Bouřky 4.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Modely ukazuji pomerne zajimavou situaci vhodnou pro tvorbu supercel a pomerne silnych bourek. Je to jeste zatim daleko, ale rekl bych, ze se modely az tak extremne nezmeni a proto zitrejsi situaci povazuji za dalsi jako dost zajimavou.

Jak to vidite Vy? Rozhodne po vikendu by to bylo dalsi hezke spetreni, protoze prave vikendove pocasi na bourky nebylo az tak vyrazne, spise takove lokalni.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

No parametry - střih větru v nižších hladinách - slibují i nějaké to tornádo. Podle zkušeností z poslední doby bych nějaké čekal v Litovelském pomoraví. Bohužel jsem do 4 v práci, tak nemám možnost chasingu :(
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Labilita zajtra urcite problem nebude. Komponent ktory chyba, je forcing ... silna advekcia neg. vorticity by mohla sposobit problemy a vzhladom na to, ze prudenie je skoro cisto pravouhle na front, ani konvergencia nebude velmi dobre vyjadrena.
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Já jsem, co se týče zítřku, naprosto v klidu, hůř to pro VČ dopadnout nemohlo. :D No aspoň si užijem čerstvého povětří :-D
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Zitra vyjedeme asi nekam na SV Moravy....prvne zustaneme stat v oblasti Prerov a dle situace se premistime smerem na Ostravu. Jsem zvedavy na ranni modely, ktere budou presnejsi. Snad nejaka ta vcelka bude :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Zitra vyjedeme asi nekam na SV Moravy....prvne zustaneme stat v oblasti Prerov a dle situace se premistime smerem na Ostravu. Jsem zvedavy na ranni modely, ktere budou presnejsi. Snad nejaka ta vcelka bude :lol:
Jisté je, že nějaká bouřka bude. Ale jaká, to se necháme překvapit, já věřím v něco většího, když půjdou tímhle směrem. Estofex hodil 2... :)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Kousek od západní hranice naskočila nějaká buňka. Nechápu...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak předpovědi ESTOFEX i Skywarn vypadají slibně. Estofex dokonce dává 1. stupeň pro celou ČR a 2. pro SV moravy. Skywarn je asi přesnější, ale i tak tu máme jednotku a kousek východněji dvojku. Jdu do práce o hodinu dřív abych mohl skončit ve 3 a pak jít chasovat. Když bude zajímavá situace dřív, zdrhnu z práce dřív ;) .
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

V Německu jsou na frontě bouřky i nad ránem, což znamená že by něco v Čechách mohlo být, ale ještě je brzo něco slibovat. Kromě pásových bouřek se sem - tam něco vyskytuje před frontou, jak už bylo řečeno. U nás se už nasouvá VO a taky tenký nízký AS.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jestli teda detekce blesků nemá poruchu tak ty "bouřky" v německu jsou téměř bez bleskové aktivity...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Fronta jede přes Německo rychle a kolem poledne by se snad nad západní Moravou mohla vyvinout SQL nebo dobře organizované multicely (supercely?) - radši ještě neříkám MCS ;) - a jen doufám, že to nevznikne až nad Slovenskem. Modely i předpovědi SkyWarn a Estofex vypadají velmi dobře, jen ten ALADIN je blbec... :lol:

Bude to velmi rychlý přechod bouřek. Držme si klobouky nejen my tady na Moravě, ve Slezsku a na Slovensku, ale i v Čechách, bo vítr bude velmi silný i za frontou.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Uvidíme, třeba dnešek nebude ještě úplně odepsaný. A nejspíš máte na skywarnu chybu, předpokládám, že ta velmi zajímavá situace s 2. stupněm výstrahy má nastat dnes, ne až 5.8.2008 :-)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

goldy píše:Uvidíme, třeba dnešek nebude ještě úplně odepsaný. A nejspíš máte na skywarnu chybu, předpokládám, že ta velmi zajímavá situace s 2. stupněm výstrahy má nastat dnes, ne až 5.8.2008 :-)
Nevím, jestli to je chyba (chyba je asi jen v tabulce na hlavní stránce), bo předpovědi bouřek u SkyWarnu jsou vždy od 6 hod. UTC do 6 hod. UTC dne dalšího, tedy do 5.8. Ale to je jedno...

Jinak ESTOFEX dává i pro Čechy stupeň č.1, ale nevím, nevím...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

goldy píše:Uvidíme, třeba dnešek nebude ještě úplně odepsaný. A nejspíš máte na skywarnu chybu, předpokládám, že ta velmi zajímavá situace s 2. stupněm výstrahy má nastat dnes, ne až 5.8.2008 :-)
No nevím, sice předpověď je pro 5.8.2008, ale platnost je od 4.8.2008, jen si to chce pořádně přečíst :)

Tak Slovensko se nakonec nekoná :P , takže teď narychlo mizím do lesa (dneska to bude na chvilku) a po zbytek dne budu mít doufám o zábavu postaráno :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Oblačnost už je v dosahu CZRAD a je vidět velmi rychlý postup fronty. Já ji na Moravě čekám tak kolem 13. až 14. hodiny. Snad bude co pozorovat...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
goldy píše:Uvidíme, třeba dnešek nebude ještě úplně odepsaný. A nejspíš máte na skywarnu chybu, předpokládám, že ta velmi zajímavá situace s 2. stupněm výstrahy má nastat dnes, ne až 5.8.2008 :-)
Nevím, jestli to je chyba (chyba je asi jen v tabulce na hlavní stránce), bo předpovědi bouřek u SkyWarnu jsou vždy od 6 hod. UTC do 6 hod. UTC dne dalšího, tedy do 5.8. Ale to je jedno...

Jinak ESTOFEX dává i pro Čechy stupeň č.1, ale nevím, nevím...
Měl jsem samozřejmě na mysli tabulku na hlavní stránce, samotnou předpověď jsem si samozřejmě detailně pročetl. Ale to je jedno, na tom nezáleží, hlavní je, když se dneska něčeho pěkného dočkáme. :-)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak naději na bouřky mají i Čechy, bo už teď v Německu místy na frontě bouří.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Jó to známe... V Německu na frontě bouří vždycky, pak nastane výpadek jménem Čechy a další scénář už je notoricky známý! :evil: :x :P
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Uz od rana tu mam takovy poplach....hledam baterky, nabijim baterky, vycistuji flash kartu pro fotak i video kameru :lol: Konecne jsem po dlouhe dobe nervozni.

Ale jsem si na 90% jisty, ze to SV chytne opravdu dost dobre....z meho pohledu ... z pohledu silne bourky - s moznosti vcelky.

Dnes je v Bohumine taky David Ryva....se s nim kdyz tak spojim, pripadne pro nej prijedu. Uvidime.

Jinak CHMU....cekaj bourky je misty a nic vic. To se me zda jako dost amatarske z jejich strany. Jak vidite, modely ukazuji stale pomerne dobry az vynikajici podminky. CHMU to vidi jinak. Opet nevydaji treba upozorneni a bude to hruza :lol:

Nechme se prekvapit. Lovcum drzim palce 8-)
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tomáš Římský píše:Jestli teda detekce blesků nemá poruchu tak ty "bouřky" v německu jsou téměř bez bleskové aktivity...
gerykm píše:Tak naději na bouřky mají i Čechy, bo už teď v Německu místy na frontě bouří.
Koukal jsem teď na to, ale opravdu ta blesková aktivita je slabá, než jsem očekával. Navíc tam v tom je teď díra, takže z fronty možná vyžereme to nejhorší.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak v Brně netrpělivě čekáme... Estofex mě nažhavil, takže jestli z toho nic nebude, budu sklamán. Skyvarn to posunul dost na východ a pro Brno ponechal jen bouřky, takže jsem ho radši ani moc nečetl. Dnes to prostě musí vyjít!
David Rýva se takticky přesunul na Moravu, aby mu nic neuniklo. Večer bude nadšeně psát o třech supercelách, z kterých já uvidím tak maximálně kovadliny.

Těch pět bouřkových dnů bych Americe přál. Bouřku jsem viděl zblízka jednu. A to jěště takovou, že by ji někteří označili za vysrávku.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Štěpán Krejsek píše:David Rýva se takticky přesunul na Moravu, aby mu nic neuniklo. Večer bude nadšeně psát o třech supercelách, z kterých já uvidím tak maximálně kovadliny.
Mno David me prekvapil, ze se tzv. prestehoval k nam na tuu Moravuu :D Dneska se mu to vyplati....pokud neco pres SV Moravy prejde.

Ja jsem motorizovany, tak ze muzu kamkoliv prejet. Jen mam hruzu z toho, ze to pujde vse rychle a jet 140 km/hod je uz zabijak :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

vecerapl píše:
Štěpán Krejsek píše:David Rýva se takticky přesunul na Moravu, aby mu nic neuniklo. Večer bude nadšeně psát o třech supercelách, z kterých já uvidím tak maximálně kovadliny.
Mno David me prekvapil, ze se tzv. prestehoval k nam na tuu Moravuu :D Dneska se mu to vyplati....pokud neco pres SV Moravy prejde.

Ja jsem motorizovany, tak ze muzu kamkoliv prejet. Jen mam hruzu z toho, ze to pujde vse rychle a jet 140 km/hod je uz zabijak :lol:
Já motorizovaný nejsem a i kdybych byl, tak by mi cena benzínu poněkud kazila radost. Z Brna je to přeci jenom daleko. Teď ráno budu pálit nějaké to klestí, takže do atmosféry přibude trocha tepla a vlhkosti.
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Štěpán Krejsek píše: Já motorizovaný nejsem a i kdybych byl, tak by mi cena benzínu poněkud kazila radost. Z Brna je to přeci jenom daleko. Teď ráno budu pálit nějaké to klestí, takže do atmosféry přibude trocha tepla a vlhkosti.
To budeš dávat bouřce kouřové signály aby věděla kam má postupovat? :lol:
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Jestli CHMU nevyda upozorneni...tak u me normalne skoncili. Vzdyt ta situace je takova, ze to na upozorneni je. Ted jsem potkal kamarada a kdyz jsem mu rekl, ze jedem na vyjezd k severu, tak si poklepal na celo a rekl...co blbnes. Vzdyt maji byt bourky jen misty a nic vic :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“