :twisted: Jako by se ty mraky rozestupovali kolem.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

začíná poprchávat vítr v nárazech 14 m/s a první blesk cca do 1 km no sláva že je veselo :D
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

honza.cb píše:
bleskosvod píše:
honza.cb píše:A tak asi nepůjdu ještě spát, vypadá to, že jsem zaslechl první zvukovej efekt :lol: a zvedá se vítr.
Teprve teď? :shock:
Se podívej na radarovej odraz, jak to Budějky umí vždy krásně obejít. :twisted: Jako by se ty mraky rozestupovali kolem.
Já vím.Dneska jsem na to koukal několikrát.Přesto jsem nečekal tak závažnou hlukovou bariéru.Už sem tě chtěl podezřívat ztoho,že si na noc dáváš špunty do uší. :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no nic mizim pálej to tu cg+ 2 už do 300m náraz až 16 m/s a přívalák tak pěknou bouřlivou noc ;) :P

tak oprava 21,9 m/s náraz no a to už za to stojí :twisted: :P :lol: srážky zatím 5 mm :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se náhodou probudill, tak jsem se kontrolně podíval na radar, detekci blesků a ven z otevřeného okna a jen si tím potvrdil, co už vím. Nic zajímavého nepřišlo a ani nepřijde. Ani tu domnělou blýskavici nevidím. I kdy radarové odrazy vypadají slušně a vzhledem k pomalému postupu fronty na ní asi budou velké úhrny srážek. Ale blesky už nikde. :-( Aspoň bude zalito. No nic, rozhořčen jdu zas spát. Dobrou. Užijte si to tam na severu.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

goldy píše:Tak jsem se náhodou probudill, tak jsem se kontrolně podíval na radar, detekci blesků a ven z otevřeného okna a jen si tím potvrdil, co už vím. Nic zajímavého nepřišlo a ani nepřijde. Ani tu domnělou blýskavici nevidím. I kdy radarové odrazy vypadají slušně a vzhledem k pomalému postupu fronty na ní asi budou velké úhrny srážek. Ale blesky už nikde. :-( Aspoň bude zalito. No nic, rozhořčen jdu zas spát. Dobrou. Užijte si to tam na severu.
Tak jest. Radar vypadá dobře, ale blesků ubylo. Žádné MCS se nekoná. Jestli jsem udělal tři pořádné snímky blesku, tak to bude asi maximum. Naprší tady sotva 5 mm. Jestli bude zítra něco pořádného na Moravě, tak to už nejspíš bude Čechy : Morava 2:9 :-) Rozhořčen a zalit zvnějšku i zevnitř jdu taky spát :-)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tomáš Psika píše:
goldy píše:Tak jsem se náhodou probudill, tak jsem se kontrolně podíval na radar, detekci blesků a ven z otevřeného okna a jen si tím potvrdil, co už vím. Nic zajímavého nepřišlo a ani nepřijde. Ani tu domnělou blýskavici nevidím. I kdy radarové odrazy vypadají slušně a vzhledem k pomalému postupu fronty na ní asi budou velké úhrny srážek. Ale blesky už nikde. :-( Aspoň bude zalito. No nic, rozhořčen jdu zas spát. Dobrou. Užijte si to tam na severu.
Tak jest. Radar vypadá dobře, ale blesků ubylo. Žádné MCS se nekoná. Jestli jsem udělal tři pořádné snímky blesku, tak to bude asi maximum. Naprší tady sotva 5 mm. Jestli bude zítra něco pořádného na Moravě, tak to už nejspíš bude Čechy : Morava 2:9 :-) Rozhořčen a zalit zvnějšku i zevnitř jdu taky spát :-)
Čechy : Morava 2:9 ? Kdes na to přišel? Já za rok neviděl ani jednu supercelu a stačí se podívat, jak to u vás řádilo 25.6. Máte pořád pocit, že o něco přicházíte.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak odhadem mohlo spadnout do teď cca 20 mm ráno silný (monzunový :lol: :lol: :lol: ) déšť aktuálně zataženo po dešti T 18°C
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
Tomáš Psika píše:
goldy píše:Tak jsem se náhodou probudill, tak jsem se kontrolně podíval na radar, detekci blesků a ven z otevřeného okna a jen si tím potvrdil, co už vím. Nic zajímavého nepřišlo a ani nepřijde. Ani tu domnělou blýskavici nevidím. I kdy radarové odrazy vypadají slušně a vzhledem k pomalému postupu fronty na ní asi budou velké úhrny srážek. Ale blesky už nikde. :-( Aspoň bude zalito. No nic, rozhořčen jdu zas spát. Dobrou. Užijte si to tam na severu.
Tak jest. Radar vypadá dobře, ale blesků ubylo. Žádné MCS se nekoná. Jestli jsem udělal tři pořádné snímky blesku, tak to bude asi maximum. Naprší tady sotva 5 mm. Jestli bude zítra něco pořádného na Moravě, tak to už nejspíš bude Čechy : Morava 2:9 :-) Rozhořčen a zalit zvnějšku i zevnitř jdu taky spát :-)
Čechy : Morava 2:9 ? Kdes na to přišel? Já za rok neviděl ani jednu supercelu a stačí se podívat, jak to u vás řádilo 25.6. Máte pořád pocit, že o něco přicházíte.
Já si dělal srandu jen protože to srovnávání je tady docela vděčné téma :-) Pro mě to v Čechách letos trochu zabodovalo jen jednou, takže ty dva body u Čech jsou stejně včetně jedné Ivánkem zařízené penalty :-).
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“