Bouřky 4.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:28

Amerika píše:
gerykm píše:Už nechte toho dohadování kde jsou bouřky častější. Třeba loni jsme mnohem víc nadávali my na východě a záviděli bouřky v Čechách.
Tohle takhle prostě nelze řešit. Vy naše argumenty prostě nikdy neuznáte. Musí se udělat nějaká celoroční studie podložená radarovými snímky, protože takhle si Moraváci pořád s prominutím budou mlít svou.
no sumace srážek těch 200 mm u dobrmanka mluví za vše :lol: :lol: :lol: je fakt že gerykm, je na tom na Moravě stejně jako já v Čechách, vyhne se nám co může :lol: :lol: :lol:
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:33

V Přerově máme větrno a skorozataženo altostratem (a pár cumulů) a +31°C. Za SF je v Čechách kolem +20°C...

Jinak už dnes při pohledu na radar v bouřku ani silnější srážky nedoufám, snad S-SV od Přerova. Sice už se tvoří nějaké Cb, ale na Přerov zatím přesně míří mezera ve srážkách :evil: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:36

Jinak při tej rychlosti, s jakou se srážky pohybují, stejně nenaprší nic moc ani v nějaké "radarově" silné bouřce.

kamera videa fotografie
Nikki

04 srp 2008 12:37

U nás aktuálně začalo pršet a vítr má strašnou sílu, chtěla jsem si to z okna natočit a málem mi to vyškublo telefon z ruky.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:40

Amerika píše:
gerykm píše:Už nechte toho dohadování kde jsou bouřky častější. Třeba loni jsme mnohem víc nadávali my na východě a záviděli bouřky v Čechách.
Tohle takhle prostě nelze řešit. Vy naše argumenty prostě nikdy neuznáte. Musí se udělat nějaká celoroční studie podložená radarovými snímky, protože takhle si Moraváci pořád s prominutím budou mlít svou.
Kdysi jsem pročítal nějakou klimatologickou studii týkající se vlivu Krušných hor na počasí severních Čech odkud pocházím. Pokud se pamatuji, tak tam byly i mapy izobront. Klimatologové by snad nějaké takové mapy také měly mít. Třeba by se skutečně ukázalo, že je to rozložení bouřek v posledních letech více rovnoměrné. Ale pak zase budeme tvrdit, že jsou ty "jejich" bouřky na Moravě silnější :-) :-) Tímto jsem se vyčerpal a k tomuto tématu se už raději nebudu vyjadřovat :-)
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:41

gerykm píše:V Přerově máme větrno a skorozataženo altostratem (a pár cumulů) a +31°C. Za SF je v Čechách kolem +20°C...

Jinak už dnes při pohledu na radar v bouřku ani silnější srážky nedoufám, snad S-SV od Přerova. Sice už se tvoří nějaké Cb, ale na Přerov zatím přesně míří mezera ve srážkách :evil: .
a že by se další trefil s tou srážkovou dírou nad něj? :lol: :lol: no TP měly tak 0,5 mm ale v bílině (víc na jih) prý lilo slušně :evil:
dobrmanek

04 srp 2008 12:43

Od západu se zatahuje altostratem a neustále rostou nové cu cun, ale bohužel tyto nemají dostatečnou sílu, aby se z nich stal Cb. Sám jsem zvědavý v jakém stavu ta fronta tady přijde. Třeba nad Polskem je celkem pěkná lajna, ale tady zatím nic. Věřím, že v následující hodině se to změní.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
bleskosvod

04 srp 2008 12:44

Já bych na moraváky nebyl zase tak moc zlej.Přijde na to,jak dojde studená fronta.Jestliže knám dojde vnoci,je jasné,že Moravácí si užijou první bouřky,jen co vykoukne pořádně sluníčko.
Navíc předpovídat čas příchodu zvlněné stud.fronty,je dost jedovatá záležitost.Trápí snad každého meterologa.Když se potom netrefí,nadáváme na moravu,že si všechno vyžerou...Tak to je.
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:46

Tak se zdá, že Slovensko už zanedlouho dostane své první kapky :-)
Štěpán Krejsek

04 srp 2008 12:49

Srážkově to vypadá žlutě až oranžově, ale bleskově bledě. Brno se asi jako obvykle trefí do bezsrážkové mezery, tak uvidíme, co z toho vzejde.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:49

Chcete silnou bouřku? Tornádo ve Francii: http://zpravy.idnes.cz/tornado-borilo-d ... ranicni_jw ...

kamera videa fotografie
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:50

Tak čelo fronty je za námi, vítr v maximálním nárazu kolem 15 m/s po dobu asi 10 vteřin, slabý déšť. Severně od nás v Polsku dle detekce několik výbojů. Toť vše.
Janek
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 12:57

bleskosvod píše:Já bych na moraváky nebyl zase tak moc zlej.Přijde na to,jak dojde studená fronta.Jestliže knám dojde vnoci,je jasné,že Moravácí si užijou první bouřky,jen co vykoukne pořádně sluníčko.
Navíc předpovídat čas příchodu zvlněné stud.fronty,je dost jedovatá záležitost.Trápí snad každého meterologa.Když se potom netrefí,nadáváme na moravu,že si všechno vyžerou...Tak to je.
Slovo čirého profesionála. :)
Aktuálně: 29,8°C; prakticky slabý až čerstvý vítr od JZ; polojasno 4/8 Cu fra, Cs fra a možná As...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Scorpion
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:00

gerykm píše:Chcete silnou bouřku? Tornádo ve Francii: http://zpravy.idnes.cz/tornado-borilo-d ... ranicni_jw ...
Hmm wow... Pekna smrst tam musela byt
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:04

Největší sranda bude že to do Olomouce nedorazí ani jako srážky. Koukal jsem na Medarda-Online a tam je to krásně vymodelovaný :lol:
Tak se uvidí, buď tady za hodinu zabouří, nebo jedu domů...
Šeba
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:07

"Malé tornádo zdevastovalo dvě ulice"

To je klasika, malé tornádo, ale škod, jak na.......
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:07

Janek píše:
bleskosvod píše:Já bych na moraváky nebyl zase tak moc zlej.Přijde na to,jak dojde studená fronta.Jestliže knám dojde vnoci,je jasné,že Moravácí si užijou první bouřky,jen co vykoukne pořádně sluníčko.
Slovo čirého profesionála. :)
Aktuálně: 29,8°C; prakticky slabý až čerstvý vítr od JZ; polojasno 4/8 Cu fra, Cs fra a možná As...
tak já to přeju také ... ale hlavně i sobě :lol: :lol: jinak aby si moraváci nemysleli, že nadávám jen na ně, že jim prší a tu nic, tak nadávám i kámošovi, že mu prší víc na druhém konci města :oops: :lol:
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:08

Šeba píše:"Malé tornádo zdevastovalo dvě ulice"

To je klasika, malé tornádo, ale škod, jak na.......
nj kdyby to bylo v pze a byl tam reportér novy, tak by tam určitě prošla tutová F6 :lol: :lol: :lol: :lol:
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:16

Že by byla v Polsku (ne moc daleko od ostravska) supercela? Poláci si dnes užívají víc než my... :(

kamera videa fotografie
Janek
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:19

gerykm píše:Že by byla v Polsku (ne moc daleko od ostravska) supercela? Poláci si dnes užívají víc než my... :(
Já bych vůbec neřekl. I kdyby, tak není silná. A také bych neřekl, že se mají Poláci líp; mají jen o něco silnější, ale izolované bouřky...
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:38

Zatím to bohužel vypadá tak, jak jsem to čekal včera... Dnes ráno mě nabudily předpovědi SkyWarnu a Estofexu, ale asi se bohužel nevyplní :( .

V tom Polsku nevím no...

kamera videa fotografie
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:45

gerykm píše:Zatím to bohužel vypadá tak, jak jsem to čekal včera... Dnes ráno mě nabudily předpovědi SkyWarnu a Estofexu, ale asi se bohužel nevyplní :( .

V tom Polsku nevím no...
Nezoufej... Teprve teď se začne něco vyvíjet :D
Janek
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:49

A víte co, bouřky se možná nevyvíjejí vinou toho silného větru. Známý problém na Ostravsku - JZ vítr. Prostě oblačnost se trhá díky jinému směru větru od směru fronty. Aspoň zaprší, beru to takhle... 8-)
Štěpán Krejsek

04 srp 2008 13:55

gerykm píše:Že by byla v Polsku (ne moc daleko od ostravska) supercela? Poláci si dnes užívají víc než my... :(
Podle detekce blesků se při svém postupu stočila vpravo.
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

04 srp 2008 13:57

Štěpán Krejsek píše:
Podle detekce blesků se při svém postupu stočila vpravo.
Podle detekce se rozprskla jako ohňostroj :)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“