Bouřky 4.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:
gerykm píše:Vlhkost vzduchu při zemi je slušná a teploty tady na východě taky a to je dobré. Jedna konvektivní buňka se už utvořila S-SZ od Jeseníků v Polsku a je to známka slušné lability ;) .
Jo, ale podle modelu ta labilita prejde nad slovensko, takze tu nic mozna nebude.Nevim. Uvidime.
Já už jsem optimista narozdíl od včerejška a modely jsou jen modely. I se slabší labilitou jsou ale dobré podmínky pro slušné bouřky.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Jakub Vašut píše:
gerykm píše:Vlhkost vzduchu při zemi je slušná a teploty tady na východě taky a to je dobré. Jedna konvektivní buňka se už utvořila S-SZ od Jeseníků v Polsku a je to známka slušné lability ;) .
Jo, ale podle modelu ta labilita prejde nad slovensko, takze tu nic mozna nebude.Nevim. Uvidime.
Já už jsem optimista narozdíl od včerejška a modely jsou jen modely. I se slabší labilitou jsou ale dobré podmínky pro slušné bouřky.
huj aktuálně zataženo, slabě pokapává T 22°C na Z už je vidět oblačnost se srážkami :P :P teď se i vírazněji rozfoukalo :P :lol: sice nic moc ... ale co člověku ke štěstí stačí :lol:
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Nema snad kazda tlakova nize jmeno [otaznik] zadne hororove scenare jsem vcera na nove nevidel a oni prece vedi vsechno :lol:
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

a pokud se nebudu tady delsi dobu ozyvat, tak jsem roymlatil svyho veterana pocitace, uz me to opravdu sere. no co mam delat kdzy si pocitac dela co chce[otaznik] nastavim ceskou klavesnici uloyim nastaveni a hned se mi to samo yase vrati na en jazyk :evil: tady bude bourka jak hrom.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Nema snad kazda tlakova nize jmeno [otaznik] zadne hororove scenare jsem vcera na nove nevidel a oni prece vedi vsechno :lol:
Tak tahle se jmenuje Birgit
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:
Jakub Vašut píše:Nema snad kazda tlakova nize jmeno [otaznik] zadne hororove scenare jsem vcera na nove nevidel a oni prece vedi vsechno :lol:
Tak tahle se jmenuje Birgit
dik. na poslednim radaru srazek ta lajna nejak zmohutnela. Tak preci jen snad sem neco dojde.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:...na poslednim radaru srazek ta lajna nejak zmohutnela. Tak preci jen snad sem neco dojde.
No nevím, výška Cb je stále malá.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:a pokud se nebudu tady delsi dobu ozyvat, tak jsem roymlatil svyho veterana pocitace, uz me to opravdu sere. no co mam delat kdzy si pocitac dela co chce[otaznik] nastavim ceskou klavesnici uloyim nastaveni a hned se mi to samo yase vrati na en jazyk :evil: tady bude bourka jak hrom.
Jestli používáš Windows, tak se nediv. Ty jsou (nejen) před bouřkami taky náladové :-))
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Výboje v ČR zatím téměř žádné :( .

Tady se teď zatáhlo vrstevnatou oblačností, ale teplo (+28°C) zůstává.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Výboje v ČR zatím téměř žádné :( .

Tady se teď zatáhlo vrstevnatou oblačností, ale teplo (+28°C) zůstává.
mírně prší trochu zafoukalo ... no tak a máme po tom :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tu je také teplo a zataženo vrstevnatou střední a vysokou oblačností, do toho tu pod ní pobíhají jakési Cu. Ale je citelné dusno, snad se nějak ta lajna předvede.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše: Tady se teď zatáhlo vrstevnatou oblačností, ale teplo (+28°C) zůstává.
pozor na ochlazením větrem :lol: :lol: :lol:
Také během úterý bude západní vítr dosahovat rychlosti kolem 35 kilometrů v hodině. Čerstvý vítr bude naši pocitovou teplotu snižovat až o 2 stupně Celsia. Takže i přes to, že se ještě dnešní odpolední teploty na jižní Moravě zastaví až na 30 °C, budeme se cítit tak na 28 °C.

jinak na SZ už je vidět modrá obloha ... no jestli spadly 3 mm tak je to moc :evil:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Hm tak lajně k nám zbejvají už jen kilometry, ale vypadá to velice NUDNĚ! Žádný shelf cloudy nic takovýho. Jen asi malinko zaprší, toť vše...
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak tady na Rakovnicku taky spíš slabý až mírný déšť. Při srážkách ani žádný vítr. Zdá se, že první bouřky se vytvoří v nějakém pásu až daleko za Prahou. Tady bylo na bouřky stejně příliš brzo.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ALADIN z 6h UTC je ještě víc mimo než předchozí verze :shock: . Nevím, kde je problém.

A GFS model z 6h UTC fakt posouvá lablitu až téměř nad Slovensko, což se mi tedy vůbec nelíbí :evil: . Doufám, že celý dnešní den není zbytečným poplachem :? .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:Storm_ice: žádné překvápko, že si budeš stěžovat, spíš by bylo překvapení, kdyby tomu tak nebylo :mrgreen:

Nárazy do 15 m/s tady už máme !!!!!!! Venku to fičí pořádně a vítr stále sílí
nj to jsem já :oops: :lol: ale mám nárok, stačí se kouknut na radar ve 12h jak nás to zas podjelo :evil: :roll: jedině doufat že přijde samostatná bouřka za frontou ... no kéž by ;)
Woodpecker
Příspěvky: 18
Registrován: 05 črc 2008 17:43
Bydliště: severní Plzeňsko

V Kocelovicích zaznamenán náraz 27m/s !!!
Po každé bouřce se objeví sluníčko. Příjemný den přeje Láďa
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:ALADIN z 6h UTC je ještě víc mimo než předchozí verze :shock: . Nevím, kde je problém.

A GFS model z 6h UTC fakt posouvá lablitu až téměř nad Slovensko, což se mi tedy vůbec nelíbí :evil: . Doufám, že celý dnešní den není zbytečným poplachem :? .
no já mám poplach zasebou na modyly nekoukám už od minulého pátku ... teda včera sem kouknul na aladina a znechuceně to hned zavřel že se ani na GFS nedostalo :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Začínám propadat skepsi jak to mám ve zvyku :( . Nějak se to nechce rozvíjet a možná se ještě omluvím ALADINovi... :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Teda řeknu vám pokud si myslíte, že je to nějaká lajna s ostře ohraněčeným polem a s shelfcloudem, jak tady někdo psal, tak to je nejspíš velký omyl. Jen pár fádních kumulů se spojí, nudné základny se postupně rozmlžují až přejdou ve slabý déšť, fakt nic víc. Zajímavější to bylo před frontou a doufám že i po frontě. Teď u nás pomalu přestává pršet.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Začínám propadat skepsi jak to mám ve zvyku :( . Nějak se to nechce rozvíjet a možná se ještě omluvím ALADINovi... :lol:
já už nemám kam propadat ... ale co jsme tu dva vyhlášení pesimisté :lol: :lol: :lol: :lol: a při pohledu ven by mi dal každý zapravdu 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:Teda řeknu vám pokud si myslíte, že je to nějaká lajna s ostře ohraněčeným polem a s shelfcloudem, jak tady někdo psal, tak to je nejspíš velký omyl. Jen pár fádních kumulů se spojí, nudné základny se postupně rozmlžují až přejdou ve slabý déšť, fakt nic víc. Zajímavější to bylo před frontou a doufám že i po frontě. Teď u nás pomalu přestává pršet.
Je to přesně tak! ;) Psal jsem to už nahoře...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Teda řeknu vám pokud si myslíte, že je to nějaká lajna s ostře ohraněčeným polem a s shelfcloudem, jak tady někdo psal, tak to je nejspíš velký omyl. Jen pár fádních kumulů se spojí, nudné základny se postupně rozmlžují až přejdou ve slabý déšť, fakt nic víc. Zajímavější to bylo před frontou a doufám že i po frontě. Teď u nás pomalu přestává pršet.
tak nějak i když pohled na JZ vypadal celkem zajímavě, nic extrak pokoukání to nebylo .. no já doufám, když se vyjasní, že něco přijde, když ne bouřka, tak alespoň silná přeháňka :roll:
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tady prozatím silný rozpad všeho, co se vytvoří. Nevím proč, ale cítím, že se nějaká lajna vytvoří ještě před tou lajnou z Čech. Nad Jeseníky už je solidní bouřka, něco taky na S...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Tady prozatím silný rozpad všeho, co se vytvoří. Nevím proč, ale cítím, že se nějaká lajna vytvoří ještě před tou lajnou z Čech. Nad Jeseníky už je solidní bouřka, něco taky na S...
Snad... :|
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“