Bouřky 3. - 4. 7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

tedy ty blesky jsou naprosto úžasný. Paráda
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Aktuálně:U Lomnice nad Popelkou je slyšet vzdálené hřmění,je dusno a zvedá se vítr.Nic moc to zatím teda není.
A ani nečekám nic zláštního. :?
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

honza.cb píše:To nevim, jestli modely fungujou, ale radar ani družice na CHMI nefungujou, ještě že máme ty Němce. :D
zadej si www.psika.cz a tam si to odklikej.Tom to má vymakaný. :D
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Není možné. Poslouchám Evropu 2 a jeden z nich začal mluvit o počasí. Že to asi dneska nebude na stanování a tak. Druhý se zeptal, jak ví, že to je po celé republice. On na to, že sledoval meteo modely! :mrgreen: A ten druhý: "Tomu nevěř. Oni kecají, aby se o nich mluvilo." (o ČHMÚ) :mrgreen: :mrgreen:
no je fakt, že od minulé středy, kdy nevydal ČHMÚ prakticky žádnou výstrahu a Pardubicko nakonec zasáhly, co já vím, tak 3 tornáda síly F2-F3, si o tímto ústavem vydaných výstrahach myslím svoje..
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Lord of Angmar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2008 18:03
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

goldy píše:
Lord of Angmar píše:Podle fotek bych ho tipnul na Pardubičky
skoro jsi se trefil. :-). Koukám, že tu figuruje k mému příjemnému překvapení více "pardubáků"..
Nebylo to těžké odhadnout, takvý přejezd není nikde v okolí 100 km a ty jsi ho ještě pěkně vyfotil :)

Jen škoda že se bouřka Pardubicím vyhla, podle radaru vesele pokračuje k S (zdravíme podkrkonoší!) . Tak ještě uvidíme co SF...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:To nevim, jestli modely fungujou, ale radar ani družice na CHMI nefungujou, ještě že máme ty Němce. :D
hehe to mi poslal kámoš a můžu to dát sem :D

Jako jedna z mnoha jsem nyní odkázaná jenom na přístup z venku. Ale už po
x-té v poslední době, na web stránky ústavu se od počátku dnešních bouřek
nelze připojit. A až bude po všem, stránky se rozeběhnou. Nevím, zda je toto
optimální stav jak informovat o výstrahách a aktuální situaci Škoda.
Z mateřské zdraví

Barbora Tobolová
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

po dvou blízkých úderech radši vypínám PC. Tak ahoj všem :P
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše:
honza.cb píše:To nevim, jestli modely fungujou, ale radar ani družice na CHMI nefungujou, ještě že máme ty Němce. :D
hehe to mi poslal kámoš a můžu to dát sem :D

Jako jedna z mnoha jsem nyní odkázaná jenom na přístup z venku. Ale už po
x-té v poslední době, na web stránky ústavu se od počátku dnešních bouřek
nelze připojit. A až bude po všem, stránky se rozeběhnou. Nevím, zda je toto
optimální stav jak informovat o výstrahách a aktuální situaci Škoda.
Z mateřské zdraví

Barbora Tobolová
Podle mého jsou stránky přetížené. :)
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Nikki píše:kdo máte přístup na radar nevidíte co je u Pelhřimova? Vypadá to docela strašidelně, viděla jsme blesk který snad tři vteřiny svítil (myslím že to byl CG-, šel ze základny k zemi) a byl nádherně růžovej. Jinak to tu pořád duní.
Jižně od Pelhřimova je pořádná bouřka. Zde je alternativní přístup na radar (ještě není přetížen): http://www.blesky.com/
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

traplican píše:
Nikki píše:kdo máte přístup na radar nevidíte co je u Pelhřimova? Vypadá to docela strašidelně, viděla jsme blesk který snad tři vteřiny svítil (myslím že to byl CG-, šel ze základny k zemi) a byl nádherně růžovej. Jinak to tu pořád duní.
Jižně od Pelhřimova je pořádná bouřka. Zde je alternativní přístup na radar (ještě není přetížen): http://www.blesky.com/
Potřebuju vidět radar a družici. :idea:
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak ČHMŮ by se měl asi celej překopat. Minulej týden nevydal výstrahu a dneska zase není schopen zvládnout nápor lidí, když vydají extrémní výstrahu. To je takovej problém udělat záložní server nebo něco... :oops:
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Jinak ale jsem se teda zase dostal na radar a od Bavor a po Rakousko se vytvořila laina, která směřuje na SV. V tomto případě se již jedná o frontu. Ovšem srážky moc intenzivní nejsou, blesků je celkem dost...
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Danti píše:Tak ČHMŮ by se měl asi celej překopat. Minulej týden nevydal výstrahu a dneska zase není schopen zvládnout nápor lidí, když vydají extrémní výstrahu. To je takovej problém udělat záložní server nebo něco... :oops:
Problém to asi je.Předloni to nešlo skoro vůbec. ;)
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Jinak ale jsem se teda zase dostal na radar a od Bavor a po Rakousko se vytvořila laina, která směřuje na SV. V tomto případě se již jedná o frontu. Ovšem srážky moc intenzivní nejsou, blesků je celkem dost...
Hele, kdybysme se tady jak všichni kecáme, složili, každej dá 100 korun, tak bysme mohli pro ČHMÚ zaplatit parádní serverhousing přímo v peeringovém centru... :lol:
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
Danti píše:Tak ČHMŮ by se měl asi celej překopat. Minulej týden nevydal výstrahu a dneska zase není schopen zvládnout nápor lidí, když vydají extrémní výstrahu. To je takovej problém udělat záložní server nebo něco... :oops:
Problém to asi je.Předloni to nešlo skoro vůbec. ;)
Taky dobé říci, problém jak pro koho, že? :D
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:
Danti píše:Jinak ale jsem se teda zase dostal na radar a od Bavor a po Rakousko se vytvořila laina, která směřuje na SV. V tomto případě se již jedná o frontu. Ovšem srážky moc intenzivní nejsou, blesků je celkem dost...
Hele, kdybysme se tady jak všichni kecáme, složili, každej dá 100 korun, tak bysme mohli pro ČHMÚ zaplatit parádní serverhousing přímo v peeringovém centru... :lol:
Hele a víš, že do toho bych i šel :P
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak berte ot jako zprávu z druhé ruky .. ale co mi psal kámoš tak ví od dědy, že prý v kostomlatech uhodilo do jednoho kluka ... no raději aby se to nepotvrdilo ... nicméně u nás to pálilo do země slušně .. Milešovka prý nejde .. což může být také po zásahu bleskem :roll:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Tak ČHMŮ by se měl asi celej překopat. Minulej týden nevydal výstrahu a dneska zase není schopen zvládnout nápor lidí, když vydají extrémní výstrahu. To je takovej problém udělat záložní server nebo něco... :oops:
je fak, že těch přístupů tam mají asi víc než dost ;) a když to zkouší pořád každý dokola ... no a když vezmem ten web :lol: něco tam i jde, tak buďme rádi za to :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Když koukám na bouřky nad Bavorskem docela mi to připomíná předloňský nebo loňský rok, kdy také večer byly bouřky a pak přišla jedna velmi rozsáhlá právě z Bavorska, a ačkoliv vypadala že slábne tak nad Šumavou zesílila. Vzpomínám že u šumavy skoro nebyly blesky a v Praze to pak svítilo i 10x za minutu.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Tak v Brně zatím klid, ale vzduch by se dal krájet. Na Z obzoru vidím mohutné Cb v dálce a i na S něco roste, doufám, že se tu ještě něco vytvoří ;)
EDIT: Vypadá to, že na S se neskutečně rychlo vytvořilo (zatím) malé jádro.
Naposledy upravil(a) DukE dne 03 črc 2008 20:19, celkem upraveno 1 x.
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Tak to vypadá že dneska bude dlouhá noc. Než sem něco dojde, to se načekám. To tak nemám rád. Nakonec si sednu k televizi, usnu a probudí mě pak až odcházející bouřka.
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tak to máme za sebou, trochu decentně sprchlo, dohromady během deště asi pět blesků a konec. Snad ještě přijde něco v noci, přeci jenom si chci trochu vynahradit to, o co jsem v Pardubicích přišel minulou středu, kdy jsem tu nebyl.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
falcon
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2008 12:35
Bydliště: Kostelec u H.M., okres Chrudim, 350 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Prislo to od Znojma az k nam (20km JZ od PCE) a pokud pokracovala dale na sever tak ste si to v pardubicich moc neuzili, jinak blesku nanestesti moc nebylo ani tady.
Josef Šitka
Příspěvky: 44
Registrován: 03 črc 2008 14:40
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275 m n.m.

Hodně silná bouřka naskočila někde mezi Tišnovem a Blanskem, snad nebude jádro příliš stacionární
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Na českokrumlovsku řádí docela slušná bouřka. Bohužel to Budějice asi zase mine :evil: Jsou vidět jak CG- tak i CG+ blesky, ale četnost nic moc.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“