Bouřky 3. - 4. 7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Tomas Pucik píše:Bohuzial v slabom prudeni. Moravska bunka prave presla storm-splitting
...a pravá z nich by mohla být SC a mířit ke mně na Přerov, ale to by musely být asi jiné podmínky... :(

Jižně od Přerova roste nová buňka a tak tu možná bude v noci živěji než jsem si myslel ;) .
no dneska si snad užijem všichni ... 31,5 mm mi udělalo radost :P kámoš má na JZ města (opět tam pršelo více) přes 40 mm :evil: :lol: :lol: :lol:
hasi

No to jste mě teda potěšili že nad sebou mám teď možná supercelu. Tak doufám že s Váma ještě zítra pokecám :roll:
storm_ice píše:
gerykm píše:
Tomas Pucik píše:Bohuzial v slabom prudeni. Moravska bunka prave presla storm-splitting
...a pravá z nich by mohla být SC a mířit ke mně na Přerov, ale to by musely být asi jiné podmínky... :(

Jižně od Přerova roste nová buňka a tak tu možná bude v noci živěji než jsem si myslel ;) .
no dneska si snad užijem všichni ... 31,5 mm mi udělalo radost :P kámoš má na JZ města (opět tam pršelo více) přes 40 mm :evil: :lol: :lol: :lol:
Lukin

Tak se k nám přibližuje bouřka od Blanska. Už se začíná blískat. Jestli mě to sklame.. :-( Kvůli tomu zůstávám hore i když ráno v 4:30 vstávám. Ať se opováží nás minout nebo chcípnout :D.
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

No tak tady v Třinci nic,jenom dusno ;) ale doufám že později v noci a k ránu něco nad i malého přijde :roll: jinak ta bouřka u Blanska vypadá slibně, aspoň tady na blýskavici :mrgreen:
Zdravím z Třince !!!
Lukin

No supr, teď mi přestal jet i bleskový radar. Takže vůbec newím, jak na tom jsem. Jsem dezorienrovaný a vůbec newím, kde je jaká světová strana. :D Já su nervóóóóznííí.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:David Rýva asi právě plave... ;)
nemám ho jít chytat do Ústí ? :lol: :lol: sem se také něco sune ... no eštěěěě alespoň 20 mm :P :mrgreen: :lol: :lol:
goldy
Kontaktovat uživatele:

Tak když už to sem dojde? Pořád se tam nádherné blýská na JZ. Teď sice dokonce přestalo pršet, ale začíná se zvedat vítr, to vypadá velmi nadějně.. A přibližuje se to..
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Danti
Kontaktovat uživatele:

Tak na JZ blesky co 3 vteřiny. Kamera už jede, super výhled. Bohužel detekce mi takdy nejede
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Zatím ve zkratce, podrobněji později: 44 mm (z toho 30 za 20 minut), cca 10 minut slabé krupobití o velikosti kolem 1 cm, vítr maximální náraz 15 m/s a hlavně ohromný počet blesků a to i pod 100 metrů, rozseklé trafo a 3 hodiny bez proudu...
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

To je záhada..mně jede radar i detekce prakticky celý den kromě asi 3 výpadků a errorů :twisted: :oops:
Zdravím z Třince !!!
Lukin

Tak už hřmí. A díky nefungujícím radarům nevím, jestli nás to obchází, nebo přibližuje. Chjo. Jinak k CHMU. Minulou středu mě pěkně vytočili s přepovědí, to jo, ale dnes bych se na ně nezlobil. Možná to trochu přepískli s tou červenou, ale alespoň toho byla plná média. Poučili se a vydali výstrahu pro celou republiku. Výstrahu - ne přepověď - takže se toto naplnit nemusí, ale kdyby náhodou jo .... :-) Jinak vám se stejně nezavděčí. :D
Lukin

Tak už radary fungují. Mám pocit, že se furmuje sqall linie. ??? Je to možné? Vždyť na to je moc malý střih větru... ?? :-/
Edit: nebo spíš 2 lajny, mezi kterými je díra. A do té (teď trochu fantazíruju) jakoby se chtěla vtlačit bouřka, co byla na J čech... pak by mohla byt pěkná lajna. Asi valím blbosti z hladu. :D
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Pro mě dnes OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ!!! Když se nám tu (10 km východně od Milevska) těsně vyhly všechny odpolední bouřky, doufal jsem v tu frontu, ale to že nám naskočí až na Vysočině a na moravě jsem si teda nepředstavoval ani ve snu... Je mi uplně smutno ,když tu všichni básníte o supercelách a squall line já už se tady můžu akorát dívat na blýskavici na východě... TOHLE JSEM SI DNES OPRAVDU NEPŔEDSTAVOVAL!!!
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

No podle mně situace neni zase tak špatná pro Moravu a Slezsko...Pěkně se to formuje do jakési lajny tak uvidíme ale určitě blyskavice bude(teda doufam) ale nejsem odborník :mrgreen:
Zdravím z Třince !!!
Lukin

No já radši vypínam komp. Doufám že ne zbytečně.... zatím.
DukE

Hmm teď to JZ od Brna začíná být zajímavé :shock:
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Kompletní zpráva o 3. dnešní bouřce ve Velkých Svatoňovicích (první dvě nestojí za řeč):

Multicelární bouřka výjimečné síly. Přicházející od jihu z vnitrozemí Čech. Projevila se po 19:45 SELČ. V 19:53 bylo slyšitelné první hřmění od JZ. V 19:55 začalo pršet, velké kapky, vcelku hustě padající. Teplota v tuto chvíli byla +25,6°C a vál slabý SV vítr. Ve 20:10 déšť ustal, pozorován větší počet CC i CG blesků na jihozápadě ve vzdálenosti kolem 7 km. Ve 20:15 Dochází k výboji ve vzdálenosti pouhé 2 km a vítr se rychle stáčí na JZ až J. Ve 20:19 výboj ve vzdálenosti kolem 1000 metrů. Do 20:35 napršelo 5 mm srážek, teplota poklesla na +20,9°C. Ve 20:40 déšť prudce sílí do přívalové intenzity, ve 20:45 se přidávají kroupy přibližně po dobu deseti minut (mají velikost až do 1 cm). Ve 20:50 dosahuje déšť i vítr maximální intenzity, padají kroupy, Z vítr má rychlost v nárazech kolem 15 m/s. Dochází ke 2 výbojům v bezprostřední blízkosti a následně k výpadku elektrické energie. Ve 20:55 je celkový úhrn srážek 30 mm, tzn. za 20 minut spadlo 25 mm. Kolem 21. hodiny déšť mírně slábne, teplota klesla na +17,6°C. Většina výbojů ve vzdálenosti do 2 km. Ve 21:07 sada CG a CC blesků opět na JZ obzoru. Ve 21:10 dosáhl úhrn srážek 40 mm. 21:15 mění se barva blesků z bílé na fialovou. Mezi 21:15 a 21:30 se vyskytl větší počet větvených CC blesků na JZ (nad Úpicí). Ve 21:35 úhrn srážek 43 mm (tzn. 38 mm/hod). Po 21:40 SELČ se objevuje elektrická aktivita především na severním obzoru., po 21:45 zaznamenán v tomto směru větší počet CC výbojů. Po 21:50 se šíří nahodilé výboje po celém obzoru. Mezi 22:00 a 23:00 panoval středně silný vytrvalý déšť a výboje především na severu, zpočátku s hromem, ke konci již tiché. Ve 22.40 úhrn srážek 44 mm. Dodávka elektřiny obnovena ve 22:50 SELČ. Kolem 23:00 ustávají zcela srážky – totální úhrn 45 mm a končí elektrická aktivita tohoto jádra – je však vidět již další nasouvající se od J /JZ.
goldy
Kontaktovat uživatele:

Tak bouřku už tu máme 40 minut. Nádherné blesk. divadlo, silné srážky a když jsem teď kouknul na detektor blesků, tak nevěřím vlastním očím. Jakási další buňka se řítí v těsném závěsu za tou dosavadní. No prostě nádhera, naprostá spokojenost. Jinak vítr jen slabý, ale podívaná fantastická.
Janek
Kontaktovat uživatele:

Tak jo, bouřky rostou. S jistotou můžeme říct, že než to dojde na samý východ, bude z toho silný trvalý déšť. Ale to beru. :) Zdravím Třinec... 8-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Ondris

Může mi někdo vysvětlit co má tohle znamenat, proč ta fronta v Bavorsku zmizela a oběvila se zas na Vysočině? To prostě nepochopím, tady dnes nespadla jediná kapka vody a nejbližší blesk tak 30 km. Achjo a tohle měl být bouřkový den... :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

Díky za pozdrav a taky zdravím 8-) Karvinou :lol: je tady odtud vidět krásná blýskavice!!! :mrgreen:
Zdravím z Třince !!!
goldy
Kontaktovat uživatele:

Malinko mi to připomíná situaci z 21.6.2006, kdy ve večerních hodinách přešla přes Pardubice v těsném sledu 2 jádra, která se pak spojila v jedno. Ale před dvěma lety to bylo přeci jenom srážkově trochu jinde, spadlo během večera tuším kolem 100 mm srážek..
Lukáš
Kontaktovat uživatele:

U Zlína se tvoří další jádro :D tak doufejme, že když půjde severovýchodním směrem tak by sem se moh dočkat i když zatím nebudu dělat předčasné závěry :twisted:
Zdravím z Třince !!!
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

tak srážky sem zatím nechtějí, uvidíme co přes noc ssnad to pár mm ještě dá :P tak brou bouřlivou noc :P :D
Ondris

Jdu se s toho "extrémě" nevydařeného bouřkového dne vyspat a přenechám diskuzi Moravákům, kteří si mají ještě o čem psát... :cry:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“