Bouřky 3. - 4. 7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:U nás je tedy vymeteno a na západě první malé cirry. Zatím to vypadá dobře.
Gerykm: Ac cast congstus? Tak to je přece paráda. Z toho bych měl radost. Fotíš to?
U nás žádné AcC nejsou - to je divné, tak trochu by měly sledovat ty odpolední bouřky.
Nefotím - jsem v práci :(.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
storm_ice píše:no právě, že z 06h, už to může být jinak ... u nás teda žádná sláva, ale uvidíme, model je model a do večera času dost :P doufám 8-) :lol:
Já jsem se rozhodl, že ode dneška budu optimistou a budu se radovat z každé bouřky v Čechách... :lol: Protože my dva jsme tu zatím největšími pesimisty... :cry: :lol:
no jak se to vezme jsem optimista, že bude někde pršet, ale vše má své + i - :lol: tak jsem pesimista u nás :lol: :lol: :lol: .. ale ne dneska doufám, že spadne do rána alespoň těch 20 mm.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Model Aladin se na ty západní Čechy tak rozeběhnul, že zakopnul o Aš a barva se mu vylila až někam do Beskyd :lol: :lol: No teda nevim, ale moc to se Skawarnem nesedí, je to jen model, ale přesto mně to trochu zklamalo. Že by si užívali Moraváci? Model paradoxně předpovídá největší bouřky nad ránem, což s chováním fronty dnas v noci příliš nekorsponduje. :?
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Hoj, jsem dnes na chatě v Jižních Čechách. Už se nemůžu dočkat večera! :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Přes nás právě přešel zajímavý pás congestů - http://www.chmi.cz/meteo/sat/msghrit/ms ... art_anim=1
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Amerika píše:U nás je tedy vymeteno a na západě první malé cirry. Zatím to vypadá dobře.
Gerykm: Ac cast congstus? Tak to je přece paráda. Z toho bych měl radost. Fotíš to?
U nás žádné AcC nejsou - to je divné, tak trochu by měly sledovat ty odpolední bouřky.
Nefotím - jsem v práci :(.
já foťák nebral, nečekám tu nic moc zajímavého do odpoledne hlavně mám kytky na okně, tak ne že něco přijde než budu doma :evil: :lol:
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak daleko na Šumavě je vidět congestus (zatím celkem prcek).Žeby první vlaštovka?
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Jen si všimněte předpovědi počasí dle ČHMŮ. Píší odpoledne a večer přibívání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Není tam slůvko od západu. Je tedy možné, že nastane něco jak to čeká model Medard. Navíc pak čeká v noci velkou oblačnost a pouze konventivní srážky. Přeháňky a místy bouřky o trvalých srážkách není ani zmínka. A zítra přes den na SV místy bouřky. Tak teď nevím. Že by to byl další sek ČHMŮ? Pak by totiž ty vysoké hodnoty na Aladinu byli jakože bouřky...
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

storm_ice píše:já foťák nebral, nečekám tu nic moc zajímavého do odpoledne hlavně mám kytky na okně, tak ne že něco přijde než budu doma :evil: :lol:
Ty pořád řešíš tu květenu :lol:
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Jen si všimněte předpovědi počasí dle ČHMŮ. Píší odpoledne a večer přibívání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Není tam slůvko od západu. Je tedy možné, že nastane něco jak to čeká model Medard. Navíc pak čeká v noci velkou oblačnost a pouze konventivní srážky. Přeháňky a místy bouřky o trvalých srážkách není ani zmínka. A zítra přes den na SV místy bouřky. Tak teď nevím. Že by to byl další sek ČHMŮ? Pak by totiž ty vysoké hodnoty na Aladinu byli jakože bouřky...
Ono je to těžké. Bouřky podle hodografu se nebudou téměř hýbat anebo až večer pomalu od západu. Budou zřejmě přímo nad ČR vznikat s tím, že hlavně na západě (a v noci i jinde) to vypadá na shlukování do MCS díky SF a výrazné konvergenci při zemi. Ale doufám, že i jinde se izolované bouřky objeví.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Jen si všimněte předpovědi počasí dle ČHMŮ. Píší odpoledne a večer přibívání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Není tam slůvko od západu.
Ale je tam také toto : Přes západní Evropu dále k východu bude postupuje studená fronta a večer začne
ovlivňovat počasí u nás.
Takže nakonec přeci jen půjde od SZ / Z. Snad. Doufám. :D
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:
Danti píše:Jen si všimněte předpovědi počasí dle ČHMŮ. Píší odpoledne a večer přibívání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Není tam slůvko od západu.
Ale je tam také toto : Přes západní Evropu dále k východu bude postupuje studená fronta a večer začne
ovlivňovat počasí u nás.
Takže nakonec přeci jen půjde od SZ / Z. Snad. Doufám. :D
Tak to jistě ale bouřky půjdou od jihu na sever. Takže chytnem bouřky hlavně tehdy jestli se vyskytnou na jih od nás...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

U ValMezu se z té lajny Cu med a Cu con (co přešla přes stř. Moravu) vyvinul nevýrazný Cb - první vlaštovka... ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:U ValMezu se z té lajny Cu med a Cu con (co přešla přes stř. Moravu) vyvinul nevýrazný Cb - první vlaštovka... ;)
První vlaštovka jaro nedělá :(
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Danti píše:Jen si všimněte předpovědi počasí dle ČHMŮ. Píší odpoledne a večer přibívání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Není tam slůvko od západu. Je tedy možné, že nastane něco jak to čeká model Medard. Navíc pak čeká v noci velkou oblačnost a pouze konventivní srážky. Přeháňky a místy bouřky o trvalých srážkách není ani zmínka. A zítra přes den na SV místy bouřky. Tak teď nevím. Že by to byl další sek ČHMŮ? Pak by totiž ty vysoké hodnoty na Aladinu byli jakože bouřky...
Ono je to těžké. Bouřky podle hodografu se nebudou téměř hýbat anebo až večer pomalu od západu. Budou zřejmě přímo nad ČR vznikat s tím, že hlavně na západě (a v noci i jinde) to vypadá na shlukování do MCS díky SF a výrazné konvergenci při zemi. Ale doufám, že i jinde se izolované bouřky objeví.
tim že to bude "stát" pak někde slušně zaprší a jinde ne, to bych tal přednost těm MCS a ty ještě ať ze ve 2/2 noci rozlejou do trvelého deště :)
bugr
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2008 20:00
Kontaktovat uživatele:

mám divný pocit, že to bylo jen strašení, jedu v klidu na vodu. Ale sebou mám kamery anyway, akorát budeme v údolí takže nic nebude vidět. Zatím je pařák neskutečnej.
moje letecká videa na http://www.planesvideo.cz/
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Pokud by nade mnou vznikla bouřka a zdržela se tady delší dobu, tak by mi to vůbec nevadilo, hlavně aby nezmizela tak rychle jako minule ve středu.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:
gerykm píše:U ValMezu se z té lajny Cu med a Cu con (co přešla přes stř. Moravu) vyvinul nevýrazný Cb - první vlaštovka... ;)
První vlaštovka jaro nedělá :(
tak když už mám byt skeptický, tam mi tu máme zimu teda ... nebo možná dokonce podzim :lol: :lol:

u nás jasno a teplo ... no snad to něčemu pomůže večer :P hlavně je čas, ještě 7 hodin ať to dá pokoj, pak ať prší do rána :mrgreen:

PS: Cb prosvitlo za stromy ... cca na Z a něco je teď vidět i na severu ... tak už nám to začíná :P
Miroslav Meglič
Člen AMS
Příspěvky: 8
Registrován: 30 kvě 2007 14:59
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Tak nám jedna buřinka už vyskočila u Sušice... hurááá :P
Půl krásy světa je na oblozeObrázek
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás cirry, a nově občas Cu humilis, v dáli možná i mediocris.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Petr

Myslíte že bude i tornádo
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás to začíná nějak rychle ožívat. Napřed čistá obloha a teď se rodí jeden Cu za druhým (zatím stále humilis a mediocris, ale alespoň se něco děje :D )
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

A helemese na Skywarn, stupeň 1 pro celou ČR a st. 2 se táhne na SV celým státem... :)
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Zde na Pardubicku skorojasno, vane lehký větřík, ráno kolem deváté přes nás přešel pár kupovité oblačnosti (cu hum a med), teď se na obzoru zdržuje pár kousků cu hum a cirry. Jsem zvědavý, co z toho bude.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:A helemese na Skywarn, stupeň 1 pro celou ČR a st. 2 se táhne na SV celým státem... :)
jů, teď na to taky koukám, Pardubice jsou ve dvojce, to zní slibně.. :-)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“